Vacanța în TURCIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 725 / 933]
Afișate impresii [7241 - 7250] din total 9327 impresii
Aria Claros Beach & Spa Resort (ex Onyria, ex Carpe Diem) 5 / OZDERE
- IULIE, 2010
- de: Dascalescu [21.07.10]
Vacanta compromisa
Incep comentariul despre vacanta petrecuta la acest Hotel cu o recomandare, mai cautati, nu va uitati ca platiti cu 100 -200 de Euro mai putin decat in alte locatii, pentru ca odata ajunsi acolo veti regreta ca ati fost pragmatici. Daca v-au povestit prietenii care au mai fost in Turcia ca veti fi tratati regeste sa stiti ca in aceasta locatie nu veti beneficia de acest tratament. Se promoveaza acest Hotel ca fiind de 5 stele, Ultra All Inclusive dar serviciile oferite sunt mai slabe decat [...] — vezi review
Delphin BE Grand Resort 5 / LARA
- IULIE, 2010
- de: alexandra_iri [21.07.10]
Un hotel foarte relaxant si frumos !
Ma simt obligata fata de toti care utilizeaza acest forum, sa-mi scriu si eu parerile despre acest hotel. Dat fiind faptul ca " AMFOSTACOLO" a fost una din principalele mele surse de inspiratie privind alegerea destinatiei de vacanta, o sa postez si eu cateva impresii: Primirea la hotel foarte buna, dupa completarea formularului de check-in am primit automat camera. Toate acestea nu au durat nici macar o jumatate de ora. Am intrebat daca avem wireless in camera si am primit de la [...] — vezi review [+5 poze]
Adaland Aquapark / KUSADASI
- IULIE, 2010
- de: roxxie [21.07.10]
M-as intoarce oricand!!!
Turcia este minunata, o tara a contrastelor, in care destule civilizatii convietuiesc intr-o armonie cu atatea nuante care se imbina perfect formand un curcubeu coloristic si peisagistic extraordinar. Pe mine m-a cucerit aceasta tara, as reveni cu placere oricand aici deoarece mi-au ramas atatea si atatea lucruri de vazut si multe posibilitati de distractie neexplorate inca. Am am avut un sejur de sapte zile la inceputul lunii iulie la hotelul Esat despre care voi scrie un review separat la [...] — vezi review [+36 poze]
Luana Santa Maria Hotel (ex Sole, ex Vera) [Bayraklidede] 4 / KUSADASI
- IULIE, 2010
- de: sebastian1981 [20.07.10]
N-am crezut review-urile proaste despre Vera, ne-am riscat sa mergem si am testat pe pielea noastra
Tocmai ne-am intors dintr-un sejur din Turcia, la hotel Vera Santa Maria. Inainte de a alege acest hotel, am citit parerile celor care au fost acolo, chiar de pe acest site. Unele pareri au fost foarte bune, altele foarte proaste. In loc sa ne lamureasca mai mult ne-au derutat. I-am crezut pe cei care au acordat note bune si am considerat ca cei care au acordat note proaste ori exagereaza cum se obisnuieste pe la noi, ori au asteptari de servicii de 5 stele pe bani cat mai putini, daca se poate [...] — vezi review [+10 poze]
Saphir Resort & Spa [Okurcalar] 5 / ALANYA
- IULIE, 2010
- de: carmenmars [20.07.10]
Super
Intampinarea la receptie foarte buna, cazarea s-a efectuat in maxim 10 minute desi eram 6-7 familii, cu 5 euro in plus pe noapte am obtinut "sea view". Curatenia este impecabila, masa excelenta atat dulciuri cat si fructe sau celelalte feluri (ciorba, salate, gratare, frigarui, peste-ton, macrou, creveti, midii), echipa de animatori buna atat ziua cat si seara, dar nu va bagati la concursuri de miss, in general cu premiu ptr ca o luati rau. Bauturile de import trebuie sa le cereti de pe un [...] — vezi review [+7 poze]
Royal Dragon Hotel [Evrenseki] 5 / SIDE
- IULIE, 2010
- de: ankpop [20.07.10]
Nu-s 5 stele
Abia m-am intors din sejur in Turcia, Royal Dragon. Am avut destule peripetii... Am ajuns la hotel pe la ora 13... cazarea s-a facut dupa ora 15. 30 desi aveam copil mic. Aveam rezervata camera tip Family si mi-au oferit sau duplex sau camera normala. Nu aveau camere Family si pt. ei e acelasi lucru family sau duplex ceea ce nu e scris nicaieri pe site-ul hotelului. In sfirsit... In Lobby, pe holuri, in lifturi f. f. cald. Cald si la masa... asa ca nu-i de mirare ca am vazut cascaval [...] — vezi review
Luana Santa Maria Hotel (ex Sole, ex Vera) [Bayraklidede] 4 / KUSADASI
- IULIE, 2010
- de: sorin_buliga [20.07.10]
Deceptie totala
total deceptionat de ce s-a intimplat vis-a-vis de plaja si conditiile de pe [...] — vezi review
Lara Barut Collection Resort 5 / LARA
- IULIE, 2010
- de: comisar [20.07.10]
Vacanta relaxanta la un hotel superb
Am plecat in Turcia prin ******, impreuna cu inca o familie cu un copil de 7 ani. Am ajuns la aeroportul Henri Coanda in jur de ora 5. 30, destul de obositi, noi nefiind din Bucuresti. Am zburat cu Tarom, iar zborul a fost fara probleme, cu exceptia faptului ca am plecat cu apx o ora si jumatate intarziere. La destinatie am fost indrumati catre autocarul *******, si dupa apx 30 de minute eram la hotel, Barut Lara fiind primul hotel din Lara. La receptie am aflat ca vom primi [...] — vezi review [+46 poze]
Delphin BE Grand Resort 5 / LARA
- IULIE, 2010
- de: Dana Iesan [19.07.10]
Ne-a placut Rixos Lares
Citind rapid comentariile, ma intreb daca este vorba despre Rixos Lares. Voi face un sumar personal, subiectiv, care oricare alta parere, despre sejur. Hotelul: ne-a placut, incepand cu primirea de la receptie. Dar mai mult faptul ca check-in- ul se face confortabil, stand pe fotolii. Puteai conversa si completa formalitatile comod, mai ales dupa drumul de venire. Am primit camere cu vederea la mare, desi aveam land view. Si desi este o perioada aglomerata. Eu am rugat sa mi se dea [...] — vezi review [+4 poze]
Drumul spre Antalya / Cu mașina la Mediterana
- IULIE, 2010
- de: amota [19.07.10]









