ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.09.2010
ÎNSCRIS: 30.09.10
JUL-2010

Jos palaria....

Eu am fost in concediu in aceasta locatie in iulie si tocmai m-am intors dintr-un alt concediu (recunosc, am fost o norocoasa vara asta). Am gasit acest site incercand sa-mi reamintesc lucruri bune din aceasta vara si nu m-am putut opri sa scriu cateva lucruri despre aceasta locatie, cu atat mai mult cu cat si eu subscriu celor multumiti. Sincer, au existat si in timpul sejurului meu cateva minusuri gen curatenie sau sezlonguri la plaja insuficiente dar in permanenta am gasit pe cineva dornic sa ma ajute si mereu personalul a incercat sa ne sara in ajutor.

La receptie am ajuns foarte de dimineata desi stiam ca nu se va putea face cazarea dar totul s-a rezolvat destul de repede (fara atentii) si fetele au fost foarte dragute.

In camera nu era lenjerie pentru canapea dar am solicitat-o si am gasit-o in camera cand ne-am intors. Garsoniera foarte ok chiar si pentru o familie cu un copil, spatioasa cu terasa foarte generoasa si privelistea in interiorul complexului.

Masa de pranz am servit-o in prima zi contra cost, buffet suedez cu un meniu destul de variat meniu care a fost modificat intr-o anumita proportie in fiecare zi.

Copilul a fost foarte incantat de piscine, pentru locul de joaca s-a simtit putin cam mare dar s-a bucurat de prezenta animatorilor costumati mereu in personaje diferite.

Pentru noi a fost un ceoncediu reusit si mi-a fost putin ciuda pe cei ce sunt nascuti nemultumiti si vor ramane toata viata asa, pe cei care scriu verzi si uscate si nu vad de fapt esenta unui lucru bun, pentru ca nu s-a gandit nimeni pana acum sa faca un asemenea complex pe litoralul nostru.

Jos palaria...

Trimis de joa22 in 30.09.10 14:03:57
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA. A mai fost în/la: sudul litoralului

VIZUALIZĂRI: 2460 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (joa22); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 2450 PMA (din 1 vot)

valimi
    [30.09.10 14:08:35]

Nu am priceput care a fost regimul de masa inclus in pret, a existat sau nu vreo masa?

[30.09.10 14:10:41]

da, au fost 2 mese respectiv mic dejun si pranz, ambele bufet suedez

valimi
    [30.09.10 14:12:08]

Multumesc pentru precizare, review-ul mi se pare foarte bun, in consecinta merita votat.

romanitzaa
    [30.09.10 14:33:37]

Si eu cred ca multi s-au nascut nemultumiti si cauta mereu "nod in papura".

E de apreciat ca si la noi incep sa apara astfel de complexe.

Felicitari ptr. review!

sandu.53
    [30.09.10 15:41:39]

mai rar asa note bune la un hotel de pe litoralul nostru! ma bucur si felicitari!

Sanziana
    [30.09.10 17:55:13]

votez optimismul din tine, imi place locatia si sper sa o incerc si eu anul viitor

[30.09.10 18:32:32]

... cei ce sunt nascuti nemultumiti si vor ramane toata viata asa, pe cei care scriu verzi si uscate

Aceste rânduri nu numai nu îţi fac cinste, dar nici nu sunt de loc în spiritul acestui site care doreşte să promoveze diversitatea şi pluralitatea de opinie.

Am aprecia ca pe viitor să te rezumi eventual la a-ţi exprima dezacordul cu unii dintre ceilalţi 'recenzenţi' ai locaţiilor în discuţie, fără însă a-i judeca!

Mulţumim,

creivean
    [30.09.10 20:21:55]

Masa de pranz am servit-o in prima zi contra cost

M-ar interesa la ce pret se serveste pranzul si cina bufet. Am inteles ca ar fi 50 RON/masa/persoana. Este adevarat? Cina, unde ati servit-o?

Scuze pentru intrebari, dar acest resort, reprezinta (pentru mine) o varianta foarte serioasa pentru concediul de anul asta.

Inchei, felicitandu-te pentru review si pentru debutul in forta pe care ti l-ai facut in comunitatea noastra AmFostAcolo, pe care-l rasplatesc cu un bine-meritat SB (SuperBonus).

Te astept sa ne mai povestesti si alte experiente, din concediile petrecute, prin Egipt, Spania si Turcia

[30.09.10 23:39:59]

pentru pranz am platit 50 lei/persoana si stiu ca era 25 pentru copil peste 12 ani (al meu nu-i implinise inca). in ceea ce priveste cina, se putea servi tot bufet la aceleasi preturi si am inteles de la niste prieteni ca din august s-a servit a la carte.

Daca nu vrei sa stai acolo pentru cina, mai sunt 2 restaurante langa resort sau... Mamaia care nu e foarte departe mai ales daca nu pleci la drum cu un copil foarte mic. Prietenii mei care au fost in august imi povesteau ca se afisasera deja proiectele celor de acolo pentru vara urmatoare si faceau referire si la un restaurant nou... cu siguranta si eu ma voi intoarce, astfel incat... mai povestim

[30.09.10 23:44:01]

[@webmaster0]: si pozitia mea e tot o pluralitate de opinie scrisa din suflet si foarte sincera... de ce sa nu fim corecti cu noi dar si cu cei din jur??? ...

apreciez oricum atentionarea

trandafir 1970
    [30.09.10 23:51:06]

Cum arata plaja si apa si ce distractii ati avut, observ ca sunt punctate cu 100 %?

Bine ai venit pe site!

BIG DADY
    [01.10.10 09:56:53]

Felicitari pentru "indrazneala" de a alege un resort nou (cred ca primul) din tara. Sincer, daca ar fi mai multe, as merge cu placere in concediu la noi in tara. Sper, ca pe viitor, sa fie mai multe, mai variate si cu oferte de nerefuzat. Cat mai multe concedii frumoase si reusite sa aveti. O zi buna.

deliutza27
    [01.10.10 13:18:06]

Numai lucruri bune vad despre Resortul asta, asa ca ma gandesc foarte serios sa-l incerc si eu. Felicitari pentru descriere!

PhoeniciaHR
    [24.06.14 12:53:31]

Buna ziua!

Va multumim pentru review! Ne pare rau pentru eventualele neplaceri pe care le-ati intampinat. Recenziile dumneavoastra, ale tuturor turistilor care ne-au ales sa le fim gazde sunt foarte importante pentru noi. Cu ajutorul dumneavoastra am crescut, ne-ati ajutat sa imbunatatim serviciile si facilitatile resort-ului si sa ne mentinem standardele ridicate, iar acum putem spune ca alaturi de noi veti avea parte de vacanta la care ati visat mereu. Dorim sa va invitam anul acesta alaturi de noi pentru a va bucura de minunata lume Phoenicia Holiday Resort!

Cu stima,

A. Damian, Referent Marketing Phoenicia Holiday Resort

NB PhoeniciaHR este (sau a fost) reprezentant al unității
    Adnotat ca DREPT REPLICA la review CRT

BIG DADY, deliutza27, joa22, PhoeniciaHR, romanitzaa, sandu.53, trandafir 1970, valimi
    Alte impresii din această RUBRICĂPhoenicia Holiday Resort [Mamaia Sat]:

• pagină generată în 0.053241968154907 sec