ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.10.2010
ÎNSCRIS: 31.10.10
AUG-2010
2 AD. + 1 COPII -- v: 10 ani

Către satisfăcător

Tabara de vara mixta adulti-copii

Personal amabil care nu stie o boaba de engleza.

Locul plin de francezi infumurati care se cred in tara lor si te trateaza cu dispret, lucru datorat si faptului ca spectacolele de orice tip erau in franceza.

Camera slabuta, fetita trebuia sa stea undeva mai jos cu patul... cobora niste trepte... ca si cum era pedepsita din start. Mobilier vopsit... ceva in stil comunist.

Toboganele cu apa au mers in medie cam 1-2 ore/zi... nu respectau deloc programul afisat.

Marea destul de murdara... aveau o limba destul de mica de plaja, ar fi putut sa-si dea mai mult silinta.

Totul parea ca ar fi trebuit sa fie dat la casare, de la prosoapele de plaja, sezlonguri, umbrele, veste de salvare... de tot rasul.

In schimb, nota 10 pentru mancare, dar si aici puteau sa aiba intre mese si altceva in loc de lipiile alea uscate pentru care trebuia sa ne batem cu francezii.

E o locatie perfecta pentru copiii francezi, nu pentru ai nostri.

Trimis de rex in 31.10.10 22:35:59

VIZUALIZĂRI: 3355 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (rex); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Fetita ,,pedepsita''...
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 2000 PMA (din 3 voturi)

maria10
    [03.11.10 10:00:49]

intradevar se vorbea franceza, dar era tradus si in engleza, germana si turca. mie francezi (vorbitorii de franceza) mi s-au parut civilizati, nu infumurati, cum ar fii sa se vorbeasca in rusa tot timpul nu ai vrea sa stii.

daca nu ti-a placut camera, (am mai vazut-o in poze are un fel de balcon, pare ca o casuta de papusi mai ales pentru copii), de ce nu ai schimbat-o, trebuia sa vorbesti la receptie.

intradevar au doua plaje micute, dar erau curate cu apa foarte clara, se vedea fundul. eu zic sa incerci mai la sud in zona antalya probabil te ve-i simti mai bine.

rexAUTOR REVIEW
    [03.11.10 12:06:18]

Ne-au spus ca ne-au facut o mare favoare ca suntem cazati acolo-camere cu vedere la mare, din care nu vedeam decat vegetatia din zona si un persistent miros de urina de pisici... Nu m-as fi asteptat la conditii mai bune in alte camere, daca din start au dat de inteles ca trebuie sa le lasam ciubuc pentru ceea ce primisem deja.

Am intrebat la receptie inca din prima zi de ce nu sunt suficiente sezlonguri si mi s-a spus ca asa stau lucrurile, te scoli de dimineata poti sa ocupi si zece, chiar daca nu treci deloc pe acolo dupa aceea ele raman ocupate. Am facut cu randul in fiecare dimineata, dar nu asta e problema, ci felul cum trateaza situatia... Si ajung din nou la ,,amabilii'' francezi care-ti schimba sezlongul sau umbrela cu unele stricate daca ai plecat la masa sau dupa un suc.

Suntem subiectivi, fiecare prezinta experientele personale. Respect.

manuta_1969
    [07.03.11 00:30:24]

Buna seara, as dori sa stiu daca ati fost cu masina proprie? si daca da cum se ajunge din Izmir pana acolo stiu drumul sau daca aveti niste coordonate de GPS, daca bautura este la sticla sau la draft ma refer la toata gama [ racoritoare sau alcoolice ] si ce sfat ne dati ptr distractie in acest hotel.

[07.03.11 08:11:15]

@manuta_1969: AmFostAcolo se straduieste sa colecteze cat mai multe coordonate GPS, astfel ca gasesti asemenea informatii pentru aproape orice hotel ce figureaza pe site. Acestea pot fi consultate in pagina descriptiva a hotelului (in cazul de fata asta - click aici) - in "fisa tehnica".

In cazul Paloma Club Sultan ele sunt: 38.006944 N, 27.110000 E

magamuru*
    [31.03.11 00:10:58]

Pentru Manuta

De cum intrii in Izmir, tine drumul catre Aydin (O-31)

Cam in dreptul aeroportului trebuie sa te rupi spre dreapta, catre Menderes, Gumuldur (v. Google Earth si click aici).

Atat Google Earth cat si GPS-ul m-au trimis sa ocolesc lacul de acumulare Tahtali pe partea de vest. Prin est este mai scurt drumul. "Din avion" pare ok.

Drumul de la Izmir la Ozdere e bun dar cu o banda pe sens si e prin munti.

Distractia in hotel este de nivel mediu.

Exista spectacole aproape in fiecare seara la amfiteatru, muzica live la barul de pe terasa receptiei si seara de discoteca in aer liber, cu spuma. Spectacolele sunt mai placute pentru cei ce cunosc franceza si ceva din cultura franceza.

magamuru*, manuta_1969, maria10, rex, tilinka
    Alte impresii din această RUBRICĂClub Marvy by Paloma (ex Paloma Club Sultan) :