ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.07.2010

Foarte nemulțumit
    Sub orice critică
    Nici nemulțumit, nici mulțumit

Revelion ratat

La recomandarea unei vecine cu legaturi in turism, am plecat pe 29 decembrie catre hotelul Traian impreuna cu inca doua familii ca sa petrecem in oarecare liniste revelionul. La 15 minute dupa cazare iesind din baie am vazut un gandac pe covor. L-am omorat discret ca sa nu panichez sotia si mi-am vazut de treaba. Dupa o jumatate de ora (au venit turistii! ) a mai aparut unul, de data asta in fata sotiei. L-am omorat si pe asta, l-am lasat unde era si am chemat receptionera. Dupa un dans dat-din-colt-in-colt (mai ramanea sa sugereze ca l-am pus noi acolo) a acceptat sa ne schimbe camera. Am luat bagajele cu inima indoita, gandindu-ma la cum a inceput vacanta.

Cand a deschis usa noii camere aflata pe acelasi palier ce sa vezi? Pe jos in fata ei trona un gandac. Cred ca era beat pentru ca a reactionat aproximativ. Plin de nervi, am acceptat sa mai incercam o camera la un etaj superior unde sigur nu au ajuns gandacii. Ajuns acolo am inspectat cu atentie camera si nu am gasit nimic. Am plecat cu femeia jos, am completat noile forme, m-am intors sus si... am omorat trei gandaci. Vecina - cea cu recomandarea, era cu noi - alba la fata a plecat sa inspecteze personal o alta camera, in timp ce noi stateam interzisi in holul de la intrare. In a patra camera - alti gandaci.

Am hotarat sa plecam (stiu, sunt dobitoc, trebuia sa plecam de la primul gandac; dar era revelionul, eram cu prietenii, condusesem atat pana acolo...), nu inainte ca fata mea sa gaseasca si in camera uneia din familiile care era cu noi un alt gandac. Am dormit in acea seara la o pensiune unde am gasit o camera doar pentru acea noapte. Nu inainte de a despacheta toate gentile si a inspecta cu atentie totul din ele (gentile statusera deschise prin camere, iar unul dintre gandaci l-am prins pe una din genti). A doua zi, cautand fara prea mult chef alta cazare si nemaigasind disponibila, am hotarat sa ne intoarcem acasa.

Pacat ca nu se pot adauga si filme pe acest site, am filmat unul din co-locatari urcand tacticos pe un perete si apoi, obosit, aterizand pe pat.

Trimis de daniel_ion_2* in 07.07.10 17:55:33

VIZUALIZĂRI: 3328 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (daniel_ion_2*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 200 PMA (din 1 vot)

alinutzza140*
    [07.07.10 18:20:37]

Mamaaa,este inadmisibil asa ceva. Nici cand stateam in caminele studentesti nu aveam gandaci.

dragos17
    [07.07.10 20:37:38]

tot comunisti au ramas.de aia nu avem turism si turisti in hoteluri, sunt salvati doar de biletele de sindicat.

Diaura*
    [07.07.10 23:35:56]

Doamne... nici nu vreau sa ma gandesc cum atati la "vanatoare": . Totusi; statea cineva acolo? oare cum puteau oamenii sa doarma si gandacii sa se urce in bagajele lor? Sau in pat? Brrrrr... ma scutur de scarba...

daniel_ion_2*AUTOR REVIEW
    [08.07.10 09:45:52]

Hotelul tocmai trecuse printr-o renovare (desi, inteleg din comentariile mai recente, ca renovarea s-a mai prelungit cateva luni bune). Pe 29 era aproape gol, de aceea putea receptionera sa ne tot ofere camere. A doua zi urma sa vina spre seara un grup de persoane mai in varsta.

Cele doua familii cu care am plecat initial au ramas in statiune. Au sustinut ca nu au mai gasit vreun gandac in camerele lor. Nu am motive sa nu ii cred. Mi-au mai spus ca cel putin doua din camerele pe care le-am incercat au ramas neocupate.

alinutzza140*, daniel_ion_2*, Diaura*, dragos17
    Alte impresii din această RUBRICĂTraian Hotel [Căciulata]: