ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.09.2010
SEP-2010
PREȚ SEJUR 1650 [euro] ?

Kefaluka Hotel [Akyarlar]5

Minunat

Inainte de a pleca in vacanta la Kefaluka, eram putin speriata dupa ce am citit cele scrise de SebCom, insa din punctul meu de vedere si al prietenilor nostri Kefaluka chiar este un hotel excelent.

Ne-au intampinat cu un pahar de mojito, foarte ospitalieri, check in rapid, in camera superba, moderna, spatioasa, eleganta, cu vedere la mare, pe tv mesaj de intampinare, ceea ce mi s-a parut f dragut. Din balcon aveam o vedere superba, un peisaj minunat- piscina+marea. Piscinele curate, nicidecum cu apa tulbure asa cum s a scris, in fiecare noapte piscinele erau curatate, la fel si sezloangele, piscina cu jacuzzi, piscina pt copii plus alte 2 piscine mari.

Mancarea foarte diversificata si foarte buna, pe toate gusturile din punctul meu de vedere, intr adevar nu aveau caracatita si ansoa in fiecare zi insa au fost si asa ceva in vro 3 seri, insa carne de pui, de porc, de vita, de curcan, creveti, calamar, peste - preparate in toate feluile posibile - gratare, cu sos, in salate... , branzeturi de multe feluri, inclusiv cu mucegai, cascaval, fructe de toate felurile, legume, prajituri, creme, efectiv nici nu am avut timp sa gust din toate, deci cine spune ca nu a fost mancare, ori a nimerit intr o perioada proasta, ori isi dorea porcul intreg pe masa, plus ca in afara de orele de masa intodeauna se serveste cate ceva, mancare este in continuu, racoritoare, bauturi alcoolice la fel, cokteiluri, cafea buna, capucino, lapte, orice.

Tarabele ambulante se plimba nu doar cu morcovi si castraveti ci si cu sucuri de toate felurile, iar cine se plange pt 1 lira data celui ce se plimba prin soare ca sa ii aduca berea la nas, mi se pare exagerat. Cu drag le dadeam celor care munceau acolo si erau draguti si nu 1 lira, ci mai mult, personalul foarte dragut, zabitori si serviabili, plus ca erau kiar bine pusi la punct cu limba engleza mai ales cei de la animatie.

Cei de la animatie foarte draguti, organizau tot felul de concursuri la piscina, volei pe plaja, polo, dartz, efectiv nu aveai cum sa te plictisesti, seara spectacole (nu am fost chiar la toate) - apoi muzica live cu formatii care cantau toate genurile muzicale, disco... au si restaurant deskis pe timpul noptii, unde se servesc mai mult mezeluri, branza, fructe si bauturi, dar si un fel de mancare calda.

Plaja cu nisip dar si pietre, un ponton destul de mare pe care se afla si un barulet de unde puteam servi bauturi. Priveliste incantatoare!!!

Spa ul ok, dar am fost doar o singura data, draguti si cei de acolo si sociabili.

Voi atasa si niste poze si voi mai face si alte completari, sunt mai multe de spus, dar in concluzie totul a fost minunat, m as reintoarce oricand acolo.

Trimis de ancalex in 09.09.10 23:54:04

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ancalex); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P27 pesti superbi care se strangeau la ponton

PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 2000 PMA (din 5 voturi)

tilinka [10.09.10 00:11:41] »

poze?

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [10.09.10 00:12:42] »

Trebuia sa-l crezi pe presario , el chiar are o experienta bogata cu hotelurile din Turcia.

balasa violeta [10.09.10 00:22:35] »

Interesant si placut review !

Bine ati venit in comunitatea noastra !

Am votat cu placere !

presario [10.09.10 09:34:35] »

Vreau si eu la Kefaluka ! Foarte bun review-ul, felicitari !

cristianford [29.12.10 21:09:06] »

Cat te-a costat sejurul? Transport individual? Cu ce agentie ai fost?

Multumesc

FCHRISTEA [21.06.11 07:03:04] »

"Sezloangele"... ??? poate "Sezlongurile"...

cintus [01.07.11 14:08:35] »

@ancalex

Buna,

Frumos review. Ne gandim si noi sa mergem anul asta in Bodrum la acelasi hotel. Poti sa imi spui daca ati fost in Bodrum la vreo discoteca m-ar interesa in special aceea renumita, cea mai mare, Halikarnas, sau daca ati mers la disco acela pe catamaran? Daca da poti te rog sa imi dai mai multe detalii (pret, impresii, etc) ?

Multumesc,

6 utilizatori sunt abonaţi la urmărirea acestui fir de discuţie (primesc instiinţări la adăugarea unui ecou):
    balasa violeta, cintus, cristianford, FCHRISTEA, presario, tilinka

pagină generată în 0.310281991959 sec