ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.09.2021
TIP CAM: DblStd
Raport PREȚ/CALITATE: BUN

la PMM* = 112 PLN

Ibis Warshawa Ostrobramska Hotel2

NB: Articol selectat ca fiind „de interes editorial crescut— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă; — (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.

Hotel IBIS Warszawa Ostrobramska 2 *

TIPĂREȘTE URM de aici

Un hotel ales de agentie in cadrul circuitului Fiorduri Scandinave. Un hotel cu un bar deschis 24h/24 pentru clientii hotelului.

despre SERVICII

amabilitate, micul dejun variat

despre CAMERE & COND. CAZARE

Adresa: 36, Ostrobramska 04-116 Varsovia

A doua noapte din circuit am petrecut-o la Ibis Warszawa, am plecat din Cracovia la ora 20°°- 8 august si am ajuns la hotel în Varsovia la ora 1.50- 9 august. Asa a gândit agentia, dar si noi am întârziat din motive obiective.

Hotelul este situat în partea de est a Varsoviei, aproape de stadionul national.

Repartitia pe camere a fost facuta deja, ghidul anuntând din timp receptia hotelului de sosirea noastra cu întârziere.

Camera nu este mare aprox 15 mp, spatiul este ocupat de doua paturi twin cu lenjerie curata, câte o veioza la fiecare pat si o veioza în partea de sus a camerei deasupra oglinzii vis-à-vis de aparatul de AC. Dupa cum se vede lumina e asigurata cu economie. Pe peretele opus paturilor e un TV led, nici nu l-am deschis, timpul petrecut în acest hotel fiind scurt.

În coltul dinspre fereastra e un dulap îngust cu o parte rafturi si în rest o bara pentru umerase, dulapul nu are usa, asa e modern acum sau o asigurare ca turistii nu mai uita lucruri prin dulap!

Sub fereastra e o bancheta, ce functioneaza ca un loc de depozitare, în care se gaseste o pilota suplimentara si o perna. Parchetul e curat si fara covorase, am observat apoi si in restul locurilor de cazare absenta covoraselor/ mochetei, e mai practic asa din cauza regulilor de igiena anticovid. Tot la capitolul lipsa din inventar e si minifrigiderul, si in tarile nordice am observat ca minifrigiderul nu mai face parte din dotarea unei camere.

Baia curata, chiuveta de culoare verde cu margini late, un recipient cu sapun lichid la chiuveta si unul cu gel de dus, fara alte produse gen casca de dus, set de cusut, etc ce au disparut din oferta hotelurilor vizitate în acest circuit.

Micul dejun a fost pentru noi programat începând cu ora 9 si plecarea de la acest hotel la ora 11, motiv sa ne mai dezmeticim un pic dupa o noapte scurta.

Mic dejun bogat, am selectat: cascaval, o felie de rulada cu carne, o salata de legume cu sos de iaurt, câteva felii de castraveti, felii de sunca cu piper, clatite cu brânza foarte bune, iaurt, prajitura cu mac- buna! , croissant, melcisori cu brânza dulce, piersici, mere, suc de mere si orange, cafea buna.

Sa nu credeti ca am mâncat atât de mult, mi-am facut si un mic pachetel pentru drum nestiind la ce ora si daca mai avem timp si loc pentru masa de prânz. Tot grupul si-a facut un mic pachetel pentru drum, un sendvis si un fruct.

Am fost avertizati sa ne pregatim un mic bagaj cu strictul necesar pentru noaptea urmatoare ce va fi petrecuta pe ferrybot, restul bagajelor ramânând în cala autocarului neavând acces pe durata traversarii.

Gata, am pregatit bagajele si am pornit sa explorez un pic receptia, nu este prea mare, în dreapta intrarii e o masa de biliard, drept în fata e barul cu un design interesant, pe partea stânga o mica zona de relaxare cu scaune si mese si dupa receptie e zona unde se serveste micul dejun.

Aspectul exterior al hotelului e sobru, fara balcoane, în spatele hotelului e o parcare nu prea mare pentru clienti. Se asigura wi- fi gratuit, in timpul zilei închideam datele mobile si deschideam doar seara la hotel. Am activat si roamingul înainte de plecare si am putut folosi minutele nationale si in UE si tarile SEE fara costuri suplimentare.

Hotelul Ibis asigura o sedere placuta, confort si mic dejun bun la doar 2 *!

Calatoria continua cu alte aventuri.

La revedere pâna la urmatorul rewiev.

LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Nu am avut timp pentru a explora împrejurimile.

Trimis de Yolanda in 15.09.21 18:38:21
Validat / Publicat: 15.09.21 20:00:41
  • A fost prima sa vizită/vacanță în POLONIA
  • Alte destinații turistice prin care a fost: sunt prea multe ca sa fie însirate

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Yolanda); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P01 interior camera, TV

Puteți VOTA acest articol: voturi de valoare mărită

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 112.00 PLN pe cameră

webmasterX [15.09.21 19:59:41] »

Foarte bun și acest review

Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS ale acestei destinaţii pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

webmaster [15.09.21 20:32:38] »

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii.