ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.07.2010
DIN: Cluj-Napoca
ÎNSCRIS: 31.07.10
JUL-2010

O vacanta de neuitat

Am stat la hotel Saphir 7 nopti. din 8 iulie. Mie si logodnicei mele hotelul acesta ne-a placut la nebunie.

Camera care am primit-o era la etajul 7 cu vedere inspre mare dar si inspre oras. (nu am dat bacsis ptr. asta)

Mobila din camera era noua, camera era dotat cu aer conditionat functional, tv lcd (nu ca ar conta foarte mult) balcon relativ mare cu doua scaune si o masuta.

Curatenie se facea zilnic, se scimbau asternuturile, prosoapele, se aspira, si patul in fiecare zi era presarat cu petale de flori si din patura in fiecare zi se modela ceva frumos.

Mancarea de la restaurant era de o varietate foarte mare si gustoasa, mancand in fiecare zi ceva diferit, nu am reusit sa gustam nici 20% din preparate.

La bazinul de langa hotel nu am stat pentru ca era galagia prea mare, insa bazinul dintre vile era super si fara aglomeratie.

Plaja era ok... cu pietricele si nisip, apa marii era foarte calda. Dimineata ne ocupam sezlongurile pe la 7. 30. (iti puneai prosopul pe sezlong, acesta era semnul 'ocupat") Prosopele le lasam acolo toata ziua si nu dispareau... o noutate pentru noi:)

La tour operator am platit o croaziera in Alanya, care s-a dovedit o experienta foarte frumoasa.

Inainte sa plecam acasa, am mers la bazarul de langa hotel (unul destul de mare) si am negociat pretul pentru cateva suveniruri.

Mentionez faptul ca cea mai buna valuta acolo este dolarul.

Partile "negative" ale sejurului: rusii si rugaciunea de la moschee de la 4. 45 dimineata, dar acestea nu au afectat sejurul perfect petrecut la acest hotel.

Trimis de FSandor in 31.07.10 12:16:11
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 2106 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (FSandor); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P10 Bazinul dintre vile..

balasa violeta [01.08.10 13:58:19] »

Felicitari pentru review !

Foarte frumos ! M-ar interesa daca intrarea in mare este lina. Gradinile sunt superbe.

Noi plecam in Turcia numai dupa 11 septembrie iar anul acesta am fost dupa 21 mai, intrebare: nu este prea cald in iulie ?

Am votat cu placere !

FSandor [01.08.10 20:26:46] »

Mersi de felicitare si de vot!

Intrarea in mare nu e cea mai lina, de la un metru, doi deja apa ajunge pana la brau.

Temperatura din iulie era undeva pe la 35 de grade dar langa apa, in gradina, langa bazin, si in camera cu aer conditionat, era chiar foarte ok.

alexandrinabora [20.08.10 23:36:30] »

am fost noi la acest hotel in iunie 2008 si am fost placuti impresionati de tot ce am gasit acolo.nu as avea nimic de reprosat,totul a fost ok,ne-am simtit foarte bine.mancarea a fost buna(eram insarcinata si chiar am avut de unde alege:fructe si legume,dulciuri foarte multe sortimente).hotelul este aproape si de bazar...

alexandrinabora [20.08.10 23:36:33] »

alexandrinabora, balasa violeta, FSandor
    Alte impresii din această RUBRICĂSaphir Hotel [Konakli]: