Impresii și recomandări [2281 / 3972]

Afișate impresii [22801 - 22810] de CĂLĂTORIE
Vacanța în Bali / #EXC și CĂLĂTORII
  • IANUARIE, 2015
  • de: anka-bc [18.10.15]
  • RECOMANDĂ

Bali - doar inca o experienta utila

Dupa ce am citit atatea comentarii la superlativ recunosc ca am avut rezerve mari sa va scriu impresia lasata asupra mea de aceasta destinatie. Sincer mi s-a parut mult, mult supraevaluata. Este o tara frumoasa, am vazut aici locuri de vis, temple hinduse diferite total de ce mai vazusem pana acum, cascade frumoase-deosebita cea recomandata de andreea72 langa Ubud dar si greu accesibila. Nu vreau sa va recomand tot ce in postarile anterioare gasiti si va si vor ajuta foarte mult cum m-au [...] — vezi review [+8 poze]
Descoperă Laos / #CĂLĂTORII LAOS
  • IANUARIE, 2015
  • de: andreea72 [20.09.15]
  • RECOMANDĂ

Laos - prima oprire Luang Prabang (ziua 2)

Ziua a doua a fost dedicata excursiilor in afara orasului, pe care le-am facut cu gasca de la hotel, excursii cu oameni haiosi, cunoscuti, la ora potrivita (orele 11, dimineata e racoare, dupa 10 se simte caldura soarelui) si la un pret de numai 5$ de persoana -in excursie intra transportul, lasarea la cascada cea mare Kuang Si, unde petreci timpul dupa cum vrei, si intoarcere la orele 16, mai mult decat ok! Ce poti sa vezi in apropierea Luang Prabangului, dupa un drum de 29 km, ce poate fi [...] — vezi review [+39 poze]
Descoperă Laos / #CĂLĂTORII LAOS
  • IANUARIE, 2015
  • de: andreea72 [20.09.15]
  • RECOMANDĂ

Laos - prima oprire Luang Prabang (ziua 1)

Am ajuns in Laos, dupa cum am povestit in episodul general despre excursie cu avionul din Vietnam-Hanoi, pt ca altfel drumul putea sa dureze 24 ore, in conditii nu prea usoare, cu bus-ul! Am zburat cu Vietnam Airlines, si am avut parte de prima intarziere din viata noastra (norocosi, nu?) de aproximativ 2 ore pt ca a au avut loc exercitii militare (initial ne gandeam, asta e, nimeni nu zice nimic, noi vedeam decoland avioane militare, hai ca a inceput un razboi pe undeva!!!) Pilotul si-a [...] — vezi review [+33 poze]
Unde mâncăm în Sibiu și împrejurimi? / SIBIU
  • IANUARIE, 2015
  • de: sunflower [08.09.15]
  • RECOMANDĂ

La Kon Tiki - probabil cea mai buna ciorbă de burtă din România

Haideți cu mine la Restaurant Kon Tiki, la o ciorbă de burtă, probabil cea mai bună ciorbă de burtă din România!! Nu există vizită la Sibiu, fără o masă la Kon Tiki. Sau ba da, există, atunci când restaurantul e închis, fie pentru că e în desfășurare o petrecere privată, fie ca e o zi nepotrivită. Despre Kontiki am aflat în urmă cu câțiva ani, de la un amic, care nu mai contenea să laude, meștesugita lor ciorbă de burtă. Ambrozie! :)Așa ca, la următoarea [...] — vezi review [+6 poze]
Info bac Bechet-Oreahovo / BECHET
  • IANUARIE, 2015
  • de: Cesere [11.08.15]

Program ferry Bechet-Oreahovo

Buna ziua, pentru cei care doresc sa treaca cu ferry prin Bechet spre Bulgaria si apoi alte zone... Azi (marti 11.08). am sunat la Bechet si mi s-au oferit urmatorele informatii... -ferry romanesc NU circula in aceasta perioada datorita debitului scazut al fluviului -primul ferry bulgaresc circula in jur de ora 07.00 de la Bechet iar dinspre partea bulgareasca ultimul ar pleca spre Bechet in jurul orelor 23.00 - tarifele sunt 60 ron sau 12 euro de auto si 5 ron sau 1 euro de pasager... [...] — vezi review
Unde mâncăm în Sinaia? / SINAIA

Restaurant Bulevard Sinaia - de buget

Am ajuns la acest Restaurant de doua ori in scurtul nostru sejur la sinaia. Am observat ca si in alte dati ca mancarea e buna indiferent de tip, de la ciorba si salata la pizza si paste si chiar prajituri. Preturile sunt mici pentru ce ofera si oricand ai merge la pranz sau seara sau chiar dimineata te simti exact ca acasa. Punctele forte ar fi : - preturi mici - curatenie - varietate - personal ospitalier - mancare buna - zona buna , [...] — vezi review
Unde mâncăm în Sinaia? / SINAIA

Restaurant Bucegi - pentru cei care vor ambient si mancare buna

Dupa cum am spus am revenit la Restaurant Bucegi unde datile trecute am mancat bine la un pret rezonabil. Mereu am zis ca mancarea de aici e foarte buna si de data asta zic la fel. Am comandat ciorba de vacuta cu ardei si smantana, tochitura dobrogeana cu mamaliguta si o portie de clatite cu ciocolata si vanilie in prima zi. In a doua zi am luat doar o pizza bucegi de care sunt foarte multumit, mult mai buna ca la o pizzerie cu renume ca Irish House unde data trecuta cand am mers am facut [...] — vezi review
Descoperă Praga și împrejurimile / PRAGA
  • IANUARIE, 2015
  • de: Roxelly [25.07.15]
  • RECOMANDĂ

Praga pe timpul iernii

Un oras evident foarte frumos si interesant. Ce am vazut acolo de luni pana duminica: 21.01.14 1. Vizita muzeul/magazinul de ciocolata. Intrarea la muzeu era 180 CZK si in afara de istoria ciocolatei, totul e foarte plictisitor. La final un domn dragut iti arata cum se fac bomboanele de ciocolata din pelete de ciocolata. Adica se topesc, nu stiu ce mai adauga, se mixeaza, se pun in forme si tadaaam. In schimb, ce este absolut interesant si nu vazusem niciodata: fabricarea [...] — vezi review [+59 poze]
Descoperă Laos / #CĂLĂTORII LAOS
  • IANUARIE, 2015
  • de: andreea72 [19.04.15]
  • RECOMANDĂ

Laos, ultima frontiera din Asia de SE - episodul 1 - Traseu, transport, cazari, costuri

Laos? Cine, ce, unde este Laos? Am intalnit multi oameni care si acum ne intreaba acest lucru, la fel ca atunci cand spuneam unde vom pleca! Recunosc ca stiam ca cel mai ieftin mod de a ajunge aici este cu barca pe Mekong din Thailanda, dar cand am fost in Thailanda, am vrut ca doua saptamani sa le petrecem doar acolo, fara a fi pe fuga mai mereu! Dar, ne-am pus pe lista Laos, pt alta data, si cand am gasit bilete pt Vietnam la promotie, plus 3 saptamani de vacanta (cel mai lung concediu de [...] — vezi review [+6 poze]
Descoperă Hanoi și împrejurimile / HA NOI
  • IANUARIE, 2015
  • de: andreea72 [19.04.15]
  • RECOMANDĂ

Good morning Viet Nam - Episodul 13: HaNoi (a doua zi) - Halong Bay

Pentru ca am ajuns in capitala HaNoi nu puteam sa ratam o excursie in una din minunile lumii Halong bay - stiam ca e recomandat sa mergi minim doua zile si o noapte, dar timpul nu ne-a permis, in plus, l-am vizitat iarna si nu stiam exact cat va functiona norocul meu cu soarele, asa ca am decis sa mergem doar o zi! Tocmai de aceea ne-am documentat foarte bine cu privire la pret, operator, capcane, etc si totusi... sa va povestesc! Hotelul pe care l-am ales in Hanoi a fost unul foarte bun ca [...] — vezi review [+22 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.8327858448029 sec
    ecranul dvs: 1 x 1