ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.03.2021
MAR-2021
Prieteni
PREȚ 1200
Raport PREȚ/CALITATE: BUN

'Opționale' cu plecare din regiunea Hurghada

Excursii Hurghada

Întrucât m-au ajutat impresiile citite aici înainte de a zbura spre Hurghada, am decis sa scriu câteva din experientele mele în speranța că sunt de folos cuiva.

Am avut un sejur de 7 nopți la hotelul Albatros Palace Resort pe care îl recomand doar persoanelor care nu sunt foarte pretențioase la mâncare, pentru ca nu excelează la acest capitol. În rest, hotelul curat, camere spațioase, exterior de vis.

În ceea ce privește excursiile opționale a fost greu sa ne decidem cu cine le vom face, pentru ca prieteni de-ai noștri au avut experiente neplăcute în sensul în care fie au plătit înainte si a doua zi nu au mai fost luați de la hotel, fie ziua nu se desfășura conform planului inițial. Din fericire am ales agenția Shahin Tours Hurghada și totul a decurs perfect. Profesionalism, punctualitate și disponibilitate 24/24 a deținătorului agenției, Amir, care răspunde la telefon la orice ora și face tot posibilul sa satisfacă și cele mai mari pretenții ale turiștilor!

Primul trip a fost la Orange bay, cu un vas luxos, curat, prânz delicios, echipaj prietenos și pus pe distracții.

Excursiile la Cairo și Luxor destul de obositoare, dar a meritat fiecare kilometru parcurs cu autocarele de ultima generație. Am avut ghizi vorbitori de limba romana foarte bine pregătiți, care au făcut orele petrecute în autocar sa treacă mai ușor.

Daca puteti tolera cu ușurință praful, recomand și Safari cu atv pentru senzații tari 😁 am observat pe parcursul drumului alte grupuri care se plimbau plictisitor de la punctul A la punctul B, însă noi am avut norocul ca agenția sa ne pună la dispoziție ghizi care ne-au respectat nevoia de adrenalina.

Consider ca odată ajunși în Hurghada este păcat sa ratați excursiile menționate mai sus și insist sa alegeți cu grija agenția cu care le faceți. Pe cei de la Shahin Tours ii găsiți pe Facebook, eu le-am scris cu câteva saptamani înainte de plecare pentru a fi sigura ca totul e organizat înainte sa ajung acolo, și bineînțeles pentru a-mi calcula bugetul.

Toate cele bune!

Trimis de Mickey.dei in 22.03.21 23:36:38
Validat / Publicat: 23.03.21 07:27:20
  • A fost prima sa vizită/vacanță în EGIPT

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Mickey.dei); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmasterX [23.03.21 07:26:00] »

@Mickey. dei: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Daca doreşti, copiază textul de mai sus şi reincarcă-l - cu eventuale ajustări, completări etc - folosind linkul ADAUGĂ IMPRESII NOI

webmasterX [23.03.21 07:27:04] »

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_add9.p ... 102704&hid=3529.

Sau... poate ceva video de pe acolo? Dacă ai filmat pe acolo, ar fi zuper-util — link încărcare video.

romitalimadab [23.03.21 09:40:53] »

@Mickey. dei:  Ai putea te rog sa imi spui cam care a fost costul excursiilor cu ghidul in limba romana? Iti multumesc frumos! ​

gpopascris / TELEFON [23.03.21 09:45:14] »

@romitalimadab:  nu conteaza, Medo e cel mai bun

Mickey.deiscris / TELEFON [23.03.21 09:55:31] »

@romitalimadab:  oferta de preț o primești după ce decizi ce excursii vrei sa faci. Si primești discount și în funcție de câte persoane sunteți.   Dar ca idee, excursiile noastre,   4 la număr,   aveau prețul de 205€ parca pe lista, și ne a făcut oferta de 150€/ persoana. Am cerut și la alte agenții oferta, și n am obținut nimic sub 185€.

[...] , cere oferta pe wsp! Amir vorbește engleza, dar dacă ii trimiți mesaj în romana se descurca el cumva .

Vacanta plăcută!

webmasterX [23.03.21 10:23:07] »

@Mickey. dei:  Pe AmFostAcolo nu acceptăm postarea în clar a informaţiilor de tip date personale (nume, numere de telefon, adrese de mail etc) — sunt interzise, de ceva timp, și de lege. Aceste info se pot trimite/primi însă prin mesaje private, destinatarul primind aceste mesaje în aceeaşi căsuţă de mail în care primeşte şi înştinţările despre ecouri.

Pentru a transmite un mesaj personal: click pe linkul "mesaj pers" afişat la fiecare ecou, lângă username (click pe „pliculeț”).

Notă: Este necesar ca destinatarul să aibă bifată opţiunea ACCEPT PRIMIRE MESAJE DE LA CEILALŢI UTILIZATORI. Opțiunea se poate seta/deseta din secțiunea CONTUL MEU.

romitalimadabscris / TELEFON [27.03.21 08:12:54] »

@Mickey. dei:  Îți mulțumesc frumos!

romitalimadabscris / TELEFON [27.03.21 08:15:22] »

@gpopa:  Pare un battle intre cei doi!

gpopa [27.03.21 17:45:40] »

@romitalimadab

​​