ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.08.2021
REGIM MASĂ faraMasa
Raport PREȚ/CALITATE: RĂU

AUTORUL NU ar recomanda

Vila Brădișor(încă) NECLASIFICATĂ

NB: Articol selectat ca fiind „de interes editorial crescut— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă; — (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.

Vila Brădișor

VILA BRĂDIȘOR

Datorită vremii foarte schimbătoare din Carpații Orientali, am inversat circuitul propus și am început cu... sfârșitul. Adică cu stațiunea Băile Olănești.

Când am mai fost aici, am locuit la o cunoștință care acum s-a dus într-o lume mai bună. Am mai fost la o pensiune care nu prea m-a încântat, așa că - după multe căutări - m-am oprit la pensiunea Vila Brădișor.

Am optat pentru "dânsa" pentru că era relativ aproape de aleea ce pornește către izvoare și - mai departe - către pădurea de care îmi era așa dor.

Se află pe Strada Victoriei la nr. 25, iar ca și coordonate, iată-le - 45°12' 08/24°14' 15, și ne-a "scuturat" de 140 de roni.

Parcarea este în fața Vilei, pe o străduță liniștită, și asta și datorită faptului că era... capăt de linie! De stradă, adică!

Camera - nu am putut vedea alte camere, dar a noastră era tare înghesuită! Cred că, de fapt, a fost o cameră de două persoane, în care s-a mai băgat - nici mai mult, nici mai puțin - un colțar!! Nu o canapea, un colțar! Noroc că, stând doar o noapte, n-am mai adus trolerul sus, că... oricum n-am fi avut unde să-l punem. O cameră decorată cu gust, dar mică, foarte mică. Un televizor cam cât un monitor, un dulap gen "soldat"... și ce mai vedeți și voi în poză.

Sala de mese destul de modestă, mai curând un loby bar, decât sală de mese, iar bucătăria... n-am fotografiat-o, că nu aveam loc! Cam cât o bucătărie de bloc, parcă ceva mai scurtă.

Baia - acceptabilă atât din punct de vedere al mărimii, cât și al dotărilor, care erau de calitate.

Wifi - foarte bun, și în cameră și în micul balconaș - care făcea toți banii!

Deși este o locație plăcută, liniștită, curată, datorită mărimii camerei - nr. 2 - nu o recomand.

Călătorii multe și cazări bune!

Citește și CONTINUAREA aici

Trimis de puiutea in 02.08.21 19:26:46
Validat / Publicat: 02.08.21 20:06:50
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BĂILE OLĂNEȘTI.
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Bulgaria, Grecia, Germania, Elveția

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (puiutea); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P09 Vedere de la balcon către pădure!

Puteți VOTA acest articol: voturi de valoare mărită

ECOURI la acest review

webmasterX [02.08.21 20:05:07] »

Mutat în rubrica "Vila Brădișor, BĂILE OLĂNEȘTI" (nou-creată pe sait)

webmaster [02.08.21 20:45:20] »

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii.

puiutea [02.08.21 21:00:29] »

@webmasterX: Nu, e la capătul străzii Victoriei, colț cu strada Crângului. Pe hartă apare ca fiind puțin pe str. Crângului, ceea ce nu e exact!

webmasterX [02.08.21 21:26:08] »

@puiutea: Mulțam fain. Am modificat "cursorul", rezultând noua poziționare de aici.

În plus, am adnotat coordonatele drept confirmate.

puiutea [03.08.21 08:12:00] »

@webmasterX: Scuze... tot nu e bine! Poziția acelui marcaj roșu e perfectă, dar VIS-A-VIS de ea! Pe partea stângă a străzii, cum mergi către strada Crângului.

puiutea