Vacanța în TURCIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 692 / 933]
Afișate impresii [6911 - 6920] din total 9327 impresii
Kefaluka Hotel [Akyarlar] 5 / BODRUM
- SEPTEMBRIE, 2010
- de: ancalex [09.09.10]
Minunat
Inainte de a pleca in vacanta la Kefaluka, eram putin speriata dupa ce am citit cele scrise de SebCom, insa din punctul meu de vedere si al prietenilor nostri Kefaluka chiar este un hotel excelent. Ne-au intampinat cu un pahar de mojito, foarte ospitalieri, check in rapid, in camera superba, moderna, spatioasa, eleganta, cu vedere la mare, pe tv mesaj de intampinare, ceea ce mi s-a parut f dragut. Din balcon aveam o vedere superba, un peisaj minunat- piscina+marea. Piscinele curate, nicidecum [...] — vezi review [+35 poze]
Paloma Grida Resort 5 / BELEK
- SEPTEMBRIE, 2010
- de: Rila [07.09.10]
Un resort frumos
Prima surpriza, foarte placuta, a fost aspectul deosebit de dichisit al resortului, cu casute cochete de 2-3 nivele, balcoane rustice de lemn, tamplarie de lemn maro inchis, niste gradini splendide, o straduta de poveste unde e receptia si unde seara se sta la masute si se danseaza pe muzica live... Zic surpriza pentru ca, desi asta a fost un motiv principal in alegerea locului, mi s-a parut si mai frumos decat vazusem prin poze in documentarile mele... Am plecat indoita ca va putea fi mai [...] — vezi review [+14 poze]
Botanik Hotel & Resort (ex Delphin Botanik) [Okurcalar] 5 / ALANYA
- AUGUST, 2010
- de: marian60 [10.03.17]
Un hotel care merită stelele
Chiar daca au trecut cativa ani, m-am gandit totusi ca ar fi util sa va impartasesc cateva impresii si poate mai important sa va pun cateva fotografii din aceasta locatie. Este un hotel bun pentru familiile cu copii si nu numai. Nu cred ca cei care au fost aici au avut motive sa se planga, dealtfel peste tot in lantul hotelier Delphin. Nu o sa scriu prea multe, avand in vedere timpul scurs de cand am fost acolo dar o sa punctez cateva detalii care cred ca intereseaza - Nu recomand celor care [...] — vezi review [+20 poze]
Lykia World Antalya Links & Golf Resort [Denizkent] 5 / BELEK
- AUGUST, 2010
- de: VYK_CIVIC [06.07.13]
Un concediu excelent pentru copii și părinți
Pe principiul „mai bine mai târziu decât niciodată”, am să încerc acum să scriu acel review pe care mi-l promisesem la întoarcerea din Turcia, mai ales că ne-am simțit atât de bine... În 2010, cu ocazia târgului de turism din luna martie, am achiziționat un pachet la hotelul Lykia din zona Belek (spun din zonă întrucât hotelul este un pic mai izolat, noi fiind practic ultimii călători care am ajuns la hotel din microbuzul care ne-a preluat de la aeroport). Pachetul a [...] — vezi review [+30 poze]
Presa di Finica Hotel & Suites 5 / FINIKE
- AUGUST, 2010
- de: gabitza* [07.05.13]
Prima data in Turcia
Cu multe emotii pentru sejurul achizitionat din luna ianuarie, cu gandul ca pe litoralul romanesc dupa trei zile sunt rupta de oboseala si deja vreau acasa, am plecat la ora 2,00 din Bucuresti spre Turcia cu autoturismul propriu. Drumul este intradevar foarte lung, obositor dar merita (cca 1500 km). Cazare intermediara in Kutahya la un hotel de 3* nu cine stie ce, dupa 17 ore de drum. A doua zi am pornit catre Antalya pe aceleasi sosele impecabile, prin munti, cu serpentine, urcand si [...] — vezi review [+21 poze]
Dobedan Exclusive Hotel & Spa [ex. Alva Donna] [Bogazkent] 5 / BELEK
- AUGUST, 2010
- de: justelenah [26.03.13]
EXCELENT pentru prima experienta in Turcia!
Ne-am decis cu greu asupra acestui Hotel impreuna cu agentul de turism tinand cont si de buget, Nu a fost o decizie rea, insa se putea si mai bine. Am plecat cu cursa charter avion din Cluj-Antalya, mic incident pe avion datorita mancarii am facut alergie (sunt alergica la carnea de vita) pe caserola scria pork. Ajunsi la Hotel am beneficiat imediat de ingrijire medicala si totul a fost oky in 2 zile. Ajunsi in Antalya, cand am coborat pe scara avionului mi s-a taiat rasuflarea, o caldura [...] — vezi review [+15 poze]
Luana Santa Maria Hotel (ex Sole, ex Vera) [Bayraklidede] 4 / KUSADASI
- AUGUST, 2010
- de: Soringr [18.01.13]
Foarte dragut
Merita incercat hotelul... intr adevar la ei 4 stele inseamna vreo 3 la noi... singurul minus plaja care nu este langa hotel... mergi pe langa soseaua nationala vreo 5 min... in rest mancarea buna... am impresia din comment urile unora ca multi romani pleaca in turcia cu gandul ca vor gasi pe acolo fasole cu ciolan si ciorba de burta... nu este tocmai asa... rar veZi pe strazi turci cu burta :)) putin dai... putin ai.. insa curatenie, mancare, bautura buna... si nu lipseste... un sejur [...] — vezi review
Luana Santa Maria Hotel (ex Sole, ex Vera) [Bayraklidede] 4 / KUSADASI
- AUGUST, 2010
- de: LauraPopovici [11.07.12]
Am plecat speriati, insa a fost foarte bine
Am plecat speriati de acasa, dupa postarile citite pe acest site, insa s-a dovedit a fi un sejur foarte placut. Pentru cei 299 euro/ persoana, cu transport inclus, a fost excelent. Camera hotelului era curata, faceau curatenie zilnic, aveam aer conditionat care functiona perfect, frigider, vedere spre piscina. Initial, cand am aflat ca nu am primit camera in cladirea principala ne-am agitat sa platim sa primim acolo, insa singurele diferente erau mocheta vs gresie si cada vs cabina de dus. [...] — vezi review [+9 poze]
Kamelya Fulya Hotel [Evrenseki] 5 / SIDE
- AUGUST, 2010
- de: toni80 [04.07.12]
Un resort imens, superb.
A fost prima noastra experienta in Turcia, si pot spune fascinanta. Am ales hotelul Fulya din complexul Kamelia World dupa ce am studiat un pic piata si raporturile calitate/pret ale hotelurilor. Cu toate ca mi-am facut temele si am luat toate informatiile existente despre aces hotel, realitatea m-a lasat fara cuvinte. Nu as avea de reprosat nimic, noi am fost incantati de tot ce am gasit acolo. Am sa expun in cateva cuvinte vacanta de acolo cu speranta ca vor fi de folos aceste inpresii [...] — vezi review [+21 poze]
Melike Hotel [Ladies Beach] 2 / KUSADASI
- AUGUST, 2010
- de: roxana.tomina [14.05.12]











