ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.09.2010
    DIN: Deva
    ÎNSCRIS: 12.01.09
    JUN-2010
    2 AD. + 1 COPII

O destinatie pe care o recomand tuturor

Am gasit aceasta oferta in luna februarie (1022 de euro, 3 persoane, cu avionul, toate taxele, transport la hotel, 4 stele hotelul, all inclusive + o excursie gratis in Barcelona) si am avut o mare strangere de inima cind am plecat pt. ca mi se parea foarte ieftin si imi era frica sa nu iau o mare teapa... M-am inselat... si ma bucur foarte mult.

Totul a fost perfect... de la plecarea din Bucuresti pana la sosire.

Hotelul arata exceptional, zilnic ni se facea curatenie si ni se schimba lenjeria si prosoapele. Intr-o seara cind sa introduc cartela sa aprind becul, s-a ars siguranta, si fiind duminica nu a avut cine sa vina sa repare defectiunea... eu eram disperat sa vad un meci in seara aceea (era CM), asa ca mi s-a dat o cartela de la o alta camera (care vreau sa zic era apartament) unde ne-am mutat in seara aceea.

Muncarea la hotel era foarte buna si diversificata... in afara de cele 6 feluri de prajituri, nimic din meniu nu s-a repetat in cele 8 zile (ma refer la prinz si seara).

Tot timpul ghidul agentiei a fost cu noi si orice problema s-a rezolvat. Cat despre excursia in Barcelona... a fost superba. Barcelona este un oras superb. La anul incerc sa merg din nou cu aceste oferte exceptionale.

P. S. Singurul lucru care nu a fost la inaltime a fost marea. Intrarea in mare era foarte abrupta, in 2 metri era pina la git... deci era riscant pentru copii... in rest curatenie multa, iar nisipul era din pietricele mici, mici... dar nu foarte fin.

Trimis de resy* in 05.09.10 16:19:12
    • A fost prima sa vizită/vacanță în SPANIA

VIZUALIZĂRI: 6817 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (resy*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 Fetele....si camera de la hotel
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 33.76 EUR pe cameră

anadragusin
    [05.09.10 18:39:18]

Nu inteleg notele mici de la capitolul distractie si relaxare deoarece spui ca totul a fost perfect. Poate vii cu niste completari. Superba locatia si pretul.

Alina Morar
    [05.09.10 21:59:51]

Ziceai de mare. Eu am fost in Salou, Costa Dorada, unde intrarea in apa este lina, iar nisipul este fin, fin, chiar prea fin... cand bate vantul...

Dar si aici vad ca e frumos.

[05.09.10 22:27:06]

Ma refeream la faptul ca nu am vazut discoteci, mi s-a parut o statiune de familisti, cu toate ca hotelul era plin de adolescenti... iar pentru cea mica nimic interesant (nu am gasit nici un parc de distractii).

Totul era linistit, frumos si curat. Dimineata ne bronzam, iar dupa-amiaza vizitam...

Ma mai referam la faptul ca nu existau programe artistice in hotel, cum sunt in Turcia sau cum a fost in Tunisia.

fluturas1*
    [05.09.10 23:07:08]

Sunt curios ce temperatură era în acea perioadă a sejurului, iar o a doua întrebare ar fi legată de copil cum ai plătit pentru el, bilet întreg sau pe jumătate, până la ce vârstă este gratuit, (dacă este) etc.

[06.09.10 09:42:56]

Vreau si eu te rog date despre aceasta statiune. Cu ce agentie ai mers, cit a costat... transferul de la aeroport la hotel (daca ai fost cu avionul). mersi

[06.09.10 09:52:01]

Noi am mers din 13 iunie (in romania era canicula deja), acolo erau 27-28 de grade... apa marii era mai rece un pic (avea 21-22 de grade).

Pretul biletului pt. adult a fost 375 EURO, iar pt. copil 275 de euro.

Vreau sa zic ca daca nu cumparam cadouri pt tot familionul si nu mai plateam pe niste excursii superbe... aproape nu mai cheltuiam nici un ban.

nickgabriel
    [11.03.11 14:36:00]

va rog frumos daca se poate sa-mi comunicati si mie cum este hotelul? mancarea este buna? cazarea? hotelul este aproape de linia de tren? noi dorim sa mergem in perioada 11-a8 iunie 2011. multumesc mult si astept raspunsul dumneavoastra

gabriela33
    [22.04.11 18:52:11]

Vreau si eu te rog date despre aceasta statiune. mergem si noi in iunie pe 20 dar vom sta la bon repos... stii ceva de acel hotel? nu an gasit nimic aici de el si sunt tare curioasa...

[27.04.11 13:05:35]

Am scris despre hotel in descrierea sejurului. Pentru mine a fost totul super. Mincarea, hotelul... de nota 10.

Pina la tren e ceva de mers... cred ca vreo 1000 de m...

Statiunea cam lasa de dorit din punct de vedere al distractiei (departe de Mamaia, cam de familisti... sau poate nu am gasit noi locurile de distractie).

Alina Morar, anadragusin, fluturas1*, gabriela33, nickgabriel, resy*
    Alte impresii din această RUBRICĂH-TOP Calella Palace Hotel: