ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.03.2021
Raport PREȚ/CALITATE: EXCELENT

la PMM* = 98 USD

Albatros White Beach Resort5

Superba vacanta de 10 zile in Hurghada

Am ales acest hotel pe baza pozelor, localizarii aproape de aeroport si chiar pe plaja si pe baza impresiilor citite pe net.

Am avut zbor din Bucuresti, totul a decurs foarte bine, drumul de la aeroport la hotel a durat maxim 15 minute, iar hotelul ne-a dat o impresie foarte buna inca de la inceput.

Tot personalul hotelului, de la cei care faceau curatenie pana la receptie si chelneri, salvamarii, absolut toti oamenii din hotel ne-au oferit pe durata intregului sejur o stare de foarte bine, nimeni din hotel nu era agasant.

Asa cum probabil ati mai auzit, in Egipt sunt sfinte bacsilul si negocierea. Singura problema intampinata pe aceasta parte a fost cu cel care ne-a dus bagajele, iar noi i-am dat bacsis in dolari, iar el fara vreo jena a cerut mai mult.

In rest, totul a fost de la foarte bine in sus in acest hotel.

despre SERVICII

Tot personalul din hotel a fost foarte amabil, fiecare te intreba cum te simti, daca e totul ok, daca ai nevoie de ceva sau pur si simplu, ce faci.

Ne-a placut foarte mult faptul ca la masa imediat cum te asezai venea cineva si te intreba ce vrei de baut, bineinteles te puteai servi si singur de la bar.

De asemenea, daca doreai ti se aduceau bauturi si la plaja sau la piscina, nefiind nevoit sa mergi la bar, totul participand astfel la relaxarea turistilor.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Am avut in camera de toate, minibar cu pepsi, 7up si apa, gratis, suplimentate zilnic, seif gratuit, prosoape schimbatr zilnic. Curatenia era exemplara in fiecare zi.

Un minus ar fi faptul ca nu aveau halat si papuci, dar usor de trecut cu vederea.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

Cred ca fiecare isi putea gasi ceva de mancare, aveau multe supe creme, carne de vita, miel, rata, pui, gatite in diferite moduri, pizza, paste pregatite dupa gustul fiecaruia pe loc.

Erau 3 restaurante de tip bufet si un food court deschis intre 12 si 17 unde se servea pizza, paste, salata, clatite, inghetata, fructe.

Stateau ceva mai prost la capitolul prajituri si fructe, aici ne asteptam la ceva mai mult. Aveau in restaurant si spatiu destinat special copiilor.

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

Plaja mare, suficient de mare, cred ca nici jumatate plina, dar asta probabil si din cauza faptului ca prin prisma conditiilor actuale nu erau foarte multi turisti. Marea superba, limpede, culori minunate. Fara pietre.

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Erau 2 piscine de adulti dintre care una incalzita si 2 de copii dintre care la fel una incalzita. In cele neincalzite nu era nimeni pentru ca erau foarte reci, dar celelalte aveau o temperatura perfecta.

La 12 zilnic era aquagym, dupa amiaza era ceva aerobic, mai exista si volei, mini-golf din ce am vazut, dar noi nu le-am incercat pe toate oricum. Erau si activitati de copii, loc de joaca, tobogane cu apa.

Trimis de teodora16 in 11.03.21 21:24:30
Validat / Publicat: 12.03.21 07:41:02
  • A fost prima sa vizită/vacanță în EGIPT

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (teodora16); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P04 Fotografie realizata de pe ponton spre hotel.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 98.00 USD pe cameră

webmasterX [12.03.21 07:40:19] »

Bun review de debut, merită remarcat

@teodora16: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

​​