ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.07.2010
ÎNSCRIS: 11.07.10
JUL-2010
8 AD. + 2-7ani COPII -- v: 1-4ani

Super-super... Su Sesi

Pt. cei care ajung pt. prima oara in Turcia la UAI... s-a terminat smecheria!

In cele 7 zile de sejur m-am simtit un mic print.

Toata lumea (personalul) iti zimbeste si te face sa te simti f. bine. Am stat la "Lake house"... care sunt vile pe apa.

Am avut una din cele 2 camere de la parter cu iesire direct la una din piscine in care puteai sa faci baie oricand.

Animatorii erau prezenti de pe la 10 dimineata pina seara la 23... tot felul de jocuri si concursuri. Miniclubul se deschide la ora 9 pina la 17.

In prima zi cand am dus copii la miniclub am fost reticenti din cauza ca nimeni nu vorbea in romana din animatori... dar copii au fost super incantati, si a doua zi s-au trezit cu gandul sa nu intarzie la activitatile miniclubului.

Atentie unele activitati trebuie platite (nu sunt exagerate! ).

Accesoriile de baie pt. copii (colac, casca baie, ochelari, saltea...) sa le luati din tara... acolo sunt f. scumpe (ex. 1 colac de 51 cm = 15 euro). SPA-ul super, dar faceti-l in prima zi de sejur... dupa, sunteti arsi de soare si nu mai suportati!

Mancarea a fost buna dar cam multe condimente.

Nu recomand celor fara copii, se vor plictisi rau... noaptea era o singura disco de 150 metrii patrati... care era goala tot timpul.

Trimis de krykutzu in 11.07.10 11:21:02
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 3026 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (krykutzu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 190.00 EUR pe cameră

danieltanase*
    [11.07.10 14:01:37]

Salutare!

Maxime felcitari pt sejurul foarte bun avut!

As dori sa ma ajuti sa impartasim si altfel de idei decat o fac majoritatea! Cei mai multi isi apreciaza sejurul legat de conditiiile de cazare si mese servite in timpul sejurului. Ce ati vizitat cat ati stat la acest hotel?

CCRRIISSYY
    [11.07.10 14:41:21]

Cu 7600 eur plecai in America. Este eronat pretul????

CCRRIISSYY
    [11.07.10 14:44:36]

Scuze, am vazut ca sunt 8 ad+2 copii

iordan mihaela
    [11.07.10 18:47:09]

Super poze, super familie! Va multumim ptr impresii, dar va rog sa-mi spune-ti cat a costat, si daca se poate cu ce agentie ati fost, si noi vrem la anu sa mergem in turcia, cum a fost masa ultra all sau all. ce bauturi au fost?

Noi am fost pana acum doar in grecia si anul acesta in bulgaria la Melia Hermitage a fost bine dar nu prea aveai ce bea daca erai mai pretentios asa ca a trebuit sa ma duc sa iau o sticla de ceva bun de la supermarket.

Astept mai multe detalii (pret, transport, agentie)

[12.07.10 12:48:48]

pt. danieltanase... nu recomand excursii pt. vizite sau shoping. Am fost la Manastirea SF. Nicolae, unde se zice ca a fost inmormantat... care era de fapt o bucata de marmura... moashtele sfintului sunt la Vatican... pierzi o zi intreaga de la 6, 30-20, 30... si totul pe autocar si vapor este contra cost, plus 60 euro de persoana.

Mai era excursie la o "cascada" (f. mica) de 1/2 zi, excursie de shoping (toate scumpe si numai falsuri... am avut impresia c-ar fi pe mana cu ghizi) cu o vizita la fabrica de rahat turcesc. Deci in concluzie cine vrea vizite sa mearga in alta tzara... Antalya este pt. petreceri si relaxare.

[12.07.10 13:00:09]

pt. iordan mihaela... am fost la Ultra all... bauturile de import sunt gratis (bere Corona si Mariachi... whiski jack daniels, jim bin... aproape totul in afara de fitze: sampagne DON PERINION... whiski Chivas de 18 ani...).

Aveau un "vitamin bar" unde erau tot felul de sucuri din fructe si legume... alegeai tu ce vrei... erau la discretie! pretul: 7600 euro... 8 adulti si 3 copii (1>7 ani) cu avion si transport din Craiova la Baneasa si retur (autocar).

[03.08.10 10:37:17]

Plaja in Belek nu este chiar grozava... nisipul este fin, plaja lata, iar intrarea in mare este destul de abrupta!

Despre camera cu piscina de la etaj, nu stiu ca sa spun... pretul este enorm si nu cred ca poate fi luata decat de la agentie!

Noi am stat la Family Terrace pool view, deci nu stiu cum este la etaj... personal cred ca merita mai mult varianta noastra.

Va doresc concediu placut!

[13.08.10 19:28:23]

hey carmen ...buna....as vrea sa te rog sa ii dai si mie cateva detalii despre camera family terrace pool view ...si eu ma voi duce la susesi peste o luna si am aceasi camera dar nu am priceput foarte bine din pozele de pe site

[15.08.10 08:13:33]

Buna, camerele sunt foarte spatioase, cred ca pe doua nivele (nu sunt sigura... noi am stat la nivelul intai, adica exista vreo 10 trepte care se coboara pana in piscina) ; Depinde ce preferinte aveti, in ceea ce priveste pozitionarea camerei... puteti alege la receptie acest lucru, noi am cerut sa fie camera insorita dimineata si nu dupaamiaza... ceea ce a fost foarte bine (e foarte cald la pranz si daca vrei sa stai pe terasa te topesti, deci va recomand sa faceti la fel... vegetatia si imaginea spre piscine e mai frumoasa pe aceasta parte).

Ca o chestie haioasa, sa stiti ca in prima zi ne-a trebuit ceva sa invatam cum sa ajungem in camera... e foarte intortochiat... o adevarata aventura (drumul cel mai simplu este pe langa restaurantul chinezesc si barul aferent, unde dealfel ne petreceam si serile pana tarziu... seara piscinele de aici sunt superbe! ). Va doresc concediu placut!

[15.08.10 11:12:16]

multumesc foarte mult.......o sa imi foloseasca sfatul cu camera la umbra

[15.08.10 12:26:25]

salut,dak se poate mai am si eu o intrebare ......stie cineva dak la susesi exista inot cu delfinii?se poate inota cu delfinii?eu am citit la cineva pe site care a fost si a zis ca a inotat cu delfinii si a facut scufundari.......are cineva vreo idee dak chiar exista?

[15.08.10 12:43:54]

sa nu exageram, totusi.....scufundari se fac, exista instructori chiar in incinta resortului, dar de delfini eu nu am auzit, posibil in Aqua park in Antalya.

[15.08.10 12:47:54]

multumesc......nici eu nu eram asa de sigura de delfini deaceea am intrebat....poti sa imi spui cat costa sedinta de scufundari?si cat dureaza?dak nu te superi.......merci inca odata pt sfaturi si raspunsuri

webmasterXY*
    [15.08.10 12:52:47]

@alexandra23 ar fi mai frumos si politicos din partea ta daca ai renunta la scrierea cu k in loc de ca. Pe acest site nu se incurajeaza scrierea cu prescurtari gen mess si mirc.

[15.08.10 13:01:18]

pai dak nu se incurajeaza scrierea cu prescurtari tu de ce ai scris (mess) in loc de messenger? mai intai coreceazate pe tine si dupaia pe mine; ) bun mai bine sa ne avem astfel de discutii aici pentru ca site-ul nu incurajeaza vorbele care nu isi au rostul in tema asta; ) bine?

[15.08.10 17:31:39]

(daca)scuze din obisnuita

[16.08.10 11:47:48]

carmenplesa1977 te-as ruga sa ai propria pagina pentru parerile despre SUSESI. Toate ecourile vin la mine pe email. Multumesc!!

[16.08.10 12:28:35]

Scuze, am observat destul de tarziu..........nu stiu de ce Alexandra intra aici.

alexandra23, carmenplesa1977, CCRRIISSYY, danieltanase*, iordan mihaela, krykutzu
    Alte impresii din această RUBRICĂSusesi DeLuxe & Spa Hotel: