ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.07.2021
JUN-2021
Familie
EXCELENT

Super Resort

Un resort foarte bun, nou (deschis in 2019), ales datorita comentariilor pozitive citite pe paginile de specialitate.

Drumul de la Bucuresti la hotel in maxim 6 ore este parcurs in totalitate.

despre SERVICII

Amabilitatea si profesionalismul personalului fara cusur.

Nivelul de cunoastere al limbii engleze perfect cel putin in randul personalului cu care am avut contact (un coleg AFA a scris ca, ar fi probleme la acest capitol)

Ziua de nastere a sotiei s-a potrivit sa fie in timpul sejurului iar din partea conducerii hotelului am avut placuta surpriza sa gasim in camera un frumos si foarte gustos tort insotit de o felicitare.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Cazare ireprosabila.

Camera spatioasa dotarile la un nivel ridicat, baia compusa din trei compartimente sper sa fiu inteles ok respectiv zona celor doua lavoare, zona de dus si zona vasului de toaleta.

Camera este dotata cu un spatios dresing in care se afla si seiful.

Minibarul este alimentat zilnic cu apa, bere si sucuri.

Balconul incapator dotat cu o masuta doua scaune si uscator rufe.

Curatenia si confortul la maxim.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Am avut ultra all inclusive mancare si bautura 24 de ore, in restaurantul principal unde erau servite cele trei mese principale ale zilei la braserie tot in incinta hotelului chiar langa restaurant unde gaseai in afara orelor de servire ale restaurantului si pe timpul noptii bucate calde ori reci, fructe si salate la discretie.

Barurile (lobby, doua la piscine si unul la plaja) aprovizionate cu bauturi locale si internationale (contra cost)

Deasemenea langa unul din barurile de la piscine existau locuri de unde puteai intre anumite ore sa servesti produse fast food, salate, fructe ori gogosi sau clatite.

Meniul restaurantului foarte diversificat si gustos.

Produse de calitate foarte bine pregatite (bucatarul sef turc) tot ce doreai era imposibil sa nu gasesti la toate cele trei mese principale.

Dimineata gustari reci si calde, mezeluri, branzeturi, legume si fructe proaspete, lapte iaurt si compoturi, produse de panficatie, prajituri, cafea si sucuri.

La pranz si seara supe, gratare, un meniu diversificat de mancaruri gatite (tocanite, fasole verde si uscata cu carne de vita ori ciolan afumat, mazare cu carne de miel, orez cu carne de pui, ardei umplut cu carne ori orez, sarmale cu carne ori orez).

Carne de porc, vita, pui si miel in fiecare zi, rata si iepure la doua, trei zile.

Fructe de mare, peste, salate, spaghete ori pizza.

Dulciurile gustoase si proaspete.

Bauturile la restaurant si baruri cele locale erau free restul contra cost, au un alt concept legat de ultra all inclusive si aici ma refer strict la bauturi.

Exista deasemenea standuri cu produse vegane (un moft parerea mea)

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Chiar daca plaja era un pic in panta iar la intrarea in mare era o portiune foarte mica de scoici pentru nisipul fin al marii si limpezimea apei dau nota maxima.

Pe tot parcursul celor opt zile marea a fost curata si fara valuri.

Sezlonguri si umbrele la discretie atat pe plaja cat si la piscine.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Distractie si relaxare in tot timpul zilei atat la numeroasele piscine pentru adulti si copii, topogane ori locuri de joaca, seara la amfiteatrul.

Exista si un aqua park ce functioneaza dupa un anumit program.

Resortul se afla intre localitatile Aheloi si Pomorie este un pic mai izolat pentru deplasare in afara lui puteti opta pentru serviciul taxi, transport local ori masina personala.

Daca aveti parcata masina in parcarea principala (15 leva / zi) nu recomand deplasarea ei decat la sfarsit pentru a fi siguri ca, veti mai gasi un loc de parcare bun si pazit.

Exista deasemenea numeroase locuri de parcare in apropierea resortului la liber.

Echipa de animatori ok pe tot parcursul zilei.

In incinta hotelului se afla un supermarket, un magazin de bijuterii si haine, un punct de prim ajutor nonstop.

Deasemenea exista si o piscina interioara si bineinteles sala de fitness.

Apa la piscinele exterioare nu mi s-a parut rece, la una dintre ele fiind chiar incalzita.

Recomand pentru familiile cu copii acest superb resort.

Trimis de ceasornicarul in 09.07.21 15:31:45
Validat / Publicat: 09.07.21 16:12:17
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 2264 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ceasornicarul); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[09.07.21 16:11:14]

Bun review!

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... 03769&hid=26398.

[09.07.21 17:33:33]

42.627156,27.631973 coordonate ok

[09.07.21 17:35:44]

Am uitat sa remarc pata de culoare si efect a resortului, fantanile arteziene muzicale frumos luminate pe timpul noptii.

[09.07.21 19:56:20]

@ceasornicarul: Mulțam fain. Am modificat "cursorul", rezultând noua poziționare de aici.

În plus, am adnotat coordonatele drept confirmate.

adrianaglogoPHONE
[09.07.21 23:24:30]

@ceasornicarul: Mancare 24 de ore? Nu vreau acolo, eu sunt pofticiosa de fel si as veni cu 5kg in plus! Peste cele care oricum sunt prea multe!

[10.07.21 10:32:33]

@adrianaglogo: am uitat sa amintesc despre cele trei restaurante cu tematica (bulgaresc, mediteranian si asiatic)

Se fac programari pentru a putea servi cina in aceste restaurante iar la cel asiatic se plateste si o taxa de 20 leva persoana.

Nu-i problema mancarea si greutatea plus atata timp cat am amintit ca, exista o sala de fitness, mancam, bem si fuga la sala.

Daca ma intrebi pe mine doar am trecut pe langa ea (sala de fitness).

[10.07.21 10:33:18]

@adrianaglogo:

Nu trebuie să te panichezi

Colegul a vrut să spună că la Bistro găseşti ceva de băgat în gură, mai mult gustări, fructe, dulciuri şi pe durata nopţii, între 21.00-07.00, util celor care ajung după terminarea cinei.

Cei care au luat cina la restaurant, crede-mă că nu mai simt nevoia să mai guste ceva, mâncarea fiind foarte multă şi foarte bine gătită.

Dar şi fără să mănânci noaptea ai toate şansele să te întorci cu câteva kilograme în plus după un sejur la Wave

[10.07.21 10:34:42]

@webmasterX: perfecta pozitionarea

[10.07.21 10:37:28]

@nicole33: perfect adevarat

[10.07.21 11:22:47]

@ceasornicarul: Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs solicitării de a încărca fotografii.

[10.07.21 11:39:00]

@ceasornicarul:

Pentru corecta informare a cititorilor interesaţi de acest hotel foarte nou şi foarte bun, ar trebui precizat faptul că NU absolut toate băuturile de import sunt contra cost, ci doar cele mai premium, selectate de ei şi menţionate explicit pe lista de preţuri afişată la Lobby Bar.

Eu am analizat lista de preţuri afişată, sticlele de băuturi expuse, şi am comandat dintre băuturile străine, mărci mai basic aşa, care nu erau pe listă. Am primit ceea ce am comandat fără a fi obligată să plătesc şi pentru cât beau eu a fost mai mult decât ok. Bine, după atâţia ani de vacanţe bulgăreşti, m-am obişnuit şi cu mărcile lor locale şi nu "sughit" să le beau mai ales dacă sunt combinate în cocktailuri corect preparate.

FlorrisPHONE
[10.07.21 11:53:51]

@nicole33:

" Bine, după atâţia ani de vacanţe bulgăreşti, m-am obişnuit şi cu mărcile lor locale şi nu "sughit" să le beau mai ales dacă sunt combinate în cocktailuri corect preparate. "

... chiar sunt ok băuturile, isi dau interesul cei de la baruri, plus ca, daca nu îți place ceva, nu te obliga nimeni sa bei, îți poți alege altceva.

Imposibil sa nu găsești ceva pe placul tău ????

[11.07.21 09:06:53]

@Flr flr:

Imposibil sa nu găsești ceva pe placul tău

Ştiu şi am fost mulţumită de tot ce am comandat. Am petrecut serile la Lobby Bar pe terasă admirând spectacolul fântânilor muzicale, la un pahar de ceva

Dar nici băuturile de la Pool Bar nu au fost rele, chiar dacă foloseau ingrediente doar locale.

Restul barurilor au fost închise la data sejurului meu.

adrianaglogo, ceasornicarul, Florris
Alte impresii din această RUBRICĂWave Resort [Aheloy]: