ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.10.2017

Foarte nemulțumit

încărcat de pe telefon!

Calella Palace Hotel Spania

Buna seara!

Sejurul la Calella Palace din Calella, Barcelona, a fost unul sub așteptări.

Hotelul este de doua stele si jumatate.

Camera este murdară si peretii scorojiti, usile de la baie si intrare umflate, iar pereții ca hartia de subtiri. Imaginati va ca se putea aizi cum cei din camera vecină fac treaba mica.

Nu ni s au schimbat asternuturile niciodată ci doar aranjate paturile. Cada prezenta sparturi in smaltul ei.

Agenția prin care s a făcut rezervarile, nu s a înțeles cu compania. de zbor si... stupoare... dimineața in aeroportul otopeni am aflat de la cheking ca nu are bilet si ca trebuie sa plătească un altul, ceea ce am si făcut.

In momentul de față nimeni nu s a deranjat sa ne contacteze pentru recuperarea banilor, deoarece sotia a platit de două ori biletul.

Vinul de la masă este peste poate sa fie băut.

In fine... per total... ratat... nu mai calc cu această firmă.

In tot cazul... voi merge la ANPC... si la Instanță... put si simplu oamenii... nu sunt profesionisti.

Cand am ajuns in aeroportul El Prat, am căutat ghidul vreo douăzeci de minute... si la telefon mi a zis ca sa astept ca vine acum.

Piscina interioara a hotelului e de fapt o cadă mai mare... am pozat tot, ca sa nu credeti ca exagerez... patru stele?!... nici nu poate fi vorba.

Scaunele de la sala de mese vopsite de trei ori... patate murdare...

Nu mergeți acolo!

Multumesc frumos ca mi ati dat ocazia sa arăt o realitate tristă.

România... are hoteluri mai bine ca ăsta... stiu... si eu m am minunat!

Lumina in cameră era ca in peștera....

Cam așa!

Trimis de Sfântu in 06.10.17 22:24:27
Validat / Publicat: 06.10.17 23:03:32

VIZUALIZĂRI: 2649 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Sfântu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Usa e la intrare
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 33.76 EUR pe cameră

[06.10.17 22:52:07]

@Sfântu: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[06.10.17 23:08:37]

@Sfântu: Imi pare rau ca debutul tau aici s-a facut cu un articol negativ, sper sa se rezolve in final si problema banilor si te mai asteptam si cu lucruri frumoase intamplate in calatoriile tale.

[07.10.17 02:49:58]

[07.10.17 20:48:21]

@mishu: Din pacate nu reusesc acest lucru intrucat agentia de turism ma paseaza la compania de zbor.

Si fac pe prostii cu mine.

nicole33
    [07.10.17 22:37:33]

@Sfântu:

Părerea mea este că sejurul tău a început cu stângul după incidentul din aeroport cu plata încă o dată a biletului de avion, dar nu este de vină hotelul pentru alegerea neinspirată a agenţiei de turism prin care ai rezervat.

Hotelul este unul vechi, la fel ca multe altele de pe Costa Brava, bănuiesc că ai ştiut asta înainte de a rezerva , iar slaba izolare fonică a camerelor pare a fi o problemă generalizată.

Nici nu era nevoie să faci poze cu piscina interioară. Cât este de mică se observă cu uşurinţă din pozele oficiale de prezentare. Există sau ar trebui să existe vreo legătură între dimensiunile piscinei interioare şi numărul de stele la care a fost clasificat hotelul?

Interesant este că totuşi hotelul a făcut progrese: a băgat all inclusive. Wow! În urmă cu ceva ani oferea maxim pensiune completă Ce oferă clienţilor cu AI în plus faţă de cele trei mese principale?

[08.10.17 21:49:22]

@nicole33: Nimic

raduluigi
    [21.10.17 23:09:11]

@Sfântu: Ca unul care aseara a dormit la Calella si astazi sunt in Bucuresti pot sa aduc imbunatatiri comentariului dvs.

In primul si in primul rand, ce ati cautat in Spania? Pentru persoane pretentioase ca dvs exista hoteluri minunate si in tara. La Eforie Nord / Eforie Sud. Nu trebuia sa va deplasati hat departe ca sa faceti aceste comentarii cu niste poze de tot... rasul.

Hotelul este construit in 1999, acum 18 ani si deci este normal sa mearga pe castig. Vopsind scaunele si evitand sa schimbe usile si cada de fonta a bailor.

Am recomandat conducerii, pe viitor, daca mai ajungeti acolo sau ajung clienti ai hotelurilor romanesti, sa le ofere camere premium cu vedere la mare. Vor schimba deasemeni si vinul (3 sortimente), promitandu-mi si ca vor scoate din meniu si bogatul sortiment de peste si creveti. Clientilor mofturosi le vor oferi mamaliguta cu branza & oua si mancare de cartofi si un pahar de zaibar oltenesc.

Am recomandat sa dubleze peretii din gips carton pentru linistea clientilor frustrati de zgomotele vecinilor si sa adopte o culoare optimista in camera plus un iluminat cu becuri de 100 w. Probabil ca cele 5 (cinci) lampi din odaie nu v-au ajuta sa vedeti ca in afara de dvs.

TOT HOTELUL ERA PLIN OCHI cu turisti din 12 tari ale Europei care au trecut peste impedimentele enumerate de dvs si in caldura, prietenie si buna dispozitie isi petreceau vacanta in acest hotel normal pentru Spania.

Vizitati Romania, nu mai alimentati cu valuta tari turistice, pentru ca nici nu stiti ce pierdeti.

P. S. Revin cu poze facate la 1 saptamana dupa plecarea dvs. Au remediat tot!! Ce inseamna domne'un sfat pertinent...

P.S.2 Scrieti foarte frumos si gramatical.......cati ani aveti ?

[22.10.17 00:13:57]

@raduluigi: Ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

[23.10.17 06:58:07]

@raduluigi: Da, multumesc, am gresit crezand ca Spania se aliniaza la normele UE, asa cum ni se tot cere nouă, cat priveste unde imi cheltuiesc eu valuta, cred ca remarca dvs. este nepotrivită.

Cele bune! ????

mishu, raduluigi, Sfântu