ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.09.2010
    DIN: Brasov
    ÎNSCRIS: 23.09.10
    SEP-2010

Super vacanta

Da, am fost la acest hotel, ne-am intors de scurt timp si am fost foarte multumiti. Sa incepem cu inceputul... Am fost luati de la aeroport de un autocar al agentiei si dupa 1 ora jumate am ajuns la hotel. A meritat asteptarea!!

Hotelul este pe sistem Ultra All Incl, am fost cazati 2 pers. la et. 4 intr-o camera foarte spatioasa si cu vedere la mare (fara sa lasam bacsis). Totul a mers foarte repede!

Camera era de 2 persoane, avea un pat matrimonial si un pat sigle. Totul foarte curat, ingrijit si prosoapele se schimbau o data pe zi. Bauturile din mini bar sunt gratuite in prima zi si in urmatoarele zile doar apa plata si cea minerala era gratuit! Noi am luat numai apa plata deoarece ai suc la discretie peste tot. Pentru prosoapele de la piscina se plateste o garantie de 5 euro/pers. si se pot schimba vineri si luni dar nu intre orele specificate pe foaia data de la receptie, ci se pot schimba toata ziua (orar spa 8-20). Prosoapele se aduc inapoi in intervalul acestui program la spa, receptia nu are nici un amestec si veti primi garantia inapoi.

Mancarea foarte buna si foarte varianta, pentru toate gusturile. Singurul minus este ca trebuia sa puna mai multe fructe la masa de dimineata si faptul ca daca vii tarziu la masa din cauza ca este foarte multa lume nu reusesc chelerii sa faca fata si mai raman din cand in cand fetele de mese murdare dar daca ii spui chelnerului, le schimba imediat. De altfel, personal foarte dragut si te ajuta ori de care ori ai nevoie.

Mesele erau cele 3 (principale), late breakfest de la 11 si diferite gustari la barul de langa plaja si la barul de langa piscina. Se putea manca pana miezul noptii. Bautura mie personal chiar mi-a placut, ice tea foarte bun, ceai turcesc bun, cafeaua asa si asa, si cocktailuri foarte bune cu alcool autohton si strain (la alegere).

Piscina super curata, la fel si gradina si plaja. In timpul zilei la piscina si la plaja si mai ales seara echipa de animatie organizeaza diferite concursuri pe plaja cat si in apa. In gradina hotelului se afla un amfiteatru unde isi tine echipa de animatie in fiecare seara de la 21.30 cate un show (foarte haios). Sincer nu aveti cum sa va plictisiti cu ei, sunt niste oameni extraordinari si chiar isi dau silinta sa va faceti sa va simtiti bine. I-am cunoscut pe fiecare in parte deoarece dupa show seara vin si discuta cu tine si te invita la disco pe care o au la parter. Ceea ce nu mi-a placut a fost ca nu au dat drumu la muzica toata ziua si era mult prea liniste cateodata:( (. Asta era din cauza ca multi "babalaci" au reclamat ca este prea tare muzica si ca nu pot dormi, dar nu este deloc asa, odata ce inchideai balconul, camera de hotel era foarte bine izolata fonic si nu se auzea nimic. Am dormit foarte bine si in prima seara cand nu ne-am dus la show. Seara e foarte frumos deoarece baga muzica ambientala.

Nemtii aveau mult prea multe pretentii si numai stateau si rupeau dozatorul de bere. Din cauza asta pe plaja nu era deloc muzica si la piscina doar 2 ore de dim si seara 2 ore:( (.

Cunosc limba germana si am citit pe un site din Germania un review la acest hotel cum ca romanii vin si isi pun prea multa mancare in farfurie si nu mai gasesc ei mancare. 1. Era destula mancare ca sa hranesti un sat :) si 2. trebuia incercat din toate cate putina ca sa iti faci o parere. Asta este ceva foarte normal.

La spa baia turceasca nu e inclusa in costul excursiei si asta mi-a parut foarte rau. Am vazut ca pe anumite site-uri scrie ca e inclusa.

Am fost foarte multumita de acest hotel tinand cont ca am fost si in dubai la 5* si pot face o comparatie.

Un alt minus ar fii faptul ca personalul stie foarte putina engleza, mai mult vorbesc germana si rusa din pacate:( (.

In legatura cu excursiile optionale va sfatuiesc sa mergeti la o agentie de prin apropierea hotelului deoarece sunt mult mai ieftine acolo . Noi am luat de data asta de la tex tour jeep safari 35 euro si nu am fost deloc incantati.

Ce va recomand sunt diving, rafting, iaht trip.

Trimis de carmindy* in 23.09.10 17:54:04
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Bodrum, Kemer, Blek, Antalya, Lara

VIZUALIZĂRI: 4529 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (carmindy*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 topoganele
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 900 PMA (din 1 vot)
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 100.00 EUR pe cameră

marcy74
    [24.09.10 10:57:57]

Foarte utile impresile tale postate. Te-as intreba daca consideri ca hotelul este oportun si persoanelor mai in varsta. Intentionez sa le trimit pe mama si matusa mea intr-o vacanta in Turcia iar acest hotel are preturi foarte bune pt luna octombrie. Sa inteleg ca din mini bar doar apa era inclusa. Te rog de asemenea sa-mi dai mai multe detalii referitoare la plaja: cum este, cu nisip fin sau pietricele? Orice altceva referitor la serviciile hotelului mi-ar fi de un real ajutor.

Iti multumesc anticipat si iti doresc vacante minunate, oriunde, oricand!

sorinike
    [08.07.11 18:15:18]

si eu am fost acolo si am venit cu o parere mai rezervata. programul la topogoane este foarte ciudat de la 10-12 si 14- 16? inghetata la program la 5 stele? tot de la 14-16? si unde ati vazut animatia pe plaja?

marcy74, sorinike
    Alte impresii din această RUBRICĂSaphir Resort & Spa [Okurcalar]: