ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.05.2021
Familie
REZONABIL

la PMM* = 98 USD

încărcat de pe telefon!

Nu tot ce iti lauda agentia...,

Bun. Sa incepem. Hotel la 10 minute de aeroport. Cazare rapida.

Ghidul ne a indicat “omul ce ne ajuta cu cazarea” . L am “ajutat si noi cu 40 de dolari! Multi ar zice unii. Am primit in schimb (fata de cei ce au pus 20 de dolari) o suuuper camera centrala dara vecini si cu vedere in tot complexul. Doua rinduri de scari si direct in restaurant. Una dintre cele mai bune camere avute in Egipt. Ff mare.

curatenie: zilnica chiar ca lumea la noi. 3 dolari. Nu sint un nabab dar nici nu imi maninc de sub unghii ca sa am astenuturi noi zilnic si prosoape. Plus cola si sprite la 2 litri si 6-7 sticle de apa plata. Fara sa cer.

plaja. Hmmmm amarita asta e cuvintul. Ingusta, apa miiiiica pisibilitate de inot zero. Foarte buna pt copii. Peactic il poti lasa pe plaji di sa mergi la “o bere” (glumesc nu faceti asa) ca nu pateste nimic! Nu se pot rezerva sezlonguri. Primul venit primul ocupa! Vrei in primul rind? 5,30 dimineata cu prosopul in brate. :))

mincarea: deci daca esti din Poplaca si nu ai mai avut bufet suedez poate pici in fund. Daca ai trecut macar pe la un hotel ca lumea (chiar si in Egipt) atunci: amarita mincare!!!

in afara de micul dejun (ai de toate recunosc) restul e o porcarie de pui prajit sau nu, sisuri, mincaruri de vita (vita aia are virsta unui faraon!!) si peste (mori daca il maninci la propriu va zice unul ce a mincat la viata lui peste). Nimic a la carte!!! Dar nimic!!!

marea e linga tine si nu naninci nimic din ea!!!

Bauturi locale!!! Nimic altceva! Luati va din dutty free altfel beti posirci!

Vinul e la cutie de carton. Aka a vazut struguri doar in vise!

Hotelul in schimb e curat, elegant, chelnerii nu sint asa agresivi dar daca mergi la bar primesti bauturi la pahar de plastic (mic, o bere o bei dintr o inghititura) daca dai un dolar iti aduce la masa in pahar de sticla, ghiata, etc)

inghetata ti o da parca ar fi de la Florenta de linga ponte vechhio. Putiiiiiiina. Si proasta.

preparatele la gratar. Doua pulpe si daca mai ceri se uita urit.

si cireasa de pe tort! : Rusii si...romănii.

Rusii, multi cu copii muti galagiosi si cu pretentii (dar nu dau ciubuc)

Romănii... cu scuzele de rigoare pt o parte din natia asta: tigani, inculti, prost crescuti zgomotosi, betivi!

11 familii (culmea din salaj si satu mare) au acaparat jumatate de plaja. 40 de oameni. Cu boxa portabila adusa de acasa. Manele. Mai treaca mearga ca mai asculta omul. Dar muzica manelizata la maxim pe o plaja privata de hotel dans din buric si baut palinca din sticla direct (la 40 de grade tot am asteptat sa moara vreunul) asta e greu de suportat.

culmea? Pe o raza de 15 m de ei (nu se putea mai mult) au plecat nu ceilalti romani ci chiar si rusii!

Si cu asta Egiptul meu s a terminat.

culmea e ca acum doi an la Whater word makadi (desi mai vechi si mai prost cotat si nelaudat de agentii) ne am simtit muuul nai bine.

tot ce v am scris e de la fata locului. Sintem inca aici!!

sper ca maine cel putin doi din grupul de “oameni de afaceri si “doamnele” insotitoare sa fie pe undeva pe la infirmierie. Poate mai prindem si noi ceilalti o zi linistita

Trimis de Adrian1213 in 01.05.21 17:28:56
Validat / Publicat: 01.05.21 18:44:33
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EGIPT. A mai fost în/la: Majadi Nay

VIZUALIZĂRI: 4654 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Adrian1213); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 98.00 USD pe cameră

[01.05.21 18:43:26]

@ux119405: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Văd că sunteți încă acolo (sau în zonă). Deşi de multe ori nu publicăm impresiile scrise "live" din sejur, în cazul de faţă vom face o excepţie, în scopul facilitării luării legăturii cu voi — de către alţi turişti, care probabil vor ajunge acolo, unii în scurt timp! — cât sunteţi încă în sejur, pentru posibile întrebări / răspunsuri, de multe ori foarte utile — în direct, de la "faţa locului".

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... 02886&hid=21059.

Sau... poate ceva video de pe acolo? Dacă ai filmat pe acolo, ar fi zuper-util — link încărcare video.​​​​

„Numele utilizator” alocat automat de către program (la primul review încărcat) - ux119405 - este, pare-se, confuzant, derutant pentru unii utilizatori. Când ai timp, îl poți schimba într-o formă mai „umană” (de ex „popescu2020”) - folosind butonul schimbă username de aici

[01.05.21 19:13:49]

@Adrian1213:  Mulțumiri pentru schimbarea username.

Adrian1213PHONEAUTOR REVIEW
    [03.05.21 09:11:20]

Masa de Paște.  A doua zi.  Seara.  Mese aranjate frumos cu fete de masa colorate, iepurași ornamentali etc.  Dacă nu ai fost la ora 18 ai mâncat in interior la mese obișnuite.

Atenție contra unui bacșis va puteți organiza o masa.  Vorbiți cu șeful de sala. Cămașă albastra. Eu i am dat 5 dolari și doi chelneri mi au adus o masa din interior și i au găsit un loc afara.

Mâncarea: sushi (fără peste - nu nu ar fi trebuit ca era fff cald) pui la grătar eterna vita in 5 feluri (eu pe a mea nu am putut o tăia cu cuțitul nici intr un fel).  Și multe garnituri.  Excepție pt desert:  Cataiful a fost fff bun

Și ca sa fiu și malițios un pic.  Cu cite guri poți minca ca sa îți pui pe o singura farfurie!!! Pizza, broccoli  sote de mazare, mâncare de fasole și 3 grătare de pui?  Așa am văzut in fata mea. Vrei sa îți recuperezi cei 500 de eu plătiți???  Și de ce nu îți pui in mai multe farfurii???

PS: " mafioții și amețitule " au continuat recitalul.  Vai de vecinii lor.  Noi am fost departe!!   La  masa de seara au fost cuminți.  De' .  Mahmureala e grea.

krisstinnaPHONE
    [03.05.21 18:22:32]

@Adrian1213:  Să știi că am râs la finalul articolului tău, scuze ​​

​​Dar da, sunt de acord cu tine in ceea ce privește culoarea... manelelor. ​​

​​E groaznic să îți tulbure "unii" liniștea vacanței.  Și pe litoralul nostru au fost foarte mulți din ăștia, eu cred că erau obișnuiți cu AI bulgaresc, de Paști, iar Bulgaria era cam... închisă pentru așa destrăbălare.  Și uite așa ne-am pricopsit cu ei, prin alte destinații ​​

​​

elenaadinaPHONE
    [09.05.21 17:56:07]

Da, păcat ca linistea v-a fost " bruiata" de conaționalii nostri zgomotoși... Am mai avut și noi parte de astfel de experiente dar mai mult în Turcia. Acum de când cu pandemia tot mai mulți romani călătoresc în Egipt și din păcate mulți sunt asa cum spui, trebuie sa fugi de ei ca să nu-ti strici concediul.

Cândva vom merge și noi la acest resort deși acum după ce am citit de faza cu marea am ​rezerve. Vacante frumoase va doresc!

radualin
    [25.05.21 12:36:47]

buna ziua vi s a cerut certificatele de nastere la copii sau a fost ok doar pasapoartele? exista wi fi si in camere sau la piscina?

Adrian1213AUTOR REVIEW
    [26.05.21 08:09:35]

@radualin: Doar pasaport.

Costy2
    [08.02.24 10:42:39]

@Adrian1213: deci daca vrei sa serbezi ziua cuiva, trebui vorbit cu seful de sala, cel in camasa albastra, sa-ti rezerve o masa, si sa faca un tort micut.

Adrian1213, Costy2, elenaadina, radualin
    Alte impresii din această RUBRICĂAlbatros White Beach Resort: