ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.07.2010
ÎNSCRIS: 15.07.10
JUL-2010

Sub orice critică
Extrem de nemulțumit

La modul cel mai serios nu va duceti pt. nimic in lume acolo

Imi pare rau, chiar nespus de rau, ca am ajuns in aceasta pensiune, nu vila asa cum scrie ca este. In primul rand am fost intampinati de o doamna care se presupune a fii doamna, dar de fapt nu este de loc este o femeie care nu stie nici sa isi primesca (intampine) invitatii in propria pensiune...

Am fost luati de la poarta cu niste aere de mare afacerista care are f. multe lucruri de rezolvat ,,adica haideti cat puteti de repede ca nu am timp f. mult de voi scoateti mai repede buletinele... , ca sa rezolvam odata problema".

Apoi ni sa aratat camerele care pacat de ele ca sunt mari dar, care nu are nici macar un prosop in fata toaletei sau un prosop de sters sau un sapunel cat de mic ar fii, sau plicuri mici de samponele, asa cum se mai gasesc in alte vile sau chiar pensiuni asa ceva nu o sa vedeti. Iar de apa calda sa nu va mai spun, ca am intrebat_o de la Bucuresti de 3 ori daca sunt probleme, fiind cu copil mic de cateva luni, si mi sa spuns normal ca NU. Dar realitatea este cu totul alta.

Vreti sa va spalati cu apa calda? EEEEEE!!! atunci trebuie sa ajungeti pe la 3 cel mult 4 dupa amiaza. Iar daca o sa va duceti sa va cereti dreptul si anume ca vreti sa va spalati sau sa spalati copilul, aveti mare grija cum vorbiti si de la ce distanta va cereti dreptul acesta, ca sa nu va pomeniti si cu ceva in fata. Sotul dansei este poate mai rau decat femeia aceeia, este in stare sa va bata chiar daca aveti tupeul sa ii spuneti de apa calda de ce nu este? Iar ca raspuns am sa vil zic eu: ,,o sa vina in 10 min ce esti asa tare in gura de vii la mine si imi ceri apa calda?"

Iar daca aveti tupeul de a o suna pe acea femeie ca sa o intrebati ce se intampla cu apa, o sa inceapa sa se enerveze si o sa va zica ca a fost nor afara si de aceea nu este si tot odata sa va duceti sa va incalziti apa jos la aragaz daca vrem sa ne spalam.

Si daca, mai vreti sa auziti ca sa saturat de voi de ce cerinte aveti, mare grija o sa fiti dati afara din acea pensiune asa ca luativa masuri de precautie ca sa nu va treziti ca va da afara poate din acea zii din care va cereti dreptul la apa.

Ce sa va mai zic am uitat in primul rand sa va specific ca am fost 3 familii, dintre care 2 am fost cu copii mici de catava luni. Sincer nu ne imaginam ca o sa patim asa ceva.

Stati ca am uitat sa va mai zic ceva fff. important aveti grija iar pt a nu stiu cata oara daca vreti sa locuiti in acea vila trebuie sa se vorbeasca in soooooapta iar daca plecati tot asa 2 3 famili fiecare din aceea familie sa rezerve in parte o camera adica daca o sa sunati sa rezervati camere fiecare sa rezerve pt el de ce? va zic imediat.

Inca o problema pe care am intampinat-o si anume: am sunat personal sa rezerv 3 camere, iar cand am ajuns acolo femeia respectiva nu vorbea decat cu mine personal, adica eu raspundeam de toate camerele, de buletine, de bani de absolut tot. Iar cand am plecat nu li sa dat buletinele personal la fiecare persoana in parte tot mie mi sa dat ca sa le dau eu personal.

Iar daca cumva vi se intampla sa gresesca o camera si voi sa fiti mutati in ea si sa isi dea seama ca a gresit adica in camera in care stai tu trebuie sa stea familia cu care ai venit o sa va sune tot pe aceea persoana care a rezervat camerele pt mutarea respectiva. Chiar daca ati aranjat lucrurile in sifonier etc. nu conteaza va mutati si gata ca daca nu are ea grija de asta (sunt cuvintele ei personale) va jur.

Concluzia este SA NU VA DUCETI CA SA NU AVETI UN CONCEDIU DE RAHAT.

Trimis de mikystan80 in 31.07.10 00:36:15
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EFORIE NORD. A mai fost în/la: in mamaia.

VIZUALIZĂRI: 1533 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mikystan80); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[31.07.10 10:01:32]

textul a fost impartit de mine in paragrafe, pentru a fi mai usor de lecturat (cat de cat)

valeamariei
[31.07.10 12:29:54]

regretabil cele intamplate!

nu vreau sa acuz pe nimeni ca poate am fost si eu in situatii similare sau aproape similare candva, dar tocmai aceste experiente m-au invatat sa verific bine o destinatie turistica atunci cand a o aleg;

iata aici un site foarte util unde puteti verifica daca o unitate din Romania este macar autorizata sa functioneze, de Ministerul Turismului: click aici

pentru ca exista riscul sa fie clandestina sau sa functioneze total ilegal si neautorizat;

eu cred ca asta e printre cele neautorizate, iar daca da, deja speta asta este de sesizat, acolo fiind lucruri grave daca e cum spuneti;

o unitate pana sa fie autorizata sa functioneze de Min Turismului treb sa treaca inainte prin avizarea pompierilor (imaginati-va consecintele, daca va prinde un incendiu intr-o astfel de unitate neautorizata caci ceea ce ati spun mai sus e nimic), sanepid, sanitar-veterinar, mediu.

Dragilor, au trecut vremurile cand sunteti nevoiti sa inchiriati cazare de la persoane necunoscute cu cheile in mana pe marginea drumului;

acum este internet, siteuri de verificare printre care si acesta.

recul*
[31.07.10 12:33:45]

inca o data, adevarul despre litoralul nostru! nu stiu de ce nu ati plecat repede, repede, de acolo, dar asta este alt apoveste. probabil ca pe "doamna" sau pe"domnul" o sa ii vedem cat de curand pe la tv plangandu-si de mila pentru sezonul nereusit prin care au trecut, ca doar ei e oameni primitori si are si preturi bune, dar statul, care nu ii ajuta deloc, criza economica... si asta cand toate pleaca de la bun simt! adica cel mai ieftin lucru pe care il pot avea!

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[31.07.10 13:32:23]

sau apar la ştirile de seară printre ceilalţi turişti luaţi la omor pentru că li s-a servit altceva decât comandaseră şi au îndrăznit să nu le convină!!! (tot în Eforie Nord)... click aici

recul*
[31.07.10 13:42:42]

moaaamma! marlanismul romanesc de pe litoral a ajuns la cote alarmante! vom merge sa mancam cu spray-ul iritant in buzunar! pur si simplu INCREDIBIL!!!

valeamariei
[31.07.10 14:52:35]

eu cred ca cu mai multa rigurozitate se poate face o alegere buna;

despre unitatile vechi pe piata se mai poate afla cate ceva, iar despre cele noi e recomandabila inarmarea la drum cu mai multe variante de rezerva; din clipa in care lucrurile par a nu fi in regula, se poate schimba imediat macazul;

desigur ca metoda asta cu alternativa de rezerva e bine sa o folositi mereu;alternativa aduce siguranta in plus;

a nu se intelege ca e recomandabil sa se faca rezervari la mai multe unitati in acelasi timp din care sa fie onorate doar una...nici turistului nu-i place sa fie incurcat de unitate;

mikystan80AUTOR REVIEW
[04.08.10 13:50:38]

Multumesc pt sfaturi la persoanele care mi-au scris, asa este, litoralul romanesc lasa mult de dorit,

si mai vreau sa va spun ceva ca poate am uitat, intradevar am plecat de la aceea vila, nu am mai stat cand am vazut ca nu se poate sta de vorba cu ea si tot odata cand nu isi aducea aminte de ce vorbea la telefon si ne-am cazat in alta parte unde propriarul a fost ok din toate punctele de vedere.

Vreau sa specific ceva in schimb ca la munte (cred ca in orice locatie unde va duceti o sa intampinati oameni total diferiti ma refer si la caracter dar si la cazare. De la mare noi am plecat la o zii diferenta la munte si anume in Busteni la vila Caprioara credetima pe cuvint am gasit in baie 4 prosoape mari, 4 plicuri cu sampon si 4 sapunele mici si o curatenie de nedescris.

Sa nu va mai spun ca pe sotul meu patronul de acolo la invitat si la masa lui unde manca sa manance cu el peste, ca tocmai facuse si manca jos unde se manca, (trecand pe acolo la masa pt a lua o gustare) si vazand ca suntem si cu copil mic de cateva luni si facand cu randul la masa ca sa mancam ni lau luat pe cel mic din brate si a stat el jucanduse cu el pana am mancat noi amandoi. Poate ca nu a facut cine stie ce, gest dar pur simplu sa oferit sa ne ajute pt cateva min sa mancam linistiti. Un gest frumos.

Inca ceva mai vreau sa va zic ca sa vedeti totusi ce diferente sunt de la pensiunea Patricia mare la munte, bebelusului nostru ia curs nasucul in toata aceasta perioada si ne luand aspiratorul cu noi asta mai trebuia sa mai iau dupa mine ca nu erau de ajuns cate aveam, am rugat daca se poate sa ne ajute pt 2 zile cu un aspirator pt ai scoate mucisorii celui mic si nu a fost nici o problema din acest punct de vedere, chiar doamna care facea curat se oferea sa nil aduca in camera sa nu il caram noi.

Deci concluzia o trageti voi toti care cititi aceste mesaje unde este mai bine si ce trebuie sa faceti daca patiti ca am patit noi la mare. multumesc frumos si concediu placut pt toti care va duceti la mare sau la munte.

mikystan80, recul*, valeamariei
Alte impresii din această RUBRICĂVila Patricia: