ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.10.2021
AUG-2018
Business
PREȚ Nu mai știu lei
Raport PREȚ/CALITATE: BUN

Unde mâncăm în Eforie Sud?

Cocktail

La Cocktail, în Eforie Sud am mâncat de multe ori. Aveau biluțe de cartofi și îmi plăceau mult.

E o terasă pe faleză, pe lângă plaja Splendid, peste drum de mare că faleza din Eforie Sud este cu acces auto, nu doar pietonală.

Are mese pe două nivele, la parter și la etajul întâi unde ai vizibilitate bună asupra peisajului.

E o terasă cochetă și tinerească, nepretențioasă dar elegantă, cu scaune și mese din stinghii din lemn.

Credeam că au doar gustări dar aveau de toate, și ciorbe și fel principal consistent. Nu știu de ce, nu prea îmi venea să iau masa aici, nu-mi părea restaurant adevărat, totuși, de câte ori am fost, am mâncat bine. Aveau papanași buni.

Servirea era ireproșabilă, venea o fată fix când aveai nevoie dar, dincolo de asta, personalul îmi părea cam fantomatic. Nu îi vedeam niciodată. Apăreau și dispăreau.

Pe lângă alte construcții improvizate din jur, terasa asta mi-a plăcut cel mai mult și mereu mă opream pentru o gustare.

Mă gândesc să mai merg.

despre SERVICII

Totul a fost perfect cu serviciile dar parcă total altfel decât în alte locuri. Apăreau și dispăreau enigmatic - persoanele de la servire, zic.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Mi-a plăcut ce am servit acolo și, în special, mergeam pentru biluțele de cartofi care erau mai bune ca oriunde. Mereu când treceam pe acolo, chiar fără să fi stabilit dinainte, ne aminteam de biluțe de cartofi și intram.

LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Peisajul e superb: vedere la mare și la plaja Splendid.

Trimis de Mioritik🕊️🎄 in 10.10.21 19:13:45
Validat / Publicat: 10.10.21 20:08:13
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EFORIE SUD.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Mioritik🕊️🎄); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P22 Plaja Eforie Sud