ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.10.2024
ÎNSCRIS: 20.09.23
SEP-2024
Cuplu
PREȚ SEJUR 1440
cu AVIONUL (toate taxele incluse)
CAZARE ÎN DblStd
REGIM MASĂ UAI
BUN

Vacanta reusita, satisfactie maxima

Buna ziua, am ales aceasta cazare datorita rewiuurilor anterioare pentru care le multumesc celor care au scris si pot sa spun ca totul a fost minunat, hotelul este asa cum arata in poze, personalul este amabil si discret, un singur incident am avut chiar la sosire, receptionerul a crezut ca suntem ageamii si a incercat sa-mi plaseze o camera cu vedere la piscina cu 70 euro, i-am spus amabil ca nu-mi trebuie si drept pedeapsa mi-a dat o camera la parter, cu vedere in gradina din spate, de fapt a fost minunat ca ne-am putut odihni noaptea, la piscina se organizeaza seara, de la 21,30 party-uri cu multi decibeli si nu stiu cine ar putea dormi cu tambalaul ala.

Camera curata, minibarul completat zilnic, prosoapele schimbate zilnic, prosoapele de plaja le luam de la subsol cu un card primit de la receptie, restaurantul are mancare pe toate gusturile si pe toate poftele, exceptand carnea de porc, noi ne-am axat pe peste, foarte bun si gatit in mai multe feluri, vita, curcan, pui, oaie, le-am incercat pe toate, branzeturile de o mie de feluri, iaurtul mi-a placut la nebunie, prajiturile aspectuoase dar fara gust, fructele bune, paine de zece feluri, cafea, ceai, sucuri. La bar am baut de toate, coctailuri, bauturi tari, vermuturi, coniace, whisky, la discretie.

Barul de la plaja a fost cireasa de pe tort, bautura garla, inghetata, sucuri, bere, cafea, gustari calde, pui la rotisor, paste, cartofi prajiti, hotdog, hamburgheri, intr-un cuvant cam prea multe, ei, daca eram mai tanar le goleam rafturile, dar asa, m-au invins turcii din nou.

Mi-a placut in special, ca desi era o armata de personal, n-am auzit sa strige unul la altul, ei isi vedeau de treaba lor, fara sa ne deranjeze, la bar pentru un mic tip te serveau unde vroiai si cat vroiai.

Marea si plaja sunt foarte primitoare, nisip fin si pe plaja si in mare, marea curata si foarte sarata, la 100 de metri de mal apa are doi metri, la sfarsit de septembrie apa calda ca supa, vremea superba, briza, temperatura 32-37 grade, umiditatea 33-48%, am vazut multe familii cu copii mici, nisipul si apa sunt excelente pentru cei mici, noua ne-a placut totul, acuma pentru pretentiosi poate ca sunt si minusuri dar noi am venit pusi pe distractie si relaxare si le-am avut din plin, ne-am bronzat ca bivolii, paturile au saltele bune si ne-am odihnit noaptea foarte bine, nu sunt tantari, furnici sau alte ganganii.

Per total nota maxima.

Trimis de Radu 60 in 05.10.24 10:21:56
Validat / Publicat: 05.10.24 11:41:06
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 100 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Radu 60); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

calincheitaPHONE
    [05.10.24 12:56:56]

Bravo! Ăsta e spiritul când mergi în vacanță!

calincheita
    Alte impresii din această RUBRICĂOZ Side Premium Hotel [Evrenseki]: