ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.03.2024
BUN

N/A

încărcat de pe telefon!
REVIEW SUSPENDAT (temporar/definitiv), VEDEȚI MAI JOS MOTIVELE

Vacanta mea cea mai frumoasa

Un resort minunat si mare. Facilitatile nota 10!!! Va recomand sa alegeti un sejur de mai multe nopti pentru ca nu veti mai dori sa plecati!

Mancarea a fost cea mai buna pe care am gustat-o vreodata, mai ales ca ti-o prepara in fata. Inghetata cata vrei si de care vrei. CELE MAI BUNE PRAJITURI DIN EUROPA!!!

De la balcoanele camerelor de la etaj se vede un peisaj de vis chiar daca ai o camera cu vedere la strada cea aglomerata si campul cel pustiu.

Camerele sunt foarte mari si spatioase. Baia a fost de LUX. Toaleta separata de chiuveta si cabina de dus. Paturile foarte confortabile. La camerele de la parter din balcon poti intra intr-o piscina care se intinde in jurul hotelului.

La piscine foarte frumos. Sa stiti ca par multe piscine dar sunt doar doua. Este una care se intinde de la plaja la hotel si una mai adanca langa locul unde iei masa.

Langa piscine este locul acela, unde au: pizza, burgeri, fructe, bauturi, clatite cu ciocolata, marmelada si gem de caise, bere si inghetata.

Plaja cu nisip negru poate pe unii ii face sa se simta ciudat dar pe mine nu.

Trimis de Amalia Piper in 14.03.24 20:14:23
Validat / Publicat: 14.03.24 21:00:39
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipurile de Aur hotelul International.
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Am mai fost si prin: Mamaia nord (Navodari), Eforie sud, Venus, Cap Aurora, Mangalia, Jupiter si Costinesti in Romania.

VIZUALIZĂRI: 427 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Amalia Piper); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[14.03.24 20:41:15]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... 14047&hid=26398.

[14.03.24 21:17:54]

@Amalia Piper:

PREȚ 10.000 lei

FĂRĂ transport

MASA: PC

CAM: DblStd

„ECHIPA":

2 AD. + 1 COPII -- v: 10 ani

Sincer, nu am înţeles nimic din cele menţionate în caseta tehnică

Nici care a fost de fapt preţul plătit şi nici care e treaba cu acel PC, ştiut fiind că hotelul are regim de masă ultra all inclusive.

Poate revii cu clarificări.

În rest, am fost şi eu acolo şi mi-a plăcut şi mie. Tot, mai puţin vântul care m-a năucit

[16.03.24 00:17:11]

@Amalia Piper: Wave este intradevar un hotel cu servicii minunate. Am si eu o intrebare... Sejurul dvs a fost in luna august 2023 asa cum ati mentionat in casuta tehnica?

[16.03.24 01:23:28]

@Amalia Piper: In ce tip de camera ati fost cazata? Eu nu am inteles... Deasemenea imaginile cu plaja si lacul cu namol din cel de al doilea video postat/minutul 1,01-1,04 in anul 2023, nu mai erau de actualitate. Mi-am permis sa incarc si eu cateva poze facute acolo in august 2023 la rewieul tau, pentru a proba cele ce voi scrie mai jos. Sper sa fie aprobate. Si sa nu te deranjeze.

In 2023, plaja pe care s-au straduit sa o niveleze, sa o amenajeze cat mai bine si cu cat mai multe sezlonguri, nu a a mai apartinut hotelului si arata fix ca in pozele incarcate de mine. Iar cat despre namol si sare este fix motivul pentru care dupa ce am decoperit fiind cazati la acest hotel beneficiile namolului incercandu-l aproape in gluma vazand alti turisti facand asta, Wave este si anul asta pe lista noastra. Printre altele. Beneficiem de un hotel cu servicii de lux si de tratamente gratuite care iti fac cea mai fina piele/poate mai sunt cu siguranta si alte beneficii, dar sunt o ignoranta in acest domeniu.

O surpriza mare a fost in 2023, cand am gasit lacul pe care il stiam cu namol asa cum apare in filmuletul postat de tine - exclus a fi facut in 2023...roz. Am mai precizat, nu ma pricep deloc la lucurile astea. Dar... apa era calda, zgrumturi de sare sa zic asa pe fundul lui, si ceva namol sub... nicio crema folosita de mine nu mi-a facut pielea mai fina ca baia in acel lac. Sa mai zic inca o data ca sunt o ignoranta in acest domeniu si mi-ar placea mult ca cineva care se pricepe sa imi explice cum un lac care era cu namol asa cum apare in filmuletul postat de tine si pe care l-am vazut si eu in anii 2020-2022, este acum sau cel putin in 2023 a fost un lac sarat roz. Am atasat poze facute de mine cu lacul si plaja din august 2023 - amfostacolo.ro/user-foto. ... d=26398&yr=2024.

Si despre capitolul prajituri pot spune ca in 2023 fata de ceilalti ani a fost chiar jenanat. Noroc ca eu nu ma omor dupa dulciuri in general...

In rest ca si servicii, confortul camerelor, mancare, totul... s-au mentinut la nivelul cunoscut. Ati fost in infotrip sau ca si turist?

[16.03.24 06:58:51]

@lucy:

In ce tip de camera ati fost cazata? Eu nu am inteles...

Nici eu nu am înţeles iniţial multe, însă m-am elucidat după ce am citit ecoul tău.

Camera din primul filmuleţ este, cu certitudine, o cameră Premium cu vedere laterală la mare, adică una din cele situate doar la nivelul recepţiei pe laturile interioare ale hotelului, pentru că pe exterior, cu vedere la câmp sau la lacul cu nămol, erau cele swim up. Am avut o cameră similară.

Ati fost in infotrip sau ca si turist?

Bună întrebare!

În cel de al doilea filmuleţ apar toate tipurile de camere disponibile în hotel, iar probabilitatea ca unui turist obişnuit să-i fi fost prezentate toate acestea este practic NULĂ. Mi-ar fi plăcut şi mie să mai văd două tipuri mai scumpe decât cea aleasă de mine

Răspunsul l-am găsit şi l-ai găsit şi tu înaintea mea la finalul fiecărui film postat

Felicitări pentru spiritul de observaţie!

Dar nu mai bine ne-ai povesti şi nouă într-un articol propriu experienţele repetate trăite la Wave?

[16.03.24 07:15:59]

@lucy:

Lacul ăla roz arată incredibil!

Am făcut şi eu poze cu lacul în urmă cu trei ani, când nu era decât un lac anost cu nămol, cam ca Techirghiolul nostru la culoare doar că mult mai mic. Beneficiile nămolului de acolo recunosc că nu le-am încercat, nu aş fi fost tentată după experienţa avută cu nămolul de la Marea Moartă, de care nu vreau să-mi mai amintesc nici după opt ani

Am văzut şi noul aspect al plajei, pe care eu o ştiam cu o pantă accentuată.

Foarte ciudat îmi pare cât de liber era hotelul prezentat în filme în luna august, oricare an

[16.03.24 07:34:04]

Întrebările și neclaritățile exprimate mai sus, referitoare la cele 2 video și nu numai, sunt într-adevăr îndreptățite. Cele 2 video au fost eliminate de pe site

„Review” suspendat, în așteptarea răspunsului ori poziției autoarei referitoare la toate aceste neclarități.

Alte impresii din această RUBRICĂWave Resort [Aheloy]: