Vacanța în TURCIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 700 / 933]
Afișate impresii [6991 - 7000] din total 9327 impresii
Presa di Finica Hotel & Suites 5 / FINIKE
- AUGUST, 2010
- de: vitza [08.09.10]
Superb :x
Am venit si noi din Turcia, de la Presa din Finica si dupa cum am promis o sa-mi exprim parerea despre sejur. A fost absolut minunat desi totul a inceput cu un minus. Avionul a avut o intarziere de 5 ore asa ca practic am pierdut prima dupa-masa acolo :(:(. Am zburat din Timisoara. Mancarea mi s-a parut foarte buna, aveai foarte multe feluri, cred ca nu exista om care sa nu gaseasca de fiecare data ce sa manance. Cu bauturile ce mi s-a parut aiurea era faptul ca barul de pe plaja era deschis [...] — vezi review [+10 poze]
MC Arancia Resort Hotel [Konakli] 5 / ALANYA
- AUGUST, 2010
- de: Geo Anonimul* [08.09.10]
Dezamagit de serviciile hotelului
Poate am fost umpic mai norocos decat altii, dar dezamagit de serviciile hotelului 100%. Ex. : - in camera, camerista imi facea in fiecare zi lebede din prosoape, dar cearsafurile si prosoapele nu le schimba, - nici cei de la receptie nu vorbeau engleza si asa ca nu prea aveai de la cine sa iei informatiile, - deviza clientul nostru, stapanul nostru, nu e valabila, - iar servirea de la restaurantul unde s-a servit cina a la carte de nota 4, mancarea nu stiu pt. ca am plecat in timpul servirii. [...] — vezi review
Palm Wings Ephesus Beach Resort (ex Surmeli) [Pamucak] 5 / KUSADASI
- AUGUST, 2010
- de: corinamaria [08.09.10]
La banii platiti ne-a depasit asteptarile.
Clar nu de 5 stele ale altor hoteluri (gen Antalya), dar la banii platiti si ne-a depasit asteptarile. Cand am plecat de acasa din Bucuresti am calculat ca o sa ajungem la hotel pe la 9-10 dimineata (am mers cu masina, fara noapte intermediara dar cu 2 soferi). Cum planul de acasa nu se potriveste cu cel din targ, la ora 06:45 dimineata eram in parcarea hotelului. La ora 7 am intrat in hotel pentru a intreba la ce ora se face cazare. Spre surprinderea noastra ne-au cerut vouchere-le, [...] — vezi review [+114 poze]
Miracle Resort Hotel 5 / LARA
- AUGUST, 2010
- de: RossoNerro [08.09.10]
Neconvingator
Aventura am inceput-o pe 25 August 2010, la receptie aceasi oameni plictisiti, neatenti, sictiriti, etc, dau dovada de neglijenta "crasa" fata de "maria sa" turistul Minusuri: 1. Cu 10 euro am beneficiat de o camera la etajul 8 cu vedere spre mare (corpul 1), camera ce nu merita "rangul" de 5 stele (pereti crapati, mobilier zgariat, baia ca vai de capul ei, cearceafuri rupte si de culoare"gri", etc) 2. Am platit pat suplimentar in camera si nici nu aveau de unde sa faca rost de unul, [...] — vezi review [+12 poze]
Luana Santa Maria Hotel (ex Sole, ex Vera) [Bayraklidede] 4 / KUSADASI
- AUGUST, 2010
- de: roxana_ely* [08.09.10]
Sejur foarte placut
Pentru ca si eu m-am informat inainte de plecare si detaliile unora dintre voi m-au ajutat, ma simt datoare sa va scriu despre Vera Santa Maria. Am plecat cu autocarul pe data de 20. august la ora 10:00 din parcarea restaurantului Cina. Drumul a fost putin cam obositor, dar cand ajungi la destinatie uiti de disconfortul din autocar (tin sa specific ca autocarul avea scaune rabatabile, dar totusi nu e foarte relaxant). Am ajuns la Vera Santa Maria in jurul orei 9-30 pe data de 21 august, am [...] — vezi review [+4 poze]
Amara Luxury Resort (ex Vogue Avantgarde) [Goynuk] 5 / KEMER
- AUGUST, 2010
- de: claudia h [08.09.10]
O vacanta de vis
am fost acolo la recomandarea doamnei de la o agentie din oradea. noi avem 2 copii de 6 si 7 ani si vreau sa va spun ca a fost superb. au un miniclub si niste animatori care stiu si romaneste si sunt extraordinari. hotelul ie foarte frumos mancarea foarte buna si foarte multa si personalul foarte atent. camerele curate, minibarul umplut zilnic, prosoapele schimbate zilnic. pentru copii zilnic minidisco, concursuri dupa care erau premiati toti cu diplome si medalii, carnaval si foarte multe [...] — vezi review
Ladonia Adakule Hotel (ex Alkoclar) [Bayraklidede] 5 / KUSADASI
- AUGUST, 2010
- de: mada_tmm* [08.09.10]
Pentru pretentiosi - nu va duceti!
am ales acest hotel fiind incantat de peisaj - intradevar e super. Dar conditiile din hotel nu sunt tocmai de 5 stele, sincer sunt cam de 3,5. cred ca cei care au fost acolo si sunt f multumiti nu cunosc intr-adevar ce inseamna 5 stele. Hotelul este de fapt o fosta puscarie, aducandu-i-se f multe imbunatatiri printre care 2 anexe (feriti-va) unde se moare de cald. Apropo, daca ajungeti acolo pregatiti-va pt scari... multe scari. Din camera mea pana pe plaja (ponton) schimbam 3 lifturi (scari) [...] — vezi review
Delphin BE Grand Resort 5 / LARA
- AUGUST, 2010
- de: iman [07.09.10]
Mirajul unui sejur in doi
Pe 30.08.10 am plecat din otopeni cu destinatia antalya. Transferul sa facut in 25 de minute. In hol o domnisoara inbracata in costum national ne-a oferit un prosop, apa parfumata si rahat. receptionerul ne-a prelucrat datele si in 15 minute am fost cazati intr-o camera dubla cu vedere la mare , etajul 5, corpul b, camera 1589. Programele artistice, sport[polo, volei, baschet, fotbal, tenis de masa, de camp, tras cu arcul]lecti de limba turca, program pentru copii etc. la tv si brosuri. in [...] — vezi review [+34 poze]
Delphin BE Grand Resort 5 / LARA
- AUGUST, 2010
- de: gioko [07.09.10]
Deosebit
Un concediu aproape perfect, conform asteptarilor pe care le aveam. Am ajuns la orele 14.30 (dupa un scurt zbor cu avionul 1. h si 20 min.), am fost cazati in 10 minute (land view) si am placut surprinsi cu o camera imensa family room si nu una standard cum aveam pe bilet. Din capul locului tin sa precizez ca reviewul lui YVO este complet neadevarat (in cea mai mare parte), mai ales ca si noi am fost in cam aceeasi perioada 26 aug. - 2 septembrie. Nu inteleg ce anume voia mai mult de la [...] — vezi review [+36 poze]
Delphin BE Grand Resort 5 / LARA
- AUGUST, 2010
- de: yvo [06.09.10]








