Vacanța în TURCIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 695 / 933]
Afișate impresii [6941 - 6950] din total 9327 impresii
Lara Barut Collection Resort 5 / LARA
- AUGUST, 2010
- de: hannyball [23.05.11]
Super vacanta
Un hotel nu la fel de luxos ca rixos premium dar care il depaseste cu mult pe acesta in privinta serviciilor, amabilitatii personalului, cu un imens spatiu verde pe care ai acces (la rixos circulai doar pe alei), turisti europeni civilizati - deci putini rusi in general nemti si nordici. recomand cu [...] — vezi review
Crystal Green Bay Resort & Spa Hotel [Guevercinlik] 4 / BODRUM
- AUGUST, 2010
- de: Dihdadi [07.05.11]
Nu tocmai ieftin si... nu tocmai bun
La banii pe care i-am dat, nu ma asteptam la lux, dar totusi... Hotelul era in stare buna, curatel, dar personalul era sub nivelul cerintelor unui hotel de 4 stele - tineri localnici, vizibil fara experienta, chelnerii soiosi si mirosind a transpiratie, nevorbitori de limba engleza. Locatia hotelului e neinspirata, undeva la capatul unui golfulet cu apa tulbure si cam rau mirositoare, departe de... lumea dezlantuita. Se poate ajunge in Bodrum cu transportul in comun din fata hotelului - 5 [...] — vezi review
Delta Hotel by Marriott (ex Delta Beach Resort) [Yalikavak] 5 / BODRUM
- AUGUST, 2010
- de: octavianus [04.05.11]
Superb
O locatie de vis, un apus de soare minunat, apa cristalina de culoare turcoaz, mancare foarte gustoasa si servirea ireprosabila, camera foarte mare cu priveliste [...] — vezi review [+17 poze]
Ephesia Hotel [Long Beach] 4 / KUSADASI
- AUGUST, 2010
- de: Eric s mom [23.04.11]
Vom reveni si anul acesta
Anul trecut am fost prima oara in Turcia, auzisem ca la Ephesia Hotel e cel mai echitabil raport calitate-pret. N-avem absolut nimic sa reprosam, ne-am cumparat deja bilet si pentru anul acesta. Hotelul e linistit, e ok pentru cei ce nu vor tzipete de copii non stop. Noi am mers cu fiul nostru de 2 ani si jumatate, caruia i-a fost absolut de ajuns piscina pentru copii. Alaturi era un hotel cu nu stiu cate tobogane si multa agitatie, noi preferam locuri linistite... Majoritatea turistilor [...] — vezi review
Tusan Beach Resort 5 / KUSADASI
- AUGUST, 2010
- de: vyktor [17.04.11]
Un hotel bun, o vacanta placuta
Pot sa spun ca noi am fost foarte multumiti de serviciile oferite de acest hotel, am fost cazati imediat ce am ajuns camera a fost foarte curata si destul de mare, curatenie se facea zilnic, prosoapele le schimbau numai daca le lasai pe cada sau in alta parte. Mancarea era destul de diversificata, pentru toate gusturile (parerea mea), chiar si pentru fetita de 5 ani, mereu am gasit ceva si pentru ea care sa -i placa. Ce nu prea i-a comvenit baiatului era ca nu avea internet in camera si [...] — vezi review [+4 poze]
Delphin Neo Palace Resort 5 / LARA
- AUGUST, 2010
- de: ryoo [13.04.11]
Foarte bun hotel
Vreau sa spun că am fost de 2 ori la rând la acest hotel, respectiv în 2009, şi apoi în 2010. Când am fost prima dată, în 2009, am fost de-a dreptul impresionat, nu am avut ce să reproşez: totul a fost de lux, mâncare, servicii, distracţie, plajă, bar, etc. Când am revenit în 2010 nu am mai fost la fel de încântat, mâncarea era cam aceiaşi, serviciile de o calitate mai slabă ca anul trecut, distracţiile erau aceleaşi ca cele mai vazute. Ce sa mai spun, ? am făcut [...] — vezi review
Arora Hotel [Yavansu] 4 / KUSADASI
- AUGUST, 2010
- de: Deutza_me* [12.04.11]
A fost OK, dar nu este de 4 stele
Am fost la acest hotel vara trecuta pentru o saptamana. Hotelul este Ok in mare parte, insa nu ofera conditii de 4 stele. Trebuie sa recunosc faptul ca pretul a fost destul de mic comperativ cu alte hoteluri de 4 stele din Kusadasi. Personal mi-a placut camera in care am fost cazati, nu am avut probleme, insa vorbind cu alti turisti am inteles ca unii au avut probleme (fie cu aerul conditionat, fie cu inchiderea usii de la balcon). Curatenia a fost de nota 10, insa numai dupa ce am dat un [...] — vezi review [+5 poze]
Club Mega Saray Hotel [HV-1, Kadriye] 5 / BELEK
- AUGUST, 2010
- de: cristian pinte [27.03.11]
Un resort peste media din zona
Am studiat mult hotelurile din Belek inainte sa aleg acest HV (iar acolo am vizitat si hotelurile invecinate) si am primit exact ce asteptam: o vacanta de puturosit la soare cu copii multumiti de ce se-ntampla. Cazare: am vrut la bungalow o liniste, am luat o suita cu 2 incaperi bine dotata; e interesanta arhitectura seljuka - tematica cladirilor Masa - all-ul e mai generos decat altele; e problema cu restaurantul care are un numar limitat de locuri la aerconditionat, locuri care trebuie [...] — vezi review [+7 poze]
Gloria Golf Resort [Karadayi] 5 / BELEK
- AUGUST, 2010
- de: jimmybitza* [18.03.11]
Ne-am reintors - este un loc minunat!
Ca sa nu ma repet, pot sa va descriu doar ca vacanta a fost exact asa cum ne asteptam, si anume minunata! Hotelul este de calitate, cu o locatie f. frumoasa si cu o servire f buna - TOT ceea ce am descris in msj anterior a ramas la fel - oamenii sint f amabili si rar am vazut pe cineva fara zimbet pe buze, mincarea si bauturile din belsug si depasesc cu mult media hotelurilor de 5 stele din Belek iar spectacolele la fel. Bineinteles ca totul si orice poate fi imbunatatit, dar aici doar un om [...] — vezi review [+32 poze]
Saphir Hotel [Konakli] 4 / ALANYA
- AUGUST, 2010
- de: ioana2266 [06.03.11]








