ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.07.2010
ÎNSCRIS: 23.06.10
JUL-2010
single

Multumit de conditiile de la Erma

Lucrurile stau in felul urmator:

Cazarea nu a durat mai mult de 5 minute. Am ajuns intr-o camera foarte spatioasa, curata, in care prosoapele erau curate (evident ca nu le-am folosit), asternuturile de asemenea.

Persoanalul este foarte amabil (evident daca meriti asta). Ne-am imprietenit extrem de usor atat cu fetele de la receptie, bellboyul dar si femeile de serviciu. Toata lumea iti zambeste si asteapta sa fie tratata asa cum trebuie nu cum am vazut la peste 90% din romanii cazati la hotel. Am luat contact cu persoane din foarte multe tari cu care realmente mi-a facut placere sa discut. Multi englezi, finlandezi, suedezi dar si nemti... sunt oameni extrem de prietenosi si comunicativi. Intr-o saptamana nu am avut ce discuta cu absolut niciun roman din acest hotel deoarece am fost scarbit de comportamentul si ingamfarea de care dadeau dovada. Realmente mi-a fost rusine ca langa mine la masa se afla un roman, romani care se diferentiau usor de ceilalti prin zgomot si rasete, romani care isi indesau cat mai multa mancare in farfurie de parca era sfarsitul lumii. Suntem o natie care nu stie sa zambeasca, o natie ce nu stie sa spuna un simplu multumesc servitoarei care ii lua farfuria din fata... in schimb am auzit un roman care mi-a sugerat sa nu ma aplec sa curat ceva de pe jos pentru ca de aceea sunt platiti "enoriasii" de pe acolo (se referea evident la femeile de serviciu). Lipsa de bun simt este nelipsita la Erma, evident daca in acea perioada sunt cazati si romani...

Este o piscina jos si una la etajul patru, ambele foarte curate. Plaja este foarte aproape (2 minute), foarte curata, nisip foarte fin. Pe plaja sejlongul este 7 lv si umbela 7 lv (destul de mult).

Mancarea este ok. Nu pot spune ca m-a impresionat in mod deosebit dar nici ca am fost deceptioant. De dimineata sunt cam aceleasi lucruri: oua (ochiuri, omleta, fierte), salamuri, cascaval, rosii, castraveti, paste, carnati, lapte, cereale, fructe, ceai, cafea, cappucino, suc. Seara sunt salate si diferite preparate.

Cursul valutar in hotel este putin mai mic decat in statiune, 0. 40 fata de 0. 42.

Este internet si biliard la parterul hotelului si un supermarket cu preturi foate bune.

Daca vrea cineva alte detalii despre hotel, va astept cu intrebari. Per-total, a fost o vacanta minunata!

Trimis de cod_take in 06.07.10 23:38:30

VIZUALIZĂRI: 1700 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cod_take); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[07.07.10 21:45:17]

Iata cum stau de fapt lucrurile:

Este vorba despre a minti sau nu.

Nu m-am nascut in puf, dar nici in jeg!

Si eu am vazut oameni care isi umpleau farfuriile cu disperare, dar nu pot sa afirm daca erau sau nu romani.

In timpul sejurului meu niciun roman nu a deranjat, in schimb au chemat politia pentru niste rusi.

Si eu am urcat in lift cu nordicii asa zis emancipati si miroseau de mureai, puteau efectiv de nespalati.

Si eu i-am vazut pe stilatii englezi cum horcaiau de beti pe canapelele barului intreaga zi.

Insa eu nu am scris nimic despre cei de mai sus deoarece forumul este dedicat impresiilor lasate de locurile vizitate, de locatiile in care ne cazeaza agentiile si de comportamentul personalului, cat despre ceilalti oaspeti, ei se schimba la fiecare sejur asa ca nu e relevant.

Ma impresioneaza in mod profund felul cum ii numesti pe cei care curata si intretin cantina, cu deosebit respect "servitoare". Bravo!

Ma bucur mult pentru tine ca iti place sa dormi in jeg pe cearceafuri rupte, sa mananci din farfurii ciobite pe fete de masa infecte, sa bei suc din prafuri, sa te stergi cu prosoape jegoase (de fapt sustii ca erau curate dar "evident ca nu le-ai folosit"), sa fii mintit...

Felicitari, esti expresia vie a omului educat...

cod_takeAUTOR REVIEW
[07.07.10 23:14:44]

Doamna/domnisoara frustrata v-as ruga sa raspundeti pe viitor la subiect si nu nu va mai varsati atat frustrarile pe aici. Imi pare rau pentru ceea ce vi s-a intamplat, sper sa nu se mai repete pe viitor si sa aveti conditiile pe care vi le doriti cu adevatat. Numai bine va doresc!

[08.07.10 03:21:23]

doinadrg1: esti mult prea virulenta la adresa celor care au alte aprecieri/alte pareri fata de cele ale tale. IN principiu, nu ar fi nicio problema atata vreme cat nu ataci fatis, afirmand lucuri ofensatoare la adresa celui care a emis respectivele pareri -- lucru care s-a intamplat in mai multe randuri, motiv pentru care ma vad obligat sa te avertizez, nu mai poti continua in aceeasi tonalitate de-a dreptul jignitoare fara sa-ti asumi riscurile de rigoare.

As vrea sa-ti spun ca in opinia mea cod_take a dat dovada de MULT mai multa civilitate neraspunzandu-ti cu aceeasi moneda. Asta apropo de educatia de care faci atat caz mai sus - la modul gratuit si fortat, in opinia mea.

[08.07.10 13:17:51]

Asa cum am mai spus:

este vorba doar despre a minti sau nu...

Evident tot o chestiune de educatie...

Nu pot sa cred ceea ce scrie cod_take acolo, daca am vorbit pe drumul de intoarcere cu toti romanii care erau in autocar de la Erma si toti au povestit si au trait aceleasi lucruri ca si mine. Chiar unei familii i-au imputat o punga de cartofi prajiti din frigider sub pretext ca au schimbat-o... si credeti-ma, am stat o saptamana cu acesti oameni si nu erau genul care sa faca asa ceva.

Si daca vrei sa vezi civitatea lui cod_take si educatia lui viziteaza si "Fugiti cat mai puteti..." si vezi cum ne face pe toti tigani, si cum ne mai face si vezi mai sus cum ma ataca fatis el pe mine si ma jigneste. Eu macar nu am jignit pe nimeni si nu mi se pare ca am atacat eu fatis pe cineva.

O zi buna!

tzane32
[10.07.10 20:41:38]

prin ce agentie ai fost

webmasterXY*
[10.07.10 20:46:42]

@tzane32 intrebarile despre agentii le poti pune prin mesaje personale, nu este permisa postarea lor pe site, citeste ce scrie cu rosu putin mai jos.

tzane32
[10.07.10 20:53:04]

ok

[11.07.10 09:40:11]

Tzane32 ti-am raspuns pe privat.

Nu stiu daca toate ofertele acestei agentii sunt la fel de proaste, dar eu am patit-o!

Am depus plangere la agentie si acum astept raspunsul lor. Dupa felul cum m-au tratat cand am depus plangerea, cred ca sunt lipsiti de orice urma de corectitudine Vezi si raspunsul meu de la "Hotel de 2*".

O zi buna,

cod_take, doinadrg1, tzane32