ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.03.2011
ÎNSCRIS: 06.03.11
JUL-2010

Hotelul meu preferat

Merg la acest hotel in fiecare vara incepand cu anul 2005, cand l-am descoperit prima oara. Cand am mers primii ani acest hotel era clasificat la 2 stele. S-a investit constant in el (am vazut imbunatatirile de la an la an), a devenit de 2stele+ si in cele din urma a fost clasificat la 3 stele. Mergand de atatia ani cunosc fetele de la receptie si majoritatea cameristelor (ce-i drept ele se mai schimba cateodata). De fiecare data am solicitat (si am si primit) camera la unul din etajele 11-12-13 pe partea cu marea (asta se datoreaza in mare parte datorita faptului ca suntem clienti fideli si ne cunoaste toata lumea de la receptie).

Hotelul are 13 etaje cu cate 4 camere pe fiecare laterala.

4 camere pe partea cu marea

4 camere pe partea cu Neptun-Olimp

4 camere cu vedere spre centrul statiunii si padure

4 camere pe partea cu Cap Aurora.

Marea se vede din toate camerele, mai putin cele cu vedere spre statiune.

Hotelul are 3 lifturi, 2 mai vechi si unul modern. Sistemul de comanda al lifturilor este cam ciudat, cu cat stai mai sus cu atat ai mai mari dificultati sa "prinzi" un lift pentru a cobora. Alta problema a lifturilor este ca desi un lift este la capacitate maxima (plin) daca coboara spre Parter el va opri la fiecare din etajele inferioare unde a fost apelat. Mai concret, daca liftul are capacitatea maxima de 6 persoane si de la etajul 13 se urca cele 6 persoane, deci liftul este plin, si in acelasi timp se face comanda de la etajele 11,8, 6,5, 3 si 1 de exemplu, liftul va opri aiurea la toate aceste etaje, desi nu mai este loc pentru nici o persoana. Nu este ceva foarte deranjant si poate fi evitat daca nu veniti in camera sau plecati din camera la orele la care se serveste masa.

In camere se face curatenie zilnic, se goleste cosul de gunoi zilnic, se completeaza cu sul de hartie igienica daca doamna camerista observa ca celalalt sul este mai putin de jumatate, se schimba prosoapele daca sunt murdare, toate astea zilnic (la camera de 3 stele). Eu si prietena mea suntem mai de moda veche, nu ne ridicam din pat si il lasam nefacut ca sa n-il faca altii, desi doamna camerista ne-a spus sa il lasam asa si sa mergem la plaja. Totusi sunt unele lucruri care nu se lasa cameristei sa le faca.

Anul acesta am avut si eu in camera un mini-bar (frigider) care incalzea in loc sa raceasca. De asemenea priza in care era bagat aparatul de aer conditionat nu era alimentata (intentionat), ni s-a spus ca inca se lucreaza la coloana care alimenteaza prizele, ca inca nu este gata. L-am cautat pe electricianul hotelului (care este de altfel one man show, adica tamplar, mecanic, instalator, electrician, toate la unloc) pe care il vazusem reparand o lampa in gradina hotelului. I-am spus care e problema cu frigiderul care incalzea si cu aerul conditionat, i-am dat 10 lei, pentru ca asa am vrut eu, nu mi-a cerut nimic si nici nu a insinuat ceva. In 30 de minute mi-a adus un frigider gata inghetat, cu gheata de 3-4 centimetri pe mini congelator, dupa care a iesit pana pe hol la panoul electric, a facut hocus- pocus si a venit curentul (adica a pornit aerul conditionat care nu avea "coloana gata"). Cu numai 10 lei, la oferta.

Camerele sunt suficient de mari, asta daca nu vrei sa dai vreun bal in ele. Cine vrea camere mari sa mearga la 5 stele, acolo au camere mari. Pentru 2 persoane este mai mult decat suficient. In fond, mergem la mare nu pentru a sta in camere, ci pentru apa si soare. Hotelul are si piscina, in primii ani era cu plata dar de 2 ani accesul este gratuit. Acolo este si un bazin pentru copii. Au si salvamar, pentru orice eventualitate. De asemenea au si teren de tenis, se inchiriaza separat. Hotelul mai are si o terasa unde se face karaoke si unde vin niste animatoare foarte dragute, de multe ori imbracate ca la carnaval. Nu este ceva indecent, este foarte frumos, se poate merge si cu copiii.

La restaurantul hotelului se mananca foarte bine, se poate manca ori in interior, unde este racoare sau pe terasa in aer liber, cu vedere la mare. Preturile sunt acceptabile insa eu (spre rusinea mea) prefer sa mananc la zecile de terase din statiune. Si din cauza preturilor care sunt mai mici, dar mai ales din cauza ca nu imi place sa mananc la o anumita ora, sa fiu "la program". Daca iei masa in pretul biletului trebuie sa mergi la masa la anumite ore, pe cand daca platesc numai cazarea manac cand vreau, unde vreau si la ce ora vreau. Au fost zile cand am mers pe jos pe malul apei pana in Venus, Saturn sau Neptun-Olimp iar la pranz am mancat acolo, nu am fost nevoit sa revin la hotel. De asemenea pe plaja din Jupiter exista un "impinge tava" chiar pe plaja, la capatul dinspre Neptun al plajei. De multe ori am mancat acolo, fara sa mai plecam de pe plaja.

In statiune exista microbuze care trec cam la 15 minute -3 lei calatoria si de asemenea minicar, tractoras cu vagoane, tot cu 3 lei calatoria. Cursele se fac pe traseul Olimp-Neptun-Jupiter-Cap Aurora-Venus-Saturn-Mangalia. Daca vreti sa mergeti in Costinesti - Eforie - Mamaia trebuie sa luati trenul 20 minute pana in Costinesti, 40 pana in Eforie si 1 ora pana la Constanta de unde puteti lua autobuz pana in Mamaia.

Alte preturi de anul trecut ciorbe 3-7 lei, fripturi cu garnitura 10-15 lei, bere la pahar (400ml) - 3 lei, la sticla 4-10 lei, la pet la 2 litri (de la market) 6-8 lei. De asemenea la market puteti gasi orice, la fel ca in oras, dar putin mai scump. In Jupiter exista si un cinema in aer liber, cu film de la orele 21 si 23. De asemenea este si un lac unde se pot inchiria hidrobiciclete (unele sunt lebede) si mai nou au adus anul trecut un balon mare in care poti intra si se inchide etans dupa care te joci in el pe suprafata apei. Eu sunt un pic claustrofob, n-am incercat dar copiii pe care i-am vazut se distrau de minune. De asemenea pe plaja exista si tobogan din acela mare, cu apa.

Restaurante sunt o gramada si pentru toate buzunarele. Sunt si 3-4 pizzerii si vreo 3-4 shawormarii. Plaja are nisip fin dar sunt o gramada de ciobani care sting tigarea in nisip si o lasa acolo sau si mai rau capace de la sticlele de bere sau cioburi. Asta nu este vina celor raspunzatori de plaja, exista pubele de gunoi din 15 in 15 metri dar lenea e mare la romani. La intrarea in apa sunt cam 1-2 metri de pietre, ceea ce este putin cam incomod mai ales la intrarea in apa, cand oricum omul este zgribulit (pentru ca apa e uda) si mai trebuie sa faca si echilibristica pe pietre. De obicei exista cateva "poteci" facute de oameni, daca sunteti atenti unde sunt o puteti lua pe acolo. Alge am vazut foarte rar.

Deocamdata atat ca nu prea mai stiu ce sa va spun, dar daca cineva mai are intrebari despre Capitol sau statiunea Jupiter intrebati si va voi raspunde. Cunosc foarte bine atat hotelul, statiunea Jupiter, cat si celelate statiuni din sud. De la Olimp la Saturn.

Trimis de florinvsc in 06.03.11 17:53:02
Validat / Publicat: 06.03.11 19:11:56
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în JUPITER / AURORA. A mai fost în/la: Jupiter, Cometa

VIZUALIZĂRI: 4160 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (florinvsc); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Imagine cu rasaritul soarelui facuta din Hotel Capitol, etaj 13, camera 1314. Scuze pentru calitatea imaginii, este facuta cu un telefon mobil. Pentru fotografii folosesc de obicei un aparat Kodak cu film.

webmaster20*
    [06.03.11 19:34:21]

Bine ai venit in comunitate si felicitari pentru reviewul de debut, foarte complet si cu multe detalii utile. Te mai asteptam si cu alte impresii de vacanta.

[06.03.11 19:39:45]

Multumesc pentru primire si pentru aranjarea textului in pagina. Il scrisesem dintr-o bucata. Pentru oricine doreste informatii despre sudul litoralului ii stau la dispozitie. Am fost acum 2 ani si am prins vreo 3-4 zile cu ploaie asa ca am batut la picior toate statiunile Olimp, Neptun, Jupiter, Cap Aurora, Venus si Saturn. Imi pare rau ca nu am si poze dar eu fiind mai de moda veche sunt fanul fotografiilor pe hartie. Am un aparat Kodak cu film care face niste fotografii senzationale. Din pacate acestea nu pot fi puse pe site.

pepsi70ro CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
    [07.03.11 08:54:59]

Sigur nu sunt 5 camere pe etaj caci dupa numarul de balcoane asa pare? Are acelasi proiect cu hotelul Parc din Mamaia.

Oricum asta mai putin conteaza, felicitari pentru review, este detaliat si foarte interesant.

chelie_d
    [07.03.11 09:47:29]

şi să nu uităm de cocktailurile de la piscina...

foarte bună descrierea, bine ai venit...

urjanclaudiu CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
    [07.03.11 11:42:54]

pepsi70ro

Cu speranta ca florinvsc nu se supara, o sa imi permit eu sa raspund la intrebare (si in acelasi timp sa fac o corectie pentru autor, care a avut dreptate cu numarul de camere de pe fiecare etaj, nu si cu amplasarea lor). Si eu sunt un client fidel al hotelului si il cunosc, zic eu, destul de bine.

Numarul de camere si pozitionarea acestora pe fiecare palier este urmatoarea:

-pe latura sudica (cu vedere catre Cap-Aurora, Venus, Saturn) sunt 5 camere, din categoria 2 stele;

-pe latura nordica (cu vedere catre Neptun, Olimp) sunt tot 5 camere dar de 3 stele;

-pe partea estica (cu vedere directa la mare) sunt 4 camere, toate de 3 stele;

-pe latura vestica (fara vedere la mare) sunt 2 garsoniere, tot de 3 stele.

Oricum, felicitari pentru restul review-ului care ofera destule informatii utile.

[07.03.11 13:43:04]

[@pepsi70ro]: Da. Se pare ca am gresit eu. Eu am stat intotdeauna pe parte cu marea, unde sunt 4 camere pe laterala. Stiind ca hotelul are 208 camere am facut o socoteala simpla 208camere/13 etaje = 16 camere pe etaj. Stiind ca pe partea cu marea sunt 4 camere si hotelul are 4 laterale am crezut ca 4 camere sunt pe fiecare laterala. Acum am observat ca pe partea cu Cap Aurora sunt cate 5 camere si pe partea cu Neptun la fel, 5 camere. Numai ca acum nu mai imi ies la socoteala. Se pare ca unele camere ori nu sunt folosite ori sunt folosite la altceva (depozitare).

Acum, dupa calcule minutioase si indelungi pot sa spun sigur ca pe parte cu Cap Aurora sunt 65 de camere (5 pe etaj x 13 etaje). Din astea 65 doua nu sunt folosite pentru turisti pentru ca la ei pe site (care a repornit azi dupa doua luni de pauza) apar 63 de camere de 2 stele. Stiu sigur ca pe partea cu Cap Aurora erau camerele de doua stele.

Pe partea cu marea sunt cate 4 camere x 13 etaje = 52

Pe partea cu Neptun sunt 5 camere x 13 etaje = 65

Cum pe site-ul lor apar 134 duble de 3 stele asta inseamna ca pe partea cu statiunea mai sunt 17 camere duble de 3 stele si cele 11 garsoniere care chiar nu stiu cum sunt amplasate. Nu stiu ce suprafata ocupa garsonierele si cum sunt dispuse. Oricum cred ca o parte din camere nu sunt folosite pentru turisti. Stiu ca pe fiecare etaj era si un oficiu, acolo unde isi tin uneltele "menajerele" dar nu am vazut niciodata unul din interior ca sa stiu cat de mare este ca suprafata. Oricum, ca sa nu o mai lungim cu socotelile hotelule are 208 camere - 63 duble doua stele - 134 duble 3 stele si 11 garsoniere.

[07.03.11 13:47:05]

[@urjanclaudiu]: Multumesc, ai dreptate. Am corectat (cat am putut) ca tot nu imi da numarul exact de camere. Ce-i drept am lipsit la cateva ore de "mate" in scoala generala. Mai fugeam la strand, la film. ))

[07.03.11 13:51:37]

[@chelie_d]: Multumesc pentru primire.

[07.03.11 14:07:34]

De astazi a repornit site-ul Hotelului Capitol si pot spune ca a revenit cu o multime de surprize placute:

-Clubul de copii si “Baby land - Delta”

-Clubul “Playstation”

-Room – service non-stop

-Lobby bar Bourbon - non stop

De asemenea se pare ca tot parterul a fost modernizat si din ce vad in imagini arata de vis, inclusiv zona receptiei si cea a calculatoarelor. Abia astept sa vad "live" la vara.

Intrati pe site. Pe langa ofertele pentru bikeri si cei care fac scufundari, care existau si anul trecut, au mai aparut si oferte pentru studenti.

De asemenea a aparut un pachet "familia" care contine gratuitati si reduceri pentru copii.

Personal pe mine m-a incantat chestia cu room service.

orange
    [07.03.11 22:46:49]

Felicitari.

Un review foarte complet, deci foarte util.

[07.03.11 22:51:31]

Multumesc pentru aprecieri. Daca nu cunosti zona si vei dori candva sa obtii si alte detalii, doar scrie intrebarea sau intrebarile tale aici. O sa incerc sa verific zilnic daca sunt intrebari si sa si raspund la ele.

orange
    [08.03.11 12:51:39]

Cunsc bine zona.

Am apreciat ca ai descris obiectiv, fara exagerari (de bine sau de rau) hotelul si imprejurimile.

Ai dat foarte multe informatii utile iar in unele pasaje din review m-am recunoscut ca turist, adica nu-mi place sa fiu "la program".

[08.03.11 13:01:44]

Multumesc inca odata. Partea cu intrebarile este adresata tuturor celor care vor sa mearga in zona si nu doresc sa fie pacaliti de agentiile de turism, mai ales ca se apropie vara si vor fi persoane interesate de vacantele pe litoral. Sunt multi care nu au fost niciodata si le este greu sa aleaga.

Daca nu doresc sa auda vrajelile de la agentia de turism ci mai degraba realitati traite de persoane care intr-adevar au fost acolo pot intreba aici. Cu siguranta cineva ii va lamuri.

De asemenea am mentionat ca desi am stat mereu la Capitol, am mers prin toate statiunile din sud, in plimbare si am vazut multe lucruri interesante si care ar putea fi de ajutor. Din pacate nu am gasit o rubrica speciala in care sa pot sa imi ofer ajutorul celor care doresc, asa ca am postat numai aici (si la hotel Cometa).

werk
    [29.04.11 20:19:21]

nu am fost cazata niciodata in jupiter, aproape toate concediile le am petrecut in Costinesti, dar anul trecut am trecut prin toate statiunile iar Jupiter mia placut, in special plaja. Pt hotel Capitol ati facut rezervarile prin agentie de turism sau direct la hotel?

[29.04.11 21:48:45]

Dat fiind faptul ca merg de ani de zile acolo, pot spune ca am fost si prin agentie [agentie de turism] dar si prin rezervare telefonica. Sunt posibile toate variantele. Nu am fost niciodata prin "early booking" sau pe romaneste prin "inscrieri timpurii" si asta datorita faptului ca daca nu te poti prezenta la data precizata pe bilet din diverse motive (patronul se razgandeste si nu iti mai acorada concediu in perioada respectiva, probleme medicale, etc.) pierzi valoarea biletului 100%. Adica tot ce ai platit ai pierdut.

Variantele cele mai bune sunt urmatoarele:

1. Daca esti absolut sigura (100%) ca poti ajunge la data stabilita, cumpara bilete prin "inscrieri timpurii". Sunt mai ieftine cam cu 100 lei per 7 zile fata de alte modalitati de plata.

2. Daca exista dubii fata de prezenta ta la hotel la data respectiva (patron imprevizibil, copii bolnaviori, etc.) iti recomand sa cumperi bilet prin agentie dar specificand FARA INSCRIERI TIMPURII. Astfel vei putea sa modifici data sejurului fara diferente mari de pret, insa nu vei pierde tot, ca la inscrieri timpurii, adica 100%.

3. Daca nu vrei sa te complici deloc poti telefona la hotel Capitol (vezi ca au site - click aici). Iti vor rezerva camera prin telefon, trebuie doar sa platesti o suma avans prin banca intr-un cont specificat de reprezenantii hotelului (nu vreau sa ma laud dar eu fiind client fidel (peste 7 ani consecutiv) pot rezerva telefonic fara a fi necesar un avans.

Alege ce varianta doresti, daca mai ai intrebari le poti adresa aici si iti voi raspunde. Orice varianta vei alege iti garantez ca nu iti va parea rau. Jupiter este mult peste Costinesti, fara tineri isterici, fara urlete, o statiune mica, cocheta, care iti va lasa o impresie deosebita.

Orice doresti sa mai afli despre Jupiter sau statiunile din sudul litoralului, intreaba si ti se va raspunde (de catre mine, desigur). Sejur placut, cu mult soare iti doresc.

[29.04.11 22:05:36]

@florinvsc, referirea la agentii de turism care nu sunt recomandate de AFA este interzisa, scrie ceva mai jos cu rosu, pe viitor tine cont te rugam, de acest mic amanunt. Multumesc.

[29.04.11 22:13:26]

Am inteles. Ca de obicei nu pot posta un mesaj fara sa fie ceva in neregula cu el si sa fiu averizat. Exista totusi o diferenta intre a povesti cuiva un fapt real si dezinteresat si a face reclama. Este o mare diferenta. Sa inteleg ca daca spun cuiva care ma intreaba cum am ajuns la mare ca am ajuns cu trenul fac reclama la CFR? Faceti si dumneavostra o diferenta intre o informatie deziteresata si o persoana care face reclama unei societati.

[29.04.11 22:23:07]

Este o mare diferenta intre exemplul dat de tine si "recomandarea" cu trimitere la agentiile de turism, sunt cateva reguli de baza care trebuiesc respectate pe acest site si pe care ai fost de acord sa le respecti si tu la inscriere prin citirea Regulamentului.

Nimeni nu-ti interzice sa recomanzi o agentie de turism de care ai fost multumit, insa acest lucru se poate face doar in particular prin mesaje personale.

[29.04.11 22:32:43]

Ok. Am inteles din prima. Sunt sigur ca acum utilizatorii, dar si vizitatorii AFA sunt foarte protejati. Cine stie ce Doamne Fereste se putea intampla daca mesajul meu original aparea asa cum l-am scris. In afara de asta mai ai dreptate si dintr-un alt punct de vedere: noi vietuim in Romania, o tara in care toti pietonii treverseaza pe trecerea de pietoni si pe culoarea verde a semaforului, soferii merg cu maximum 30 de km la ora, comerciantii respecta legea si nu fura nimic, romanii sunt angajati toti cu carte de munca, nimeni nu munceste "la negru", autoritatile respecta legea, la fel politia si interlopii. Cine era singurul personaj care a incalcat legea si regulamentele? EU, bineinteles. Va multumesc pentru vigilenta si pentru faptul ca ati salvat Romania de la a afla informatii CLASIFICATE, care incalcau grav REGULAMENTUL.

[...fragment sters de catre wm]

[29.04.11 22:44:08]

Cu o astfel de mentalitate ca cea aratata de tine mai sus se intampla toate aceste lucruri, in loc sa incercam sa le temperam, noi le alimentam si chiar le promovam. De fapt tu!

Am sters fragmentul jignitor din ultima parte a ecoului tau, imi dau seama ca esti obosit dupa o saptamana incarcata, de aceea iti acord doua zile de vacanta pentru a petrece un 1 mai linistit.

Cartonas galben.

starsbery
    [07.06.11 19:30:03]

va rog spuneti-mi: la cati metri de MARE este hotelul??? nicaieri nu scrie pentru ca este foarte aproape de plaja

[07.06.11 19:59:05]

Hotelul este la situat la maximum 25-30 de metri de apa marii, dar chiar in dreptul hotelului sunt tri golfulete cu apa foarte mica (la nivelul genunchiului) si cu foarte multe pietre pe fundul apei.

Insa la foarte mica distanta de hotel (5 minute de mers in pas de plimbare) gasiti PLAJA JUPIETER, cu sezlonguri, racoritoare, tobogan cu apa si tot ce va doriti. Distanta fata de aceasta plaja este foarte mica, 400-500 de metri.

De asemenea, daca doriti sa mai mergeti inca 5 minute pe jos in aceeasi directie puteti ajunge chiar pe plaja LA STEAGURI din statiunea Neptun (cele doua plaje sunt practic lipite). Aceasta plaja este certificata BLUE FLAG (nisip superfin, ca faina, aparate pentru intretinerea fizica, sezlonguri cu masute, poteca din lemn de la intrarea pe plaja pana la apa, inclusiv intre sezlonguri, masaj de relaxare cu maseuri profesionisti, baldachine racoroase, inchiriere ski-jet, ATV, banana, parapanta, localuri cu mancaruri si bauturi la doi pasi de plaja. Inclusiv posibilitate pescuit in mare sau in lacul Jupiter, chiar vis-a-vis de plaja, la 10 metri, lucru valabil si pe plaja Jupiter).

Concediu placut va doresc si reveniti cu intrebari daca nu sunteti lamurit/a. Daca nu va raspund imediat va raspund negresit a doua zi. O seara buna.

steauainserarii
    [30.06.11 12:54:45]

Descriere obiectiva.

Am fost acolo in vacanta de Rusalii si m-am simtit foarte bine. Cazarea nu a lasat de dorit din niciun punct de vedere. Pot adauga ca restaurantul este civilizat dar nitelus cam piperat avand in vedere raportul oferta-calitate-pret, insa pizza (facuta la cuptor cu lemne) servita la terasa a fost neasteptat de buna. Am fost impresionata de oferta cu acces gratuit al copiilor la un parculet de distractii imediat in apropierea hotelului unde ne intalneam seara cu diverse personaje din cartile de povesti. Recomand familiilor cu copii mici.

fonfonica
    [02.07.11 03:59:11]

buna, felicitari pentru revew. dupa mine ar trebui sa lase si agentiile si preturile fiindca conteaza mult la cum esti tratat la un hotel si asa avem si noi idee de unde sa cumparam biletul. intre delta, capitol si california pe care il recomanzi? delta si california au intrare gratuita la kids club, capitol nu am descoperit inca. daca stai la etajul 1 pe partea cu marea se vede marea sau sunt copaci sau alte cladiri?

[02.07.11 08:58:12]

Daca te referi la cele care au acces la Babyland, adica DELTA si CAPITOL din Jupiter si CALIFORNIA din Cap Aurora pot sa iti spun ca il poti alege pe oricare, sunt toate 3 la fel de bune. Delta ar fi mai pentru copii, au diverse activitati pentru cei mici si mi se pare ca au si gratuitate la mancarea pentru copii. Intra la ei pe site. Dezavantaj Delta = au vreo trei restaurante cu muzica de-ti vibreaza tablourile de pe pereti, are doar 4 sau 5 etaje si nu cred ca vezi marea din camera nici macar de la ultimul etaj. Avantaje Capitol = si ei au cateva facilitati pentru copii, la fel, intra la ei pe site, hotelul este chiar pe plaja si are 13 etaje, daca prinzi camera pe partea cu marea va fi de vis. California este la 5 minute de mers pe jos fata de celelalte 2 hoteluri mentionate, se afla de asemenea pe plaja (toate camerele au vedere spre plaja), tv satelit, restaurante, etc... etc... etc. Cel mai avantajos ar fi pentru copii sa mergi la Delta, totusi va fi si cel mai dezavantajos din punt de vedere al muzicii. Muzica este live, cantata de diverse formatii, daca ai sansa sa prinzi unii buni macar vei fi deranjata de o muzica de calitate, daca nimeresti niste afoni, atunci pregateste-te sufleteste dar si cu dopuri pentru urechi. Mult soare si o vacanta placuta. Oricare va fi alegerea mai mult ca sigur veti avea o vacanta placuta.

La Capitol se vede marea de la orice etaj pe trei laterale ale hotelului. Din camerele situate pe partea cu parcarea nu se vede marea deloc.

La California se vede marea din toate camerele.

La Delta nu prea cred ca se vede marea, posibil doar dintr-un numar redus de camere.

[24.06.13 20:18:18]

@florinvsc: am retras notele acordate acestui hotel prin prezentele impresii, odată cu publicarea celui de-al treilea articol referitor la aceeași unitate de cazare. (v. aici).

florinvsc, fonfonica, orange, starsbery, urjanclaudiu, werk
    Alte impresii din această RUBRICĂCapitol Hotel [Jupiter]: