Vacanța în TURCIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 641 / 933]
Afișate impresii [6401 - 6410] din total 9327 impresii
Arora Hotel [Yavansu] 4 / KUSADASI
- IULIE, 2011
- de: vladace [08.07.11]
Raport pret / calitate excelent
In ceea ce priveste mancarea, conditiile de cazare amabilitatea personalului totul a fost foarte bine. M-au deranjat taranii care mai erau cazati la Hotel si care nu stiu sa se comporte in societate in sensul ca "urlau" in momentul in care dupa 11 noaptea nu mai primesc bautura moka si incep sa injure personalul in romana. Totul li se cuvine ca doar au platit pentru servicii ireprosabile (se asteapta sa primeasca servicii ca si cum ar fi platit 10.000 de euro pentru excursie). Eu am fost [...] — vezi review [+1 poze]
Crystal Centro Resort (ex Amara; ex Kervansaray Kundu) 5 / LARA
- IULIE, 2011
- de: liviup76 [08.07.11]
Un hotel acceptabil
Tocmai ce ne-am intors de la Kervansaray Kundu, dupa 7 zile de relaxare in acest resort destul de controversat. Am ales acest hotel dupa ce am citit cu mare atentie review-uri de aici, dar si de pe alte site-uri de profil, asa ca, eram oarecum pregatiti sa nu gasim chiar un "paradis". Buun... Hotelul chiar nu este unul prost, dar nici unul de 5*, eventual un 4* superior. Cazarea. Am ajuns in jurul orei 15 la hotel, am facut rapid check-in, timp in care a venit o tanti la noi cu [...] — vezi review [+11 poze]
Palmeras Beach Hotel (ex Club Insula) [Konakli] 5 / ALANYA
- IULIE, 2011
- de: MullerCosmin [07.07.11]
Groaznic
Calatoria pana la hotel a fost chiar foarte OK si am avut asteptari dupa ce 3 ani la rand am fost la diferite hoteluri din bulgaria ne asteptam ca Turcia sa fie la superlativ, dar probabil acest hotel este asa si in rest este mai bine. Probabil vom mai incerca la anul o data si daca nu nu vom mai reveni. Mare problema este mancarea. Au fost seri in care chiar nu a fost ce sa mananci. In afara de micul dejun cand am putut manca ceva in rest a fost groaznic. Toate mesele de pranz si seara [...] — vezi review
Belek Beach Resort [Bogazkent] 5 / BELEK
- IULIE, 2011
- de: fanespoitorul [05.07.11]
UAI nu se justifica sau este hotel pentru nemti
Bulgarii le dau clasa la turci. Turci asteapta doar bacsis (care este tot turcesc). Trebuia sa decolam cu Air Bucharest de pe Otopeni la 7,00. Cand am ajuns in aeroport (la ora 5,30) am vazut ca pleaca la 8,00. Am ajuns in Antalya la 9,30. Agentia care ne-a preluat a fost super organizata. Am ajuns in jur de 11 la hotel, ne-au pus bratarile si ne-au spus ca putem sa mergem sa mancam la barul de la piscina. Cazarea se facea la 14. am inteles ca vom avea camera 2512 dar nu am dat bacsis ca s-o [...] — vezi review [+12 poze]
Cornelia Diamond Golf Resort & Spa Hotel 5 / BELEK
- IULIE, 2011
- de: ccarmen [03.04.11]
Elegant
In ultimii 4 ani mergem in Turcia pt concediu de vara. Anul trecut am ales hotelul Cornelia Diamond. Hotelul surprinde prin eleganta si frumusete intr-adevar merita cele 5 stele, camerele mari, elegante foarte curate. Personal atent care e oricind gata sa te serveasca. Aveau discoteca pt copii, mini club, o piscina special amenajata pentru copii cu topogoane. Ce nu mi-a placut: 1. piscina era un pic mai departe de hotel (asta nu ar fi fost o problema pentru noi dar dupa o zi de balaceala [...] — vezi review
Grand Belish Hotel [Davutlar, Long Beach] 5 / KUSADASI
- IUNIE, 2011
- de: cosmin radu [16.01.14]
Nu as mai merge
Am fost la acest hotel acum cca. 2 ani, nu mi-a placut, camerele mici, balconul f. mic,nu se pot prezenta cu asa ceva la 5 stele, mai ales ca nici nu e ieftin, pe langa aceste probleme, sala de mese interioara si exterioara este f. mica pt. marimea hotelului, pe cale de consecinta sunt cozi, nu sunt locuri la mese, era un singur bar, asa ca va dati seama ce era acolo la ora mesei, calitatea alimentelor era ok dar diversitatea ba, plaja e mare cu nisip, un pic cam murdara, ca si marea, [...] — vezi review
Eftalia Aqua Resort [Turkler] 5 / ALANYA
- IUNIE, 2011
- de: cosminp [07.01.14]
Negociere la fata locului
De obicei, in ultimii ani, incep din decembrie sa studiez piata hotelurilor pentru vara care urmeaza. Asa am ajuns in ianuarie sa citesc pe forumuri despre hotelurile noi din Turcia, care fac oferte exceptionale la deschidere. Dupa cautari pe net, am gasit Eftalia Aqua, ca facand parte dintr-un lant de vreo 5 hoteluri, pare-se turcesc. Mi-am zis ca daca merg celelalte, merge si asta. Pozele de pe net erau, majoritatea, cu hotelul si piscine, din faza de proiectare. In final, am optat [...] — vezi review
Cu maşina, autocarul trenul spre Istanbul / ISTANBUL
- IUNIE, 2011
- de: cosmin radu [30.09.13]
Informatii pt. drumul spre Istambul
In primul rand, Bulgaria, exista un traseu prin Bulgaria de numai 300Km Ruse - Razgrad - Targoviste - Kotel - Jambol - Elhovo - Lesovo - Hamzabeily - Tr. - Lalapasa - Edirne, drumul este fara pic de munte, doar niste dealuri, si este acceptabil, cu exceptia zonei de langa Elhovo, unde este criminal, pe autostrada in Turcia din 2013 trebuie vigneta electronica, care se cumpara doar in lire turcesti de la prima bariera pe autostrada, costa 35-55Lt, functie de ce au disponibil, aceasta [...] — vezi review
Helen Hotel 3 / CANAKKALE
- IUNIE, 2011
- de: cosmin radu [10.09.13]
Ok, dar nu merita
am stat la acest hotel in 2 ani, 3 zile, este cel mai ok, dintre cele de 3 stele, are o parcare mare proprie este la 20 de metri de feribot, camerele sunt ok, chiar daca sunt un pic cam mici, are o problema in localitate se face cald noaptea, trebuie sa deschizi fereastra, drept urmare nu poti dormi, esti cu fereastra chiar la drum si este trafic, in special autocare, cu ac nu se poate dormi, este din acela, individual, in toate cele 3 cazari am prins doar camera la strada, nu stiu daca [...] — vezi review
Anatolia Suites 3 / ISTANBUL
- IUNIE, 2011
- de: cosmin radu [09.09.13]





