Vacanța în TURCIA - impresii, păreri, recomandări [664 / 933]

Afișate impresii [6631 - 6640]
Granada Luxury Resort & Spa [Ocurkalar] 5 / ALANYA

O experienta ceva mai placuta

Tocmai scriu din camera de hotel o experienta ce nu am crezut ca am sa vad in Turcia, mai ales la un hotel de 5*. Acum trec peste inconvenientele peste care am dat: receptionistii cam acrii, daca vb engleza desi stiu te flituiesc. Vecinul de langa camera noastra face mare spectacol in fiecare noapte, muzica tare pana la 4 dimineata in camera, fumeaza in camera etc. Am cerut sa ne schimbe camera dar ne-au dat cu flit, ca sa intelegm ca sunt tineri si sunt turci, adica sa ne obisnuim. Pana [...] — vezi review [+1 poze]
Palm Wings Beach Resort [HV-1] 5 / DIDIM

Superb!!! Cea mai frumoasa vacanta a mea...

Va postez si eu parerea mea despre acest hotel si despre sejurul meu petrecut PALM WINGS... SUPERB RESORTUL, totul impecabil de curat si ingrijit,. Personal amabil, camere frumoase, piscinele foarte curate. Mincarea delicioasa... (erau cred peste 100 de feluri de mincare, salate, prajituri, fructe, etc), bauturile la restaurant si baruri acceptabile, verdeata din belsug, Plaja era intradevar cam ingusta si destul de scurta cu pietricele la intrare in mare, insa eu recomand cu caldura acest [...] — vezi review [+13 poze]
Dundar Thermal Villas 3 / AFYONKARAHISAR
  • IUNIE, 2011
  • de: Gealy [24.06.11]

Cazare pentru tranzit spre Antalya si nu numai

Vilele Dundar Thermal Apart Hotel sunt situate intr-o zona montana (aprox 1000 metri altitudine) langa drumul principal Istanbul-Antalya la 14 km dupa Kutahya, in zona Afyon (cativa km inainte de Afyonkarahisar). Am stat la aceste vile o noapte in iunie 2011, facand un popas in lungul drum spre Antalya. Vilele se afla la aproximativ 1100 km distanta de Bucuresti si la aprox. 350 km fata de Antalya. Am plecat din Bucuresti la ora 5:00 si, dupa o traversare greoaie a Bulgariei si recuperand [...] — vezi review [+15 poze]
Crystal Palace Luxury Hotel [Colakli] 5 / SIDE
  • IUNIE, 2011
  • de: ninu [23.06.11]

Emotii inutile

Hotelul s-a dat in folosinta in luna mai a acestui an. Mancarea este buna si in fiecare zi apare ceva nou in meniu. Camerele sunt curate si spatioase. Personalul nu prea vorbeste engleza cum s-ar presupune dar sunt de treaba si te poti intelege cu ei. Am ajuns seara la 10:30 si ne-au spus ca avem masa de la 11, prin urmare nu am rabdat foame cum ne-au spus alte persoane ca au patit cand au ajuns seara in hotel in turcia. Dupa cum spune si titlul recunosc ca am avut emotii dar toate au [...] — vezi review
Botanik Hotel & Resort (ex Delphin Botanik) [Okurcalar] 5 / ALANYA
  • IUNIE, 2011
  • de: rentea [23.06.11]

Botanik, un resort bun, pe alocuri chiar foarte bun

Nu a fost chiar dragoste la prima vedere... ba chiar am fost tare dezamagiti cand am intrat: lobbyul minuscul si foarte aglomerat, apoi dezastrul numit plaja au contribuit la crearea unei impresii tare proaste. Apoi insa, zi de zi, Delphinul a inceput sa ne trateze din ce in ce mai bine astfel incat, in final, ne-a parut tare rau ca am plecat de la el. Dar sa o luam pe rand: Drumul - dureaza 1,5 ore cu avionul, 30 de minute vama si bagajele, apoi 1,5 ore drumul cu autocarul pana la hotel. [...] — vezi review [+4 poze]
Saphir Resort & Spa [Okurcalar] 5 / ALANYA

A fost un vis din care nu ma pot trezi

Am zburat cu avionul de la Cluj, evident ajunsi in TURCIA. am fost repartizati la hotel, SAPHIR RESORT&SPA, unde a inceput visul nostru, fusesem anii precedenti in Romania la mare si era prima experienta in strainatate, si nici nu ne puteam inchipui ca in tara vecina exista cea ce am gasit noi acolo, . HOTELUL este impecabil din punct de vedere al curateniei, mancarii, dotarilor din camere, piscine baruri o singura problema daca putem sa-i spunem asa este la intrarea in mare deoareca este [...] — vezi review [+21 poze]
Erboy Hotel 3 / ISTANBUL
  • IUNIE, 2011
  • de: Gealy [22.06.11]

Curat, bine pozitionat, personal amabil

Am stat 2 nopti la acest hotel in Istanbul la intoarcerea din Antalya. Istanbul-ul este practic la jumatatea distantei dintre Antalya si Bucuresti. Am plecat din Side la 9:30 si am ajuns la hotel Erboy la 20:00. De la intrarea in Istanbul (statia de taxare) pana la hotel am facut aproximativ 1.5 ore pentru ca era foarte aglomerat. Hotelul Erboy (http://www.erboyhotel.com) este pozitionat in centrul istoric al Istanbul-ului la cateva minute de mers pe jos de Aghia Sophia, Palatul Topkapy, [...] — vezi review [+3 poze]
Susesi DeLuxe & Spa Hotel 5 / BELEK

Frumos

Tocmai ce am revenit din excursia in Antalya la hotel Susesi. Uluitor, minunat! Dar ca orice lucru sa nu fie f bine din toate punctele de vedere: am ajuns la hotel la ora 10 am si cazarea s-a facut abia la ora 14, pe motivul ca nu s-a facut curatenie in camera si sa mai asteptam. SIncer personalul de la receptie cam rece, vb numai rusa, curatenia in camere se face intre 9-17 dar la noi se cam nimerea sa se doreasca intrarea la curatentie la ora 3 cand copilul nostru doarmea... in fine [...] — vezi review
Grand Efe Club [Ozdere] 4 / OZDERE
  • IUNIE, 2011
  • de: tyana* [22.06.11]

Soare, mare, distractie!

Ne-am intors plini de energie, bunadispozitie si cu nostalgia ca tot ce e frumos se termina repede! Personalul amabil, cazarea ok, dar cam de 3 *+, prosoapele schimbate zilnic, mancarea pentru noi a fost super ok, am fost 3 familii si 3 copii si toti am fost f multumiti! Pentru familii care au copii este ideal, nu ai unde sa pierzi copilul; plaja nu este ca la noi, este cu pietris, dar cu botosei din plastic e bine. Oricum piscinele suplinesc suficient. ANIMATORII au facut toata distractia, [...] — vezi review [+3 poze]
Aria Claros Beach & Spa Resort (ex Onyria, ex Carpe Diem) 5 / OZDERE

Vacanta 2011

Sunt in a 3-a zi de vacanta in acest hotel impreuna cu prieteni care au fost si anul trecut. Pentru mine e a doua experienta in Kusadasi. Suntem dezamagiti. Numai cazarea si cateva facilitati (ex. centrul spa) sunt de 5 stele, in rest e dezolant. Personalul restaurantului este insuficient, aqua park-ul nu functioneaza integral, colaci si saltele f. putine, topogane cu program. Pe plaja pentru suc, cafea, bere sau inghetata se sta la cozi mari ptr ca nu e nici o organizare. Mancarea este cea [...] — vezi review [+3 poze]
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» TURCIA [293]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 0.24915289878845 sec
    ecranul dvs: 1 x 1