ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.07.2021

Către satisfăcător
Foarte nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

încărcat de pe telefon!

Vacanta de pandemie pe litoralul romanesc... hotel Poseidon

Drumul aglomerat pe autostrada, hotelul ușor de găsit fiind amplasat pe strada principala a stațiunii.

Am ales acest hotel deoarece era nou renovat, iar stațiunea Jupiter este pt familiști cu copii.

despre SERVICII

Personal tânăr, amabil si deschiși pentru comentariile avute despre cazare, dar fără sa ia nici o decizie.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Curățenia in hotel nu am ce reprosa, in camera este curat, iar camerista vine zilnic si înlocuiește, aspira, dezinfectează tot. Camera desi este dubla king este f mica și nu ai suficient spațiu de pus hainele, cosmeticele si restul.

Aerul condiționat e mai mult de forma pentru ca nu prea răcește deloc, iar amplasamentul camerei este spre strada principala unde este mereu gălăgie.

Balconul in schimb este imens de mare, cat camera de parca ai dormi pe balcon, dar fără uscător de prosoape.

Baia are usa de sticla, jumătate de stia glisanta, iar peretele dintre dus și wc/ghiulea din sticla normala transparenta. Baia este f mica, dar este curata.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

In ceea ce privește mancare ai ce manca, dar nu ai prea multe sortimente de mâncare. Este curat, tot timpul ceea ce este golit este reumplere, nu prea am ce sa comentez...

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Șezlongurile aferente hotelului pentru plaja sunt in spatele stavilopozilor, iar beach bar-ul foarte sarac in varietate all inclusiv (cafe frape nu este inclusa, nu poți plăti cu cardul sau pe camera ci doar cash).

La beach bar desi a amplasat f departe de șezlongurile de pe plaja nu poți lua decat sucuri (marca coca cola), bere, vin și apa plata si minerala, toate la drastic, nimic îmbuteliat.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Animatori pe plaja nu sunt, seara nu au decât cabaret si dacă ai mai puțin de 6 nopti plătești bilet, nu exista mini disco sau spectacole pt copii. Se dau 2 bilete pe sezon pt fiecare camera la teatrul de vara.

In rest animație deloc.

Trimis de ux121231 in 25.07.21 16:11:22
Validat / Publicat: 26.07.21 09:24:03
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în JUPITER / AURORA. A mai fost în/la: Hotel Majestic, Hotel Scoica si Vila Ina

VIZUALIZĂRI: 1802 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ux121231); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[26.07.21 09:23:42]

@ux121231: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... 04143&hid=12306.

„Numele utilizator” alocat automat de către program (la primul review încărcat) - ux121231 - este, pare-se, confuzant, derutant pentru unii utilizatori. Când ai timp, îl poți schimba într-o formă mai „umană” (de ex „popescu2020”) - folosind butonul schimbă username de aici

cris1982PHONE CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[26.07.21 14:16:43]

@ux121231:

In rest animație deloc.

În urmă cu 3 săptămâni, când am fost eu în concediu la ei(vezi impresii), aveau animatori care făceau diverse jocuri pe plajă cu copiii, începând cu orele 9.00/9.30.

Pe scena de la restaurant nu a mai venit magicianul Augustin în fiecare seară începând cu ora 20.30? Nu mai canta nicio formație, nu mai aveau dansatoare?

Cabaretul cu plată în ce locație este? Presupun ca nu e pe scena restaurantului...

La Galaxy Water Park nu ați fost? Sau la parcul cu tiroliene din Neptun? Sau la Babyland ul cu tobogane gonflabile și animatori pentru copii?

Noi am beneficiat de toate aceste facilități și mă mir să fi renuntat ei într-un timp atât de scurt la toate acestea care ii fac atractivi pentru familiile cu copii și - i diferențiază de celelalte hoteluri all inclusive.

M'LiviuPHONE
[26.07.21 14:54:54]

Un preț foarte mare 8000 lei... Este enorm pentru ce oferă all inclusive romanesc. E japca pe fata... Eu nu știu cum a scos Cris 1982 prețul acela. Au fost 5 nopți nu 7 a fost iunie nu iulie dar totuși... Sincer diferenta este prea mare...

cris1982PHONE CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[26.07.21 15:32:24]

@m liviu*:

Să explic prețul plătit de mine: am plătit sejurul din noiembrie 2020 pentru că a fost oferta de Black Friday, adică 30% reducere din prețul întreg, plus copiii până în 12 ani gratuit. Au fost doar 5 nopți, la sfârșitul lui iunie și începutul lui iulie, am avut cea mai ieftină cameră, cea seaview.

Ux121231 a avut 7 nopți în plin sezon, cea mai scumpă variantă de cameră, cea King, a plătit și pentru copilul cel mare, pentru că se plătește pentru copiii de peste 7 ani și nu a beneficiat de reducere de Black Friday sau Early booking.

De acord! De aceea eu sfătuiesc pe toată lumea să - și cumpere sejururile din timp, cu early booking, și să evite pe cât posibil perioada de full sezon, mai ales că de câțiva ani s-au dereglat anotimpurile și la noi și găsim vreme bună atât la finalul lui iunie - începutul lui iulie, cât și la finalul lui august - începutul lui septembrie, iar prețurile sunt cu cel puțin 30% mai mici decât în full sezon.

E japca pe fata...

Aici e valabilă zicala aia veche românească cu cel ce cere și cel ce dă!

cris1982, M'Liviu
Alte impresii din această RUBRICĂPoseidon Hotel (ex Atlas) [Jupiter]: