ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.08.2008
  • GR. VÂRSTĂ: 20-30 ani
    ÎNSCRIS: 04.07.08
    AUG-2008

Experienta de 5 stele!

Este un hotel minunat incepand de la arhitectura, camere, servicii si multe altele.

Mancarea este foarte buna, variata pe principiul de toate pt toti. Poti manca atat mancare gatita cat si gratar, peste, diferite specialitati traditionale si internationale. Sunt vreo 7 restaurante a la carte, dar nu am mai ajuns la nici unul pt ca ne-am indragostit de mancarea de la restaurantul principal.

Chelnarii sunt extraordinari, mi s-a intamplat chiar sa ma ajute ei sa imi duc farfuria la masa desi puteam sa o fac si singura. Sunt foarte politicosi si zambitori, extrem de sociabili, rup cateva cuvinte in romana si te fac sa te simti ca un rege.

In fiecare seara este cate un spectacol in amfiteatrul din cadrul hotelului, chiar pot sa zic ca ne-au placut toate spectacolele.

Camerele sunt foarte curate si frumoase. Merita sa mergi cu un grup de prieteni ca sa fie distractia mai mare, dar si in 2 este frumos. Eu si cu prietenul meu chiar nu ne-am pictisit. vin multi romani acolo si ne-am imprietenit cu inca un cuplu din Iasi si a fost foarte frumos. In rest pot spune ca merita experienta si ne-am propus ca atunci cand vom avea un copil sa ne reintoarcem in Turcia la acest hotel pt ca au servicii foarte tari pt familile cu copii.

Atat plaja cat si piscinele sunt foarte curate si frumos aranjate. Este chiar o piscina care se numeste relax pool unde lumea sta mai mult si citeste si este chiar liniste.

Sunt cateva magazine langa hotel unde sunt numai ciurucuri la preturi de 5 stele asa ca merita inchiriata o masina pt a merge in centrul Antalyei pt cei care au chef de shopping.

In concluzie recomand cu multa caldura acest hotel unde ne-am simtit minunat si de abia asteptam sa ne reintoarcem!

Trimis de frida_cat* in 25.08.08 14:46:48

VIZUALIZĂRI: 1497 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (frida_cat*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[22.02.09 22:22:12]

voi cu ce agentie ati fost . nu stiu daca sa plec cu cristian tour. a fost cineva?

[14.03.09 19:58:37]

Imi puteti spune si mie preturi din incinta hotelului? preturile de la sporturile pe apa, skyjeturi etc? am deja bilete pt luna iunie si vreau sa fac si un calcul pt cheltuiala. Ms.

[14.03.09 20:29:10]

Daca nu te superi cat ai dat pe bilete?

[14.03.09 21:21:43]

1680euro insemnand:

- cazare 2pers UAL

-Trans avion

-Taxe aeroport

-taxa camera vedere la mare

-asig medicala

Perioada 09-16 iunie

[14.03.09 22:28:26]

Ai dat mai bine ca noi. noi 3 pers 2475 euro .de la alibaba la sfarsit de iunie. 7 zile ,Trans avion

-Taxe aeroport

[14.03.09 23:41:54]

Noi am fost cu marshal in luna august si am platit pt 2 persoane aproape 2000 euro, 1970 ceva de genul asta, care includea tot. Preturile de la skyjeturi si alte sporturi pe apa nu le stiu ca nu ne-am interesat. Sorry. In rest , poti sa nu mai cheltui nici un ban in plus si a te limitezi la ce ai platit de acasa si o sa traiesti un sejur de vis. Sigur veniti cu cateva kg in plus. Noi am mai dat bani pe mici suveniruri si am fost intr-o excursie care ne-a costat 80 de euro pe amandoi.

[15.03.09 01:24:36]

Pe criza asta, normal ca nu voi cheltuii bani in plus, insa sa ma dat cu parasuta aia o data, cu skyjet 1data, si eventual 1 scufundare...sau o croaziera/excursie...as dori sa o fac, binenteles sa nu coste fiecare 100 euro , Multumesc mult pt raspuns, despre internetul din camera ce imi poti spune? Cum e Gratis/cu plata? Daca da, cat? cu cablu, wireless...Multumesc

[15.03.09 13:07:19]

Pai Internetul este wireless, dar nu merge in camera. Il poti folosi in holul de la receptie unde sunt f multe mese si sunt 2 baruri, poti sta acolo linistit. Noi am reusit sa il mai folosim si pe holul din apropierea camerei noastre, dar tot asa trebuie sa te duci in dreptul receptiei, sunt cateva scaune si mese la fiecare etaj si poti sta acolo, dar nu e cine stie ce semnal. In camera nu a mers, se vedea reteaua hotelului de langa, dar nu am reusit sa ne conectam ca cerea o parola. E f bine ca te duci in iunie pt ca nu e atat de cald. Noi am prins zile in care arata un termometru din curtea hotelului 56 de grade, era in bataia soarelui, iar la umbra erau vreo 45. Oricum in cadrul hotelului au un sistem de climatizare super astfel incat in camera au paturi groase pt ca se face rece, dar fara sa te trezesti cu capul varza de la curent, pt ca e incastrat in perete..o sa vezi tu. Daca mai ai si alte intrebari iti raspund cu placere, daca nu, nu iti urez un sejur placut pt ca o sa ai unul fantastic!!

[15.03.09 14:03:15]

Multumesc mult pt. raspunsuri. Legat de parola de la wireless , inseamna ca e cu plata , si de la receptie iti da parola.Dar daca zici ca am loc la mese...nu are rost sa mai dau banii.

In ANtalya ati vizitat ceva frumos? se merita sa pierzi o zi din cele 7 Si altceva ce crezi ca ar fi bine sa imi iua din tara sa nu dau preturi de 5* acolo...colaci,saltea de apa sunt scumpe pe acolo? Ma gadesc ca , conteaza fiecare banutz...In plus.

[15.03.09 14:17:11]

Pai am fost intr-o excursie in Antalya, la un restaurant unde a fost un spectacol de dans oriental super. Am stat la mese , am mancat si ne-am simtit foarte bine. Nu ne-am ales alta excursie(desi sunt multe si variate) pt ca repet era f cald si ziua nu rezistai prea mult afara. Si la piscina, stateam o ora , mai intram in hotel , ca nu rezisti. Dar in iunie e alta treaba. Sfatul meu este sa nu iti alegi excursii care dureaza o zi intreaga pt ca e destul de obositor. Asa au patit niste turisti romani cu care ne-am imprietenit. Au fost plecati aprope o zi si ne-au zis ca a fost prea obositor. In fata hotelului sunt cateva magazine si o farmacie, dar sunt foarte scumpe, preturi de 5 stele in adevaratul sens al cuvantului. Daca ai loc in bagaj ia-ti de acasa colaci, saltea etc. Nu costa nici acolo o avere, dar e pacat sa dai banii aiurea. In rest nu are rost sa iti cumperi nimic de acolo pt ca sunt de proasta calitate si la preturi exorbitante. Te poti targui cu ei, dar mai bine daca vrei sa iti cumperi ceva de calitate te duci in Antalya. Iti poti inchiria o masina pt o zi ca nu e foarte scump si vizitezi si Antalya pe cont propriu.

[15.03.09 15:19:48]

Am inteles, mersi mult pt. info , daca mai e ceva intreb pe parcurs, oricum voi revenii cu pareri...

adicucuiet
    [07.04.09 10:06:21]

voi merge si eu la acest hotel in 16 iunie. Poate sa-mi dea cineva informatii despre sfara tours, caci acesta e operatorul meu. Pe de alta parte tot ce am vazut aici pare minunat, deci sper ca am facut o alegere buna. Daca mai merge cineva in per 16-26 iun... va astept sa scrieti ceva

paris*
    [13.04.09 23:26:14]

Cu ce agentie ar fi cel mai avantajos sa plec la acest hotel. As vrea sa plec pe 6 iulie si ce reduceri ai pentru luna de miere.

Astept raspuns.

MULTUMESC!

adicucuiet
    [17.04.09 13:06:32]

si eu merg in luna de miere si nu am auzit de vreo reducere la acest hotel. Cât despre agentii am auzit ca alibaba tours ar fi mai profesionisti

tm67bru CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [17.04.09 13:30:25]

Intr-adevar nu se acorda reduceri de acest tip.

INSA va sfatuiesc sa spuneti acest lucru la receptie [ptr orice eventualitate duceti si o copie a certificatului de casatorie cu voi], de obicei primiti un tratament "preferential": -) [de multe ori, daca exista disponibilitati, chiar o camera mai deosebita: -) ]

[17.04.09 14:54:42]

Am vazut ca unele agentii care se ocupa de organizarea de nunti au si pachete speciale pt luna de miere. Mai multe nu stiu ca nu am "cercetat".

[15.05.09 13:19:48]

Ieri am primit si eu voucherele de la agentie pt Delphin Palace, iar pe 9 e plecarea, abea astept, voi revenii cu poze si impresii , la cald

[15.05.09 15:10:19]

Fain de tine, sa bei si pentrunoi un fresh si o bere!

Vacanta deplina.

du-te neaparat la rafting

[15.05.09 15:13:54]

Mersi, fresh sigur, alcool nu..., insa un vin tot beau

Mi-am rezervat 200 euro pt astefel de distractii, ai idee cat costa ?

[15.05.09 15:19:46]

pe mine m-a costat vreo 16 euro/persoana! (ne-am organizat un grup si am negociat)

Dar pretul standard e undeva cam pe la 25, parca,

adicucuiet, Ferrellro, frida_cat*, paris*, sibicrengut