ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.06.2011
JUN-2011

Foarte nemulțumit
Către satisfăcător

Dezastru total!!!

Am prornit in acest concediu plina de entuziasm, alaturi de sotul si fiul meu. Am ales sa stam in concediu 18 zile, dat fiind faptul ca aveam mari mustrari de constiinta ca nu petrecem suficient timp cu fiul nostru. Agentia ne-a recomandat acest hotel, ca fiind locul unde nu ne vom plictisi, ... si asa a fost. In fiecre zi ne-au surprins cu lipsa lor de profesionalism.

De cum am ajuns, ne-au intampinat niste canapele murdare, niste holuri lungi si fade si un personal crispat. Din camera pana la plaja faceam cam 10-12 minute, mergeam pe niste holuri kilometrice si coboram de doua ori cu liftul in conditiile in care stateam la etajul 1. Hotelul este foarte labirintic.

Bauturile all inclusive erau putine si majoritatea locale, manacarea era cu foarte multe sosuri si condimente, freshu-ul de portocale trebuia sa-l cumperi. Senzatia mea permanenta a foat ca erau pusi pe facut bani din orice, vroiau sa iti vanda tot timpul ceva, pana si floricele sau porumbul fiert se plateau.

Plaja era foarte neingrijita, plina de mucuri de tigara, vreascuri de lemn, pietre atat langa apa cat si printre sezlonguri.

De jur imprujurul piscinei de copii se formau balti pe care nu le indeparta nimeni si copii cadeau mereu.

Personalul era neprietenos si neinstruit, poate si din cauza faptului ca ii munceau ca pe sclavi. Barmanul, strangea si de pe plaja, dadea si prosoape. Aveau o problema cu vorbitul limbii engleze. Ca idee, intr-o noapte pe la 2:00, cand stateam cu sotul meu pe balcon, un vecin englez a cazut de la balcon pe gresie. Am sunat la receptie, dar nu vorbea nimeni engleza, intr-un final a coborat sotul meu ca nu e era chip sa ne intelegem cu ei. Erau total dezorientati, nu stiau iesirile de urgenta, nu vroiam sa cheme doctorul pana nu au vazut ei cum sta treaba cu omul care se vaita intr-una. Au reusit sa ajunga doi gardieni inaintea sotului meu, care deja il ridicase de pe jos si il tineau de maini ca pe un betiv, iar apoi l-au pus pe un sezlong. Daca avea ceva la coloana, il nenoroceau pe loc. Doctorul ajuns si el dupa 20 min. Doamne ajuta ca nu avut decat un sold rupt si l-au operat a doua zi in Antalya. Mi se pare inadmisibil sa se intample una ca asta intr-un hotel de 5*.

Restaurantele a la carte nu erau a la carte. Am fost la restaurantul japonez, unde platesti 35 euro/pesoana si la brazilian, unde platesti 18 euro/persoana. Nu poti sa-ti comanzi tu din meniu, exista niste feluri de mancare deja stabilite pe care ti le aduc pe rand. Daca vrei doua portii dintr-un fel, nu se poate! Ne-au spus ca au si meniu pentru copii, sa nu ne facem probleme pentru cel mic care are 2 ani si 3 luni. Meniul pentru copii era hamburger cu cartofi prajiti! Am cerut sa-mi aduca altceva pentru copil si au spus ca nu au ce. De cate ori le-am semnalat o problema, de genul: meniu pentru copii din rest. a la carte, ayran-ul care era o apa tulbure, curatenia precara din camera (am spart o scrumiera pe balcon in cea de-a opta zi si timp de 10 zile cioburile nu au plecat de acolo), personal neinstruit in caz de accident, ei incercau sa ma convinga ca nu este asa si ca nu ei sunt vinovati, ... tot timpul era altcineva, bucatarul, aparatul care facea ayran-ul, matura, englezul care a cazut, etc.

Despre entertaiment nu am ce sa spun, pentru ca nu exista. Erau niste oamni care trebuiau sa faca spectacolul de seara, sa distreze copii in timpul zilei si noaptea sa animeze atmosfera in barul de langa plaja. Normal cu nu puteau da randament. Defapt hotelul avea grave probleme de management.

Pacat! Mare teapa! Erau si oameni care nu aveau foarte multe nemultumiri, dar au recunoscut ca nu mai fusese niciodata la un hotel de 5* si nu stiau la ce sa se astepte, in rest toti cei care au mai avut cel putin o experienta in Turcia erau profund dezamagiti.

Concluzia dupa doua saptamani si jumatate petrecute in acest hotel este: Dezastru total!

Trimis de ileanadrago in 30.06.11 16:07:37
Validat / Publicat: 30.06.11 17:09:16
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Amara Dolce Vita

VIZUALIZĂRI: 2745 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ileanadrago); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 375.00 EUR pe cameră

• Alte impresii din această RUBRICĂLykia World Antalya Links & Golf Resort [Denizkent]: