ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.03.2021
Cuplu
EXCELENT

încărcat de pe telefon!

Wow vacanta... wow Grand Beach Hotel

La Grand Beach Hotel am fost in 2019 cu aceeasi agentie menționată la review-ul despre Rodon House Aparthotel concediul din 2018. Am cerut oferte si am ales dupa pretentii si recenziile de aici. Si ca sa megem relativ aproape de ceea ce traisem in 2018 am ales acest hotel.

Aproape de plaja Tripiti, de Limenaria unde mergeam pe jos, de Potos si aproape de cele 2 „cele mai frumoase plaje” : Paradise Beach si Golden Beach.

Fiind pt a 2a oara in drum spre Grecia drumul a fost super lejer. Deja cunosteam traseul si in plus se dadusera in folosinta vreo 130 km din Autostrada A3 sau Struma. Sau 180... nu stiu exact. Ideea este ca am zburat la propriu pana la granita. Stiam ce taxe se plătesc, unde si cat costa. Unde sa alimentam. Eram deja veterani. ???? Cu masina achiziție noua am parcurs cei cca 180 km de autostrada intr-o ora. Nu am primit inca amenda pt cei 176km / h si deja e 2021. ????

Am trecut granita in 3 min iar la ora 13.00 eram in Kavala unde am poposit vreo 2 zile asa cum planuisem cu 1 an inainte deoarece ne-au atras atentia ceva peisaje desprinse din povestile cu Aladin parca.

Cu o încărcătură vizuala memorabila am parasit Kavala dar nu inainte de a manca la terasa Hotelului Nemesis cu o seara inainte.

Am mers in Keramoti port si de acolo catre Thassos cu Ferry si compania pescarusilor care parca ne asteptau.

despre SERVICII

Ajunsi pe insula am inaintat cu nerabdare catre Grand Beach Hotel, care in 2019 deja trecuse la 4* si ne doream nespus sa ne cazam la un hotel cotat ca fiind DeLux.

Ne-a intampinat administratorul nu proprietarul despre care cu parere de rau am aflat ca era plecat cu fetita (pt ceva probleme serioase de sanatate). Un tip simpatic, amabil... i-am daruit o iconita pt fiica proprietarului si inca un suvenir; ceva tipic Romanesc. Nu mai retin ce dar ne-am facut din asta un obicei pt ca apreciaza astfel de atentii. Ne-a condus in camera una dintre receptionere. Amabila si glumeață.

Chiar ne-am amuzat pe seama scarilor pt ca le-am preferat in locul liftului pe motiv ca trebuie sa ne mentinem fizicul in forma ca sa dea bine la poze.

Personalul nota 10.

Hotelul arata in 2019 impecabil. Extrem de curat si DA... luxos. Unii m-ar putea contrazice dar depinde de luxul in care traim acasa. Carcotasii sa se abtina.

despre CAMERE & COND. CAZARE

Camera a fost in 2019 una dubla cu terasa imensa si vedere la mare. S-a simtit la buzunar dar a meritat banii. Camera potrivita pt 2pers ca marime, fiica nu a mai mers asa ca pot spune ca a fost ca o luna de miere la 40 ani. Ma asteptam sa fie mai spatioasa dar pt doi a fost ok. La etaj superior ca sa avem panorama asupra marii ca doar am scos din buzunar cca 100€ pt asta. Curata... impecabila. Putin galagioasa din cauza celorlalti turisti. Fara a fi de vina hotelul ci educatia unora care erau tot... RO. AC in camera fara taxa; chiar a mers zilnic. Frigiderul plin cu bauturi dulciuri si apa din partea casei. Daca cereai extra plateai...

Baia imensa... dus sofisticat... prosoapele se schimbau zilnic. Probabil si lenjeria dar noaptea ajungeam rupti deci nu am remarcat.

Curatenie zilnic... ordine la fel... patul aranjat. Spalat pe jos. Adus hartie săpun geluri zilnic. Niciun repros.

GASTRONOMIE (BUC & MASĂ)

In 2019 am optat pt mic dejun. Seara preferam restaurantele hotelurilor.

Mic dejun extrem de variat. Nu cred ca se putea mai mult. Absolut orice. Oua preparate in 4-5 feluri. Nu exagerez. Foetaje pateuri checuri placinte cu spanac branza mere carne etc... cel putin 5 tipuri. Mezeluri... branzeturi fructe masline iaurturi miere compoturi legume fresh... lapte cereale fructe uscate sau confiate sucuri paine - 5 poate 6 tipuri. Mult. Foarte mult. Proaspat. Delicios.

Dupa micul dejun mai dormeam o ora sa se aseze. Plecam apoi pe diferite plaje si mancam pe la ora 15.00.

PLAJA & MAREA / LOCAȚIE și ÎMPREJURIMI

La hotel nu am fost pe plaja decat intr- o noapte cu 2 prietene (necasatorite/30ani) care au mers singure in acelasi timp cu noi. Ne-am balacit ca fetele ???????? ca nu aveam admiratori. Sotul adormise de la oboseala de pe drum. Noi ne-am incalzit inainte putin :)) ca sa fim sigure ca apa este ok. Apa a fost calda dar plaja nu era amenajată 100%. Insa oferea intimitate maxima lucru care ne-a incantat si îndemnat sa facem baie fara costume. Putin adanca si cu ceva valuri dupa ora 22.00. Intr-un cuvint: magnific!

despre DISTRACȚIE & RELAXARE

Hotelul avea o piscina superba. Dar nu am reusit sa o incerc. Ca de obicei 7 nopti au fost prea putin.

In schimb Limenaria este la 8... max 10 min de mers pe jos pe langa malul marii. Potos la vreo 5 km.

In Potos am reusit sa ajungem doar odata si asta pt ca luasem o tărie made in RO la pachet pt o tipa din Calarasi care este casatorita acolo de 26 ani si ne astepta. O cunoscusem in 2018 la magazinul de suveniruri pe care il are.

In Limenaria de mers la Terasa Hotelului Asterias. Costas, proprietarul este un domn. A luat masa la care m- am asezat cu sotul si a mutat- o in asa fel incat sa admiram apusul. Am servit acolo o cina delicioasa si deosebit de romantică. In Limenaria pe promenada se tin lectii de dans si seri cu dans si muzica latino. Ne- am distrat foarte frumos. Cocktailurile putin cam scumpe dar... merita toti banii. Ne puneam in pat dupa 1 jum noaptea.

Nu ratati fabrica de bijuterii Iris Gold. Am lasat anual cel putin ceva bani acolo pe argint pt fiica-mea si pt mine. Sa aveti la dispozitie cel putin 2 ore. :)) )

Va reamintesc de satucul de pe munte, Kastro.

Si neaparat sa vizitati satul Panagia cu izvoarele cu apa magica, fabrica de ulei, ceva Terase cu legende si cafea delicioasa. O mica cofetarie langa Cafeneaua To Pedro si Magazinul cu produse pe baza de ulei de maslne pt ingrijirea corpului.

Si oameni buni, luati mai mult de 7 nopti! Eu am sa incerc si anul acesta sa stau inca 2 nopti pe cont propriu la fel ca in 2019.

Trimis de C.Dana in 03.03.21 18:42:24
Validat / Publicat: 03.03.21 20:38:23
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Rodon House Aparthotel Skala Marion Thassos Grecia

VIZUALIZĂRI: 1835 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (C.Dana); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P21 O cafea si un mic popas de neuitat - Cafeaua la To Pedro

[03.03.21 20:37:08]

[03.03.21 21:01:24]

@webmasterX:  Da. Coordonatele sunt in regula. Am verificat cu zoom.

[06.03.21 06:15:20]

@C. Dana:  Frumoasă experiența "baie ca fetele", nu am făcut baie niciodată pe întuneric și nici fără costumul de baie ​​

​​Ce senzație e? V-a admirat luna și marea v-a alintat ​​

Frumos cadoul pentru fiica ta, și eu am cumpărat bijuterii frumoase din Thassos.  Felicitări pentru vacanța și articol, mi-a aromat cafeluța de dimi

[06.03.21 12:04:47]

@C. Dana:

Deja cunosteam traseul si in plus se dadusera in folosinta vreo 130 km din Autostrada A3 sau Struma. Sau 180... nu stiu exact. Ideea este ca am zburat la propriu pana la granita..... Cu masina achiziție noua am parcurs cei cca 180 km de autostrada intr-o ora. Nu am primit inca amenda pt cei 176km / h si deja e 2021. ????

Nu este încă timpul pierdut

La următoarea plimbare prin Bulgaria tot cu maşina cea nouă s-ar putea să ai o surpriză... nu tocmai plăcută .

​La întoarcerea din Turcia în octombrie anul trecut​ eu am fost pusă să plătesc o amendă pentru viteză din 2019 despre a cărei existenţă nu aveam habar şi sigur nu forţasem/testasem limitele maşinii cu care circulasem.

In 2019 am optat pt mic dejun. Seara preferam restaurantele hotelurilor.

Doar de curiozitate: de ce să aleg un hotel doar cu mic dejun şi să merg seara la restaurantele altor hoteluri când aş putea alege un hotel foarte bun cu demipensiune? ​​

​​​

[06.03.21 12:19:14]

@krisstinna:

Frumoasă experiența "baie ca fetele", nu am făcut baie niciodată pe întuneric și nici fără costumul de baie  ​​

​​Ce senzație e?

Din cât l-am cunoscut eu pe Domnul C. pot spune, cu toată certitudinea, că s-ar opune categoric unei asemenea experienţe.

Senzaţiile sunt amestecate. Intrarea în mare pe întuneric mie nu mi-a plăcut. Chiar şi cea mai frumoasă mare/ocean, cu o culoare de vis pe timp de zi, noaptea este neagră. Dacă este o noapte cu lună plină este mai acceptabil datorită irizaţiilor. În plus, apa este ceva mai răcoroasă. Întoarcerea la mal este mai ok, când vezi luminile hotelului/staţiunii.

​Baia în sine şi înotul ţi-ar plăcea. Cu sau fără slipi , îţi dau o senzaţie de libertate fantastică, sau cel puţin aşa am perceput eu asemenea experienţe. ​

[06.03.21 12:32:02]

@C. Dana

Cu masina achiziție noua am parcurs cei cca 180 km de autostrada intr-o ora

Lungimea planificata pentru A3 este de cca 170km. In folosinta sunt cca 135 km. Diferenta inseamna devieri pe ''europene''.

Tehnic nu prea aveai cum sa parcurgi 180 km intr-o ora. Sau poate masina nou achizitionata masina are momente cand se teleporteaza (de exemplu peste defileul Kresna unde mai mereu se merge bara la bara si nici nu prea poti depasii km intregi).

[06.03.21 12:41:36]

@nicole33

Imediat ce am terminat facultatea am stat toata vara la mare si am avut vreo 3 serii de colegi pe care i-am gazduit. Cu fiecare serie am mers sa facem baie noaptea pe la 1-2.

Ai dreptate, e un sentiment extrem de ciudat cand totul este negru in jurul tau. Cu fata la mal si faleza luminata e acceptabil, dar daca schimbi directia unde te uiti ( spre larg)  e cam ''scary''. Prima data am intrat si eu, la seriile urmatoare i-am lasat sa se distreze si am pazit hainele pe mal, la prima experienta era sa ajungem in fundul gol acasa .

Odata merge, dar a doua ora nu prea mi-a mai trebuit.

[06.03.21 15:00:57]

@nicole33:  Hi, hi... ​​

​​Păi domnul soț e stresat de peștișori, meduze și rechini, se scaldă stresat și cu frică in miezul zilei, in toate pozele pe care i le-am făcut in apa marii, el e cu capul înspre apă, de frica animăluțelor Și tu zici de baie pe întuneric??? ​​​​

In Halkidiki au închiriat prietenii o amabarcatiune, ei au sărit in apă, in depărtare erau delfini, soțul meu a crezut că e vreun rechin, îi vedea deja mâncați. La Adiatică avea o mare teamă de rechini, i-a spus un ospătar că mișună rechinii prin apele alea, atât i-a fost de ajuns ca să aibă frică de apă. Păcat, că înoată foarte bine, mai bine ca mine. Îi rămân piscinele pentru înot și apa marii de doar pentru "udătură".

​​Eu mă gândeam la o distracție cu fetele, nicidecum cu omul meu ​​

Când mergem pe mare, in excursii, doar eu înot.   El cică mă supraveghează dar sunt avertizată că nu îmi sare in ajutor in caz de mă atacă vreo dihanie ​​ ​​

Mă mulțumesc doar cu pozele făcute de el și mă bucur de bălăceală pe lângă vapor.  El e cuminte, nu ca mine

[06.03.21 15:54:02]

@krisstinna:

Serios vorbind, este foarte bine că te supraveghează, dar este păcat că nu se bucură şi el de toate activităţile în excursii.

Vrea doar să te sperie şi să te mai tempereze, pentru că eu sunt convinsă că ar sări în apă după tine fără nicio ezitare, la nevoie. Şi nu mă refer aici la rechini ucigaşi, deoarece, oricât de foame le-ar fi, nici ei nu sunt proşti deloc, preferând clienţi mai "pufoşi", dar pot apărea incidente gen cârcei, când chiar ai nevoie de ajutor.

El e cuminte, nu ca mine

Eu aş zice că mai degrabă este excesiv de precaut şi nu-l văd distrându-se prea mult nici în Egipt dacă vede vreo pisică de mare, că sunt destule pe acolo .

În ultimii ani şi soţul meu a devenit tot mai grijuliu şi mă tot ceartă când înot prea departe sau când fac snorkeling de mă uită Dumnezeu în apă​. ​​

​​​​

[06.03.21 17:10:46]

@nicole33

Pentru ca am avut in 2018 un hotel foarte bun cu demipensiune. Vezi review-ul meu despre  Rodon House Aparthotel. Si nu mi-a placut pt ca la cina eram limitati in sensul ca puteam alege dintre 2 feluri de mancare. Si nu ceva wow; mult, gustos, dar nu ce as fi vrut eu.

Ori... m-am dus acolo sa ma bucur de varietatea de mancaruri pe baza de fructe de mare sau peste. Si ce mancam la pranz nu era suficient. Ar fi insemnat sa gust doar 7 feluri din deliciile pe baza de peste si fructe de mare. Asta pt ca am stat 7 zile. Ori cu mic dejun la hotel, poti servi pranzul si cina cand si unde vrei tu. Deci 14 feluri. Si poti manca ce vrei tu. In ideea asta am spus ca prefer cazarea cu mic dejun.

Nu mai spun ca noi am fost in plimbari si drumetii zilnic (slava Domnului, ai unde). Cu greu ne incadram in timp sa fim la ora cinei la hotel.

Acum, fiecare se poate ghida din experientele anterioare si stie ce-l avantajeaza si ce nu. Eu una pt anul acesta mi-am luat deja biletul. In Limenas, unde inca nu am ajuns sa explorez imprejurimile. Si da, doar cu mic dejun.

PS

Cu amenda iti dau dreptate, nu este tarziu. ) Dar, sa speram ca nu va fi cazul.

[06.03.21 17:20:57]

@krisstinna:  Are dreptate @nicole33 ​ ) Domnul C se opune categoric unor asemenea experiente. De aceea placerea a fost mult mai mare pt mine Cum spune si vorba: ce este bun ori e interzis, ori ingrasa. Fiind pentru prima data a fost o experienta care da, mi-a placut. Luna era superba si apa surprinzator de calda la sfarsitul lui august.

[06.03.21 17:32:54]

@Nasshu

"​ Deja cunosteam traseul si in plus se dadusera in folosinta vreo 130 km din Autostrada A3 sau Struma. Sau 180... nu stiu exact. "

Sincer, ​chiar nu stiu exact, (de asta am si spus) dar acum imi dau seama ca a semanat a teleportare. Chiar am prins o zi in care nu a fost aglomerat. Si ora despre care vorbeam se referea strict la bucata de autostrada noua, care se daduse in folosinta in anul 2019. Multumesc pentru corectie.

[06.03.21 17:40:43]

@krisstinna:  Poate ar trebui sa ne vorbim pentru anul acesta daca inca nu ai planificat ceva. Parca il vad pe Domnul C in descrierea sotului tau. ) Si al meu are astfel de "apucaturi". In plus era mai concentrat cum sa faca sa incerce un pescuit, ca s-a plictisit de cel pe Olt. Cred ca am pus printr-un review poza cu captura prinsa la bobita de paine. Iti promit in schimb o baie cu fetele si... ca fetele. Anul acesta merge si fratele sotului (cu aceleasi apucaturi serioase) cu sotia si fiica adolescenta. S-ar parea ca eu sunt capul rautatilor.

[07.03.21 06:41:28]

@C. Dana:  Pentru anul acesta nu am planificat nimic și nici nu am de gând. Aștept până in vară ca să văd evoluția situației epidemiologice și târguiala dintre cei care conduc țările, am bani blocați in sejururi neefectuate anul trecut și nu vreau să mai dau niciun ban.  Vacanță frumoasă vă doresc!

[07.03.21 10:33:37]

@krisstinna:  Multumesc. Noi anul trecut nu am riscat si nici nu ne-am permis (fiica mea fiind cu BAC. ul si admiterea a trebuit sa fim langa ea trup si suflet toata vara). Dar pt anul acesta am platit deja avansul de 30%. Domnu C este deja vaccinat iar eu sunt pe lista. Sa ne rugam sa se amelioreze situatia pana la finele lui iunie. Ca doar n-o fi ???? atat de negru. ???? Doamne ajută sa auzim de bine.

[07.03.21 11:02:09]

@C. Dana:

Pentru ca am avut in 2018 un hotel foarte bun cu demipensiune..... Si nu mi-a placut pt ca la cina eram limitati in sensul ca puteam alege dintre 2 feluri de mancare. Si nu ceva wow; mult, gustos, dar nu ce as fi vrut eu.

Mulţumesc pentru lămurire, acum am înţeles ideea. Am citit articolul despre acel hotel.

Desigur, gusturile nu se discută.

Eu nu mănânc peşte, iar fructe de mare doar ciugulesc atunci când mă plictisesc de alte mâncăruri, astfel că nu am avut niciodată asemenea probleme.

În plus, am ales şi voi alege doar hoteluri care să-mi ofere suficiente opţiuni pentru cină, nu doar două, şi în fiecare zi altele, tocmai pentru a nu avea grijă unde mă duc să mănânc.

Vizitez şi eu una alta prin zonă în funcţie de interese, dar las şi maşina ​să se mai odihnească sau şoferul (eu), sătul de condusul zi de zi la serviciu, să se relaxeze.

Asta pt ca am stat 7 zile.

Eu aş recupera prin dublarea duratei sejurului ​​​​​​​

[07.03.21 11:23:20]

@nicole33:  Imi dau seama ca esti cam pe aceeasi lungime cu domnul C ???? Eu sunt mare amatoare de peste și fructe de mare. In plus te-ai prins imediat ca el este ceva mai "serios" eu fiind capul rautatilor in familie. ???????????? Sunt mai aventuroasa si imi place sa "savurez" nu doar mancare dar si experiente noi. Am incercat in 2019 sa prelungesc vacanta. S-o dublez nicio sansa, de vina fiind tot "dumnealui" ???? Astfel ca m-am multumit cu 10 zile. Trebuia sa-l dau pe brazda mai devreme. Dar dupa 23 de ani de casnicie cred ca mai bine ma declar invinsa. ???????????? Doamne ajuta sa scapam de Covid si anul acesta sa ne bucuram din plin de vacanță.

[08.03.21 19:04:31]

Am fost si eu prin Turcia, cand erau copii mai mici si cautam alt gen de distractie, dar nu m-a incintat prea tare sistemul All-in. Sa ma duc la masa intre x si y ore, sa mamanc tot felul de refrigerate, congelate si apoi refrigetate... in fine chestie de gusturi... De exemplu am plecat cu wiskey-ul meu de acasa ca aveam chef sa-l legumesc pe balcon nu pe fuga pe nush ce terasa etc.

Ulterior am ales destinatii din Grecia, Albania, Muntenegru, preponderent Grecia.

Am fost o singura data la ' ' demipensiune' '  in Grecia si am preferat sa renuntam la ''optiune'' si sa mancam la taverne. Ulterior am renuntat total la masa inclusa.

Mai mereu am avut norocul sa avem prin preajma o patiserie, un mini market... seara luam ce doream sa halim si dimineata ne alegeam painea, croasantul etc tocmai scoase din cuptor. Oricum e mai ieftin decat cel inclus in tarif.

Masa in general o luam la taverne mici, afaceri de familie! unde sunt 50 mese e si ' ' congelatul, imediat e gata' ' . E drept costa mai scump (masa) cand nu alegi din produsele uzuale, de crescatorie, congelate... si ti se deschide frigideul in fata sa-ti alegi pestele pe care-l vrei, functie de ce a prins nea pescarul!

Am testat asta in Vrachos, am lasat numarul de telefon si la 11 ma suna pe plaja... a prins aia, aia si aia ce vrei?! In Thasos mancam la o taverna unde venea toata insula sa manance! Aveau si congelate, dar vazand cam ce vrem sa mancam primeam asa o mic semn ca poate am dori altceva! Eu nu mananc pilaf, din armata unde mi se servea cu peste prajit pe plita de motorina, dar aici am devorat farfuria!

Ultima tura inainte de pandemie in Polychono prima seara am crezut ca imi raman dintii in caracatita si ca bate vintul afara de e plina de nisip. De a doua zi am gasit pescarul pentru masa de prinz si seara alta afacere de familie. Cand i-am zis ca vreu ardei capia pe gratar si in alta seara mujdei de usturioi (erau in meniu), l-au apucat transpiratiile. A plecat urgent la aprozar le-a luat si le-a pregatit pe loc. Nu-mi palce sa schimb locul unde mananc, ' ' grecul' ' nu e prost, vede ca l-ai ales si atunci are si el grija!  Are destui clienti carora sa le dea congelatele, in timp ce tu vei fi rasfatat!

Asta e motivul pentru care nu (mai) alegem Turcia si preferam Grecia/Albania.Mnncam ce vrem, cand vrem nu ce ni se ofera (chiar daca exista diversitate la allin am senzatia ca mananc ce-mi dau ei nu ce vreau eu ). Oricum nu ma duc in cocediu sa zac sub masa, 2 sticle de wiskey imi sunt suficiente / 10 zile si nu consta o avere, restul berea/vinul nu e asa de scump.

[08.03.21 21:01:07]

@Nasshu:  In sfarsit cineva in asentimentul meu. La mancare ma refer. Si da... mare dreptate ai. Grecul nu e prost. Vede. Noi am mers in 2019 (thassos) aproape in fiecare seara la o tavernă in Limenaria: Koukoutsis (koikoitsis). Pt calamari si bere buna de tinut minte pt cei interesati. Chiar s-a vazut ca aveam "tratament preferential". Dar din prima seara am avut grija sa lasam impresia ca nici noi nu suntem fraieri. Exact cum ai spus... afacere mica. Cu proprietar batran si doi ospatari care abia faceau față dupa ora 20.00

Asta cu all inclusiv sau demipensiune... te sustin 100%. Doar cei care merg sa zaca pe sezlongul hotelului sunt avantajati cu asa servicii. Chestie de gusturi... bine spus. Iar de bautura ce sa zic. ????????????​ Ma declar si eu vinovata. Procedez exact la fel.

PS: un pilaf delicios cu peste sau fructe de mare gasesti pe Plaja Aliki la o taverna cu numele... (memoria imi joaca feste de la varsta????) Cum privesti marea in stanga. O taverna cu scari de lemn si imprejmuita cu un gard de lemn... plina de jardiniere cu mușcate. Printre ultimele in coltul acela. Un ospatar amabil tare... caruia sotul i. a cerut pt mine si fiica noastra o anumita masa. In secunda cand s-a eliberat i-a facut semn sotului. Este fix pe plaja. La 3m de apa. Sotul fiind prins in conversatie la tel m-a scos de sub umbrela sa merg sa ocup masa. Ce crezi... grecul nu stia cum sa ma faca sa inteleg ca masa este ocupata deja de prietenul lui. "Sorry... is for my friend" imi zicea cu foc. Cand m-am prins eu de ce se agita i-am zis... "Hey... you friend is my husband. The table... is for me" ???????????? S-a amuzat copios... radea si el. Si dupa un sir de scuze interminabil mi-a adus din partea casei pilaf cu fructe de mare. Eu care nu mananc pilaf. Off... am zis. Si am ramas cu zis-ul. In viata mea nu am mancat pilaf mai bun si nici nu o sa mai mananc. Sau... ???? mananc anul acesta de Sf. Petru. Imi face sotu' Petrică cinste cand ajungem in vacanta. ???? Intre timp mi-am amintit. Taverna se cheama Beautiful Alice. Recomand cu căldură. Doamne ajuta sa auzim de... recenzii bune.

C.Dana
    Alte impresii din această RUBRICĂGrand Beach Hotel: