ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.08.2010
    ÎNSCRIS: 02.08.10
    JUN-2010
    2+2 AD. + 1.6 COPII -- v: 6 [ani]

La pomul laudat...

Orice impresie pe care o avem este relativa. si nu putem fii cu totii multumiti, dar cei care au scris ca au fost foarte satisfacuti - au ceva problem.

O sa va impartasesc experienta mea, am ajuns, am fost draguti cu recetionerul si am avut rugamintea sa ni se dea 4 camere macar pe acelasi palier, si nu una langa cealalta (am fost 4 familii cu copii mici 1. 7-6 ani siaveam nevoie sa fim cat mai aporape. ) -_ dar surpriza am primit 2 camere una langa cealalta, doar ca eram pentru persoane cu dezabilitati si aveu si inscriptia pe usa. Nu mi-a venit sa cred ca am primit asa ceva mai ales ca eu am un bebe de 1.7 luni, baia nu avea cada si toaleta era pentru persoane handicapate in carucior. Celelalte 2 camere erau pe niveluri diferite... nu va pot povesti ce a urmat, s-au comportat foarte urat si au vorbit nepoliticos cu noi, dar in urma unor discutii foarte aprinse, am reusit sa vb. cu seful din front office care si-a cerut scuze si a spus ca va rezolva totul, dar nu in acea zi, ci a 2-a zi.

Revolta a fost maxima, deoarece cu noi au mai venit si alti turisti, si au fost tratati OK, noi am constata ca aveam un mare defect - suntem ROMANI - si de aici a inceput tragedia.

Peste tot se vb numai ruseste, in restaurant, animatie, spa, foto, oriunde, ... erai in Rusia.

Mancare este... ok ce ar mai fi contat, asa de ok incat am sfarsit cu ambii copii bolnavi si cu mama mea internata in spital.

Ce sa mai vb despre curatenia in camere, si restul, nu mai are sens...

Hotelul arata tare rau nu crezi ca este dat in folosinta de 3 ani, ci de 15 ani...

Nu vreau sa supar pe nimeni dintre cei care s-au simtit ok acolo, dar dupa 3 zile au mai venit si alte familii de romani care au primit acelasi tratament ca si noi- camera de handicapati, si apoi dupa o noapte le- a schimbat-o...

URAT, URAT, URAT...

Trimis de crisa74 in 02.08.10 15:27:58
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Club Voyage belek, Delphine de luxe, saphir hotel

VIZUALIZĂRI: 3485 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (crisa74); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 190.00 EUR pe cameră

trandafir 1970
    [02.08.10 15:39:26]

Nu am vazut note asa mici la nici o locatie din fundul tarii, la dar la ultra all-inclusive la Belek, intr-un hotel super renumit!!! Nu pot sa cred, 0 pe linie?

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [02.08.10 15:43:09]

Orice impresie pe care o avem este relativa

Foarte corect.

dar cei care au scris ca au fost foarte satisfacuti - au ceva problem.

Eu de exemplu ii cred pe cei care au venit multumiti de la acest hotel . Sa spun ca tu ai ceva probleme ?

Oare te-ai simti jignita ?

[02.08.10 15:49:44]

Nu pun la indoiala ca v-ati intors nemultumiti de acolo (cauzele NU le discut, desi as fi curios sa aflu ce sa- intamplat pe acolo...), insa pentru informarea corecta a celorlati cititori vreau sa subliniez ca stiu bine hotelul (am fost in primavara acolo) si notarea cu zero peste tot este de o exagerare crunta!

Nu ma pot pronunta in privinta serviciilor (am stat prea putin acolo), insa la toate celelalte capitole o nota egala cu zero inseamna REA-VOINTA evidenta (ca sa nu folosesc alte cuvinte), ORICAT de exigent ar fi evaluatorul.

Daca autoarea nu revine cumva asupra notelor, recomand ignorarea acestui review de catre cei care se documenteaza in privinta acestei destinatii, datorita lipsei oricarui echilibru in notare.

[02.08.10 17:29:14]

ma bucur ca cineva interactioneaza cu mine, si doresc sa va spus ca am dat notele acestea din punctul meu de vedere, motivat de faptul ca orice ar fi mai fi fost si orice ar mai fi facut cineva , cand dai 2600 euro si primesti o camera pentru handicapati , consider ca vacanta este zero ; nu m-am simtit jignita, nu este primul meu concediu in Turcia, nu am probleme- cum mai zicea cineva, numai ca a fost pentru prima oara cand mi-am dorit sa plec acasa dupa doar trei zile........... incerc sa povestesc ce s-a intamplat, ca pentru unii este ok, da, de acord, dar pentru altii nu a fost, nu incerc sa influentez pe nimeni, inca daca ar fi sa compar cu hotelul la care am fost anul trecut Delphine de Luxe Colection Lara- notele ar fi +10.

tilinka
    [02.08.10 17:52:57]

Crisa, sincer, m-a ametit exprimarea ta!

[02.08.10 18:03:13]

inca daca ar fi sa compar cu hotelul la care am fost anul trecut Delphine de Luxe Colection Lara - notele ar fi +10.

Inseamna ca notele ptr Delphin ar fi trebuit sa fie -100%)

Devine evident ca "impresiile" sunt postate la mijto, motiv pentru care sunt suspendate temporar.

crisa74 - ai la dispozitie 2 zile pentru a ne convinge (daca doresti) ca NU ai scris dintr-o distractie infantila cele de mai sus.

[02.08.10 18:21:18]

nu vreau sa conving pe nimeni de nimic, nici sa se duca nici sa nu se duca, nu incerc sa fac anti reclama, nu prea am timp pentru distractii, nu vreau sa jignesc pe nimeni - site se numeste am fost acolo, eu am fost, nu mi-a placut, am dreptul sa imi spun opinia, pentru delphine dau 10 cu felicitari, adica 100% - ca sa fiti dvs. multumit-

PS : am uitat sa mentionez ca o parte dintre noi cei care scriem , poate au fost pentru prima data in vacante UAI si atunci ti se pare raiul pe pamant, dar cand ai mai fost prin lume, si poti face o comparatie, atunci ....

[02.08.10 18:46:21]

pentru delphine dau 10 cu felicitari, adica 100% - ca sa fiti dvs. multumit-

nu au ce sa caute astfel de abordari pe acest site.

Okey, eu unul m-am convins -- si banuiesc si cine se ascunde in spatele acestui nick -- in mod evident un personaj care nu are ce sa caute in aceasta comunitate.

Nu cred c-ai fost acolo, nu am nicio cea mai mica incredere in postarile tale, motiv pentru care acestea vor fi sterse de pe acest site.

Trimite-mi scanari dupa documente care sa-ti probeze sejurul, daca vrei sa-mi dovedesti contrariul si nu voi avea nicio problema sa recunosc ca m-am inselat (si sa repun acest review in drepturile sale).

Fir de discutie inchis, peste 3 zile va fi sters de pe site.

[05.08.10 10:39:55]

ok, in urma cu putin timp am primit dovada ca autoarea a fost intr-adevar acolo, motiv pentru care voi restaura impresiile ca valide.

Bineinteles ca sunt dator si cu scuze - comportamentul pe site si mai ales notarea cu totul nerealista (in opinia mea) m-a facut sa banuiesc ca autoarea este un personaj care a dus in trecut o "lupta" sustinuta pentruu denigrarea si decredibilizarea acestui site si a comunitatii creata in jurul lui. crisa74, te rog primeste scuzele mele pentru aceasta confuzie.

In ce privesc notele acordate, insa, parerea mea ramane ferma - sunt cu totul exagerate, motiv pentru care sfatuiesc cititorii sa priveasca cu retinere gradele de satisfactie de mai sus.

[05.08.10 11:12:04]

Ma bucur ca au reusit sa trecem peste acest pas, va sa urez tuturor concedii placute, nu ca al meu. O zi buna .

pavellaurentiu
    [11.08.10 17:00:17]

Buna,

Sint un roman ca si tine care a umblat destul de mult prin Europa si a stat in locatii si mai bune si mai putin bune (atentie nu am spus rele).

Din pacate, tocmai intors de la Susesi, nu imi vine sa cred ca ceea ce ai povestit s-a intimplat acolo. Amabilitatea cu care am fost tratat, ROMAN fiind, cu toate ca am ajuns la prima ora a diminetii si nu la ora 12: 00 - 14: 00 cum este normal, a fost peste asteptari (am fost cazat la ora 08: 00).

Citind impresiile de pe acest site am solicitat o camera cu anumite particularitati (soare, etaj, etc. ) iar la receptie am fost convins de catre personalul hotelului sa accept camera recomandata de acestia pentru ca voi fi foarte multumit. AM FOST!

PS: NU AM FOST ""ATENT" CU NIMENI

Laur

[17.08.10 12:17:29]

Norocul tau, ca te-ai simtit bine, si nu inteleg de ce aveti suspiciuni - fiecare pune accent pe cate ceva si noteaza din punctul sau de vedere- eu sa spunem ca am avut multtttttttttttt ghinion.

PS. Am fost in Dubai pe banii mei, si la vizitat si vestitul lor hotel.

monikraboj
    [11.10.10 13:46:49]

pt Crisa 74 - data viitoare cumpara bilete la Mardan. un hotel superb. poate asa ai sa fi multumita. nu zice nimeni sa nu-ti exprimi opinia despre acest hotel Susesi, dar cred ca exagerezi f f f mult. Crede-ma ca si noi am fost la acest hotel (si nu numai) dar nu am intalnit cea ce tu ai comentat. Cum snobismul e in floare in Romania atunci te cred. Scuze, dar asta e adevarul.

akkord
    [20.01.11 22:31:42]

Suntem familie din Sibiu, facem 2 concedii / vara.

Foloseam acest site doar pentru a ne informa, dar cand am citit remarca d-nei din Ploiesti ne-am creat SPECIAL cont.

Am cunoscut aceasta doamna chiar in iunie 2010 in acest hotel, iar daca perioada indicata e gresita, ne retragem remarca... dar nu credem...

Spunem asta deoarece ne-a abordat pe holul hotelului Susesi sa ne intrebe daca suntem multumiti si fara sa ne cunoastem ne-a expus in detaliu chiar acest review.

Pentru cei care citesc acest review: NU-L luati in calcul... sunt multe altele chiar obiective.

O remarca doamnei: trebuie sa fii respectuos si educat daca vrei sa primesti acelasi lucru. Daca abordati de la inceput problema AM VENIT intr-un concediu scump de 2500EUR (asa ati inceput-o si cu noi discutia cand ne-ati vazut pentru prima data in viata Dvs.) si cu complexul romanului nedreptatit... posibil sa fii primit si camera cu handicap.

Noi am fost 2 familii, n-am platit la agentie seeview, dar cu 20EUR am avut si camere alaturate si seeview si exact in aceeasi perioada cu Dvs. si tot cu acel personal la receptie.

Va dorim sincer numai concedii reusite si review-uri obiective!

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [20.01.11 22:52:00]

@akkord, orice om cu capul pe umeri nu ia in seama acest review cand vede notarea cu 0 la toate capitolele.

Daca tot te-ai inscris de ce nu povestesti intr-un review cum a fost la SuSesi.

akkord
    [21.01.11 23:19:05]

Asa este... aveti perfecta dreptate. O sa dam curs sugestiei Dvs.

akkord, crisa74, monikraboj, pavellaurentiu, tilinka, trandafir 1970
    Alte impresii din această RUBRICĂSusesi DeLuxe & Spa Hotel: