ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.08.2010
DIN: Braila
ÎNSCRIS: 07.04.10
AUG-2010

Sejur placut

Biletul l-am cumparat in martie pentru a prinde si reducerea early-booking. Am asteptat cu nerbadare acest sejur si voi incerca sa fiu cat se poate de obiectiva.

Drumul pana in Nisipuri a fost unul destul de usor; noi fiind din Braila am facut exact 5 ore. Desi pe nicun indicator nu scrie Nisipuri... nici macar in engleza am gasit destul de usor statiunea. Am preferat sa plecam de dimineata pentru a nu ne prinde caldura. Am ajuns acolo la 10 cu speranta ca poate ne vor da camera mai repede, noi avand si un copilas de 2 ani si jumatate.

Camera ne-au dat-o la ora 13. 00. Am fost placut surprinsa de cum arata. Foare curata, foare mare. Am avut un pat dublu si o canapea pentru cel mic f incapatoare si aceasta.

Curatenia se facea zilnic si camerista ne surprindea in fiecare zi cu aranajamentele din prosop. I-am lasat pe pat de 2 ori cateva leva.

Hotelul este f apropae de plaja in comparatie cu celelalte hoteluri si drumul pana la mare este chiar foarte scurt daca cobori pe scari. Ma asteptam sa fie mult mai multe scari si chiar imi faceam probleme cum o sa poata cel mic sa reziste. Sunt... sa zic 20 de scari si se pot urca f usor chiar de catre un copil mic.

Plaja f curata. Noi am preferat sa mergem la mare in fiecare zi si dimineata si dupa-amiaza. Am inchiriat in fiecare zi sezlong cu umbrela, etc. Preturile erau 7 leva sezlongul, 3 salteau si 7 umbrela.

Spre sfarsitul sejurului nostru conducerea hotelului incheiase o intelegere cu unii ce detineau umbrele din lemn si costau 18 leva – 2 sezlonguri cu umbrela. Dezavantajul era ca pentru aceasta oferta beneficiai de la randul 4 in spate... deci cam departe de mare.

Restaurantul hotelului era f incapataor... puteai servi si in restaurant dar si pe terasa. Aici pot spune ca am fost putin dezamagita. Poate o persoana mai putin pretentioasa la mancare nu ar fi avut multe de reprosat dar si eu si fiul meu suntem destul de mofturosi. Astfel obisnuiti cu ciorba de acasa nu ne-am putut adapta supelor.

Parca toate mancarurile aveau alt gust... gratarul... toate. La capitoul fructe m-au dezamagit pentru ca absolut in nicio zi nu au avut struguri. Deasemenea stateai la coada la paine. Exista un singur cutit si toata lumea astepta pe... toata lumea.

Cel mai mare minus al hotelului il reprezinta parcarea pe care am platit-o desi in urma cu o luna de zile scrisesem un e-mail catre conducerea hotelului in care i-am rugat sa-mi spuna care e treaba cu parcarea. Atunci mi-au raspuns ca parcarea este gratuita daca stam mai mult de 4 nopti... lucru care nu s-a respectat. Au fost sa zicem “amabili” ca ne-au recomandat o parcare laterala unde am platit la jumate. La hotel parcarea era 10 euro pe zi si in lateral 5 euro.

Animatorii m-au surprins placut si chiar isi dadeau interesul pentru a te face sa te simti bine. Clubul pentru copii era un avantaj si puteai intra si cu copil mai mic de 4 ani.

Ca si o concluzie cred ca as mai repeta experienta unui sejur in Bulgaria... poate chiar si la acest hotel.

In cateva zile voi posta si cateva fotografii.

Sejur placut celor care urmeaza sa plece la acest hotel!

Trimis de RLCA in 06.08.10 23:02:08

VIZUALIZĂRI: 2976 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (RLCA); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Aranjamentele din prosop prezentate intr-o seara speciala

corinne
    [07.08.10 14:49:43]

Un hotel pe care-l urmaresc pentru ca m-ar tenta pentru anul viitor...

Felicitari pentru impresii !

verabrad
    [11.08.10 12:57:50]

Buna ziua,

puteti sa-mi dati mai multe detalii despre parcarea cu 5 euro? este sigura? este usor de gasit?

La club stateati cu copilul si dvs. sau aveau animatorii grija de el?

pe plaja era loc sa se poata sta si cu cearceaful?

cat costa o tura cu masinutele pentru copii?

RLCAAUTOR REVIEW
    [11.08.10 17:10:16]

Buna ziua,

Parcarea este exact cum cobori pe scarile hotelului (care duc spre plaja) in dreapta. Este de fapt o straduta pazita de un tip. Noi nu am avut probleme si nu am miscat masina de acolo tot sejurul.

La club am fost de cateva ori si am stat si eu cu copilul. Nu zice nimeni nimic.

Pe plaja erau persoane care stateau cu cearsaful... unii langa apa dar cand venea un val mai mare ii uda... ceilalti in spatele umbrelelor sau printre ele... gaseai loc.

Sincer nu mai imi amintesc cat am dat pe masinute...

O tura cu trenuletul prin statiune e 3 leva de persoana.

Corina70
    [11.08.10 17:23:18]

buna,

mi se pare totusi cam scump, cu atat mai mult cu cat ati beneficiat si de early-booking.

la Duni - H. Marina Beach, in varf de sezon (17-24 iulie) am platit 800 EUR pentru 7 nopti (2 adulti+1 copil de 3 ani care a avut gratuitate), am avut o reducere de 12% din partea agentiei pentru ca am cumparat destul de tarziu sejurul (30 aprilie). dar la Duni parcarea, sezlongurile, prosoapele de plaja si umbrelutele sunt gratuite, poti manca si la celelalte restaurante/terase din resort, nu sunt scari de coborat/urcat, etc.

Corina70, corinne, RLCA, verabrad
    Alte impresii din această RUBRICĂGrifid Arabella Hotel: