ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.09.2024
REGIM MASĂ faraMasa
REZONABIL

încărcat de pe telefon!

Opus View - la înălțime

Dacă vă doriti un view adevărat în Sinaia, aceasta este pensiunea potrivită! Muntele, în toată splendoarea lui vă încântă privirea de la balcoanele dispuse strategic. Pensiunea este situată la 25 de minute de mers pe jos până în centrul stațiunii. La întoarcere, urcarea este mai grea un pic, dacă nu sunteți în formă.

Pensiunea este frumoasă si are locuri de parcare în față. La sosire am sunat cu 15 minute mai devreme, deoarece persoana care se ocupă de cazare nu se află mereu acolo, de fapt, ulterior, nici n-am mai văzut-o. Plătisem deja un avans și imediat ce am ajuns am fost rugați să achităm întreaga sumă.

Primiți un card magnetic pentru cameră și un tag cu ajutorul căruia intrați în pensiune, altfel ușile sunt blocate.

Interiorul este elegant și cochet, la primul nivel sunt două livinguri moderne potrivite pentru pentru o șuetă cu prietenii, un tv uriaș, fotolii și un mic dozator de apă. Tot de la primul nivel se ajunge la o terasă exterioară cu mese și scaune. Se poate face și grătar!

Apartamentul nostru se afla la etajul 2. Spațios și curat, acesta avea 2 camere și 2 băi. In prima cameră găsiți o canapea extensibilă confortabilă, tv, aparat AC, masă cu scaune, fotoliu, un mini frigider și prosoape albe. Pe masă găsiți filtru de cafea și cană de fierbere a apei, dar nu mi-au inspirat încredere, cu praf pe ele și cam vechi. În baie se află o toaletă și o chiuvetă.

A doua cameră avea un pat dublu, mare, cu saltea înaltă, un pic cam tare pentru gustul meu, un șifonier, iar baia avea un duș mare, toaletă și chiuvetă. Fereastra acestei camere dă către o vilă din spate, construită foarte aproape de pensiune.

Balconul este mic, aveți o măsuță și două scaune, dar asta nu vă împiedică să savurați o cafea aromată dimineața în timp ce admirați priveliștea!

Cineva intră în cameră pentru a lua gunoiul și a face curățenie! Aveți și wifi gratuit.

Pensiunea nu are bucătărie pentru turiști, nu am avut un cuptor cu microunde și nici alt aparat electrocasnic.

Vila din spatele pensiunii este bila neagră din cauza căreia, noi nu vom mai veni pe viitor aici. O petrecere de nuntă, cu vreo 30 de persoane și o boxă din care răsuna în toată valea muzică la maxim, un nene care cântă la microfon, dedicații, grătar... totul la câțiva metri de noi! Au închis boxa la 23.30, nu știu dacă din propria inițiativă sau...

Am trimis un sms la nr de telefon pe care îl aveam, și am explicat că nu este normal, ni s-a răspuns că le pare rău, că i-au rugat dinainte pe petrecăreți să nu-i deranjeze pe turiștii cazați la Opus, deci se știa înainte de a ne caza că va fi petrecere în spate. Deoarece rugasem în mesaj să- l sune pe propietar să rezolve cumva, ni s-a răspuns că nu au nr de telefon al proprietarului.

Puteți spune că nu este mare lucru, câteva ore de gălăgie, dar când stai o perioada scurtă undeva și cauți liniștea îți dorești ca totul să fie bine. Poate s-a mai întâmplat și altor turiști, poate se va mai întâmpla și altă dată deci este bine să țineți cont și de acest aspect.

Totuși micul nostru ghinion nu m-a făcut să nu recomand Opus View deoarece are suficiente avantaje pentru a avea un sejur reușit.

Trimis de laura mihaela in 09.09.24 00:19:50
Validat / Publicat: 09.09.24 06:46:33
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SINAIA.

VIZUALIZĂRI: 91 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (laura mihaela); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 36.00 EUR pe cameră

[09.09.24 06:45:48]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Vila Opus View (ex Vila Marald) , SINAIA" (deja existentă pe sait)

[Rubrica inițială: BUFFER CAZARE]

webmasterPHONE
    [09.09.24 07:36:29]

Review-ul a primit „Punctaj Adițional Actualizare RUBRICĂ

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii.

• Alte impresii din această RUBRICĂVila Opus View (ex Vila Marald) :