Impresii și recomandări [2268 / 3972]

Afișate impresii [22671 - 22680] de CĂLĂTORIE
Descoperă Glasgow și împrejurimile / GLASGOW
  • MARTIE, 2015
  • de: dobcarmen [12.03.15]
  • RECOMANDĂ

Impresii din Glasgow + Edinburgh + imprejurimi...

Am plecat sambata dimineata pe 7 martie, ne-am intors miercuri pe 11. Sa trecem la fapte: prima impresie a fost aceea a unei Germanii in varianta englezeasca aici ma refer la curatenie, casele ingrijite si ca stil de viata. Am fost cazati in Glasgow la un hotel de 4*, la 15-20 min de aeroport... singurul repros il am asupra faptului ca aerul conditionat din camera avea numai temperaturi arctice, nu existau calorifere, iar pentru luna martie acest lucru este un dezavantaj major. In prima zi [...] — vezi review
Muzeul Ţării Crişurilor / ORADEA
  • MARTIE, 2015
  • de: bogumil [11.03.15]
  • RECOMANDĂ

Muzeul Ţării Crişurilor - expoziţia temporară 'Securitatea, instrument al dictaturii'

Cuvânt Înainte Pe saitul principalului muzeu orădean, respectiv pe cel al Muzeul Ţării Crişurilor se consemnează (lucru cunoscut de toţi orădenii) că: Începînd cu data de 3 ianuarie 2006, Muzeul Ţării Crişurilor (Palatul Baroc) s-a închis pentru public, în vederea mutării într-un nou sediu, cu excepţia expoziţiilor temporare. Vă mulţumim pentru înţelegere! Da, dragi prieteni, muzeul care altfel are o secţie de ştiinţe ale naturii (cu 142.200 de obiecte de [...] — vezi review [+33 poze]
Unde mâncăm în Botoșani? / BOTOȘANI
  • MARTIE, 2015
  • de: vtphoto [11.03.15]
  • RECOMANDĂ

Popas Cucorani - daca sunteti in zona de NE a Moldovei nu ocoliti Popasul Cucorani

Fiind in drum spre Botosani, am cautat pe "Am fost acolo" un loc unde se poate manca bine. Ne-am hotarat sa poposim la Popasul Cucorani tocmai pentru ca impresiile erau contradictorii. Cum mai era ceva timp pana la ora pranzului am iscodit imprejurimile. Primul semn bun a fost parcarea plina de masini cu nr. de BT, SV, IS, BV. Intrand in vorba cu paznicul parcarii am aflat ca serele pentru legume si zarzavat intinse pe o supafata mare de teren apartin popasului, acolo realizandu-se materia [...] — vezi review [+16 poze]
(Alte) Subiecte off-topic / DE LA LUME ADUNATE
  • MARTIE, 2015
  • de: robert [10.03.15]

Review-ul ideal

De câțiva ani urmăresc articole de pe acest site, cu scopul de a mă informa despre o probabilă viitoare destinație de călatorie. De multe ori mi-am extras de aici informații foarte utile, pe care nu le găseam in niciun ghid turistic, pentru care vreau să vă mulțumesc. De trei luni am inceput să scriu și eu pe acest site. Pentru asta mi-a trebuit ceva curaj. De vreo trei ani ma hotărâsem să depăn și eu amintiri, dar tot amânam mereu. Mi-am depășit acest complex și am [...] — vezi review
Unde mâncăm în împrejurimile Bucureştiului? / BUCUREȘTI
  • MARTIE, 2015
  • de: Dan&Ema [08.03.15]
  • NURECOMANDĂ

Restaurantul - Pizzerie Elisabeta - DA pentru pizza, NU pentru servicii (Sat Roșu, Comuna Chiajna)

Cum am ales Restaurantul Elisabeta? Pentru ca atunci cand e vorba de pizza, mie si familiei mele ni se deschide destul de usor apetitul, dupa citirea review-ului postat de @vega06 (vezi impresii), am trecut pe lista obiectivelor tursitice de ingurgitat / savurat pizza locatia numita Restaurantul Elisabeta. Localizare Atentie! A nu se confunda cu Restaurantul Elisabeta de pe bd. Elisabeta din centrul capitalei. Restaurantul - Pizzerie Elisabeta, de care va relatez acum, este situat [...] — vezi review
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
  • MARTIE, 2015
  • de: andraz [08.03.15]
  • RECOMANDĂ

Damascus Palace un restaurant arabesc bun

Hotărați sa schimbam clasicul local „de pipat” o narghilea din centrul vechi acompaniați de micuța si aromatica cafea arăbeasca ne-am mutat la un restaurant de cartier cu specific libanez. Damascus Palace ne-a cucerit sincer si lasă cu mult in urma Sinbad la capitolul mâncare, servicii si preturi. Păcat însa ca locația si amenajarea interioara nu sunt la fel ca la Sinbad. Damascus Palace este amplasat undeva pe bulevardul Basarabia, chiar in dreptul intrării la Arena Naționala [...] — vezi review [+10 poze]
Aquapark Paradisul Acvatic / BRAȘOV
  • MARTIE, 2015
  • de: endcici [08.03.15]
  • NURECOMANDĂ

Paradisul Acvatic - Nu recomand familiilor cu copii care au peste 130 cm

Am fost ieri cu sotul si fiul meu la Paradisul Acvatic. Copilul meu de 10 ani, care depasea inaltimea a platit bilet de adult in valoare de 55 ron... La tarif a fost considerat adult dar la sala de sport a fost considerat copil si dat afara din sala deoarece nu avea varsta. Mancarea de la restaurant, in afara de ciorbe era rece. Pardoseala era plina de apa si cu risc ridicat de alunecare. Chiar in fata mea a alunecat si a cazut un copil de vreo 12 ani care a fost foarte speriat. Parerea [...] — vezi review
Descoperă Câmpina și împrejurimile / CÂMPINA
  • MARTIE, 2015
  • de: bartaiomu [07.03.15]
  • RECOMANDĂ

Campina, orasul de sub munte

Campina, orasul de sub munte. O vizita scurta ieri in Campina m-a facut sa scriu putin despre oras. Acest vechi oras de munte, mic dar cochet situat pe un deal de pe Valea Prahovei iti lasa impresia ca timpul trece mai incet. Orasul este in mijlocul naturii, orasul fiind la poalele muntilor. Oamenii sunt mult mai calmi si iti lasa impresia ca nu se grabesc. Nu mai fusesem in Campina de vre-un an, au terminat in sfarsit lucrarile care ii facuse bulevardul principal necirculabil. Acum parca [...] — vezi review
Unde mâncăm în Oradea și împrejurimi / ORADEA
  • MARTIE, 2015
  • de: bogumil [02.03.15]
  • RECOMANDĂ

David's - o pizzerie, cum toate ar trebui să fie!

Adresa poştală : B-dul Decebal, nr. 66; Pagina web : davidspizza.ro; Coordonatele GPS: N 47.056666 / E 21.917597. Dacă ar trebui să recomand în Oradea o pizzerie David's Pizza ar fi aceea. Dar, doar dacă vreţi să savuraţi pizza. Dacă vreţi să aveţi în meniu mai multe variante de mâncăruri din bucătăria naţională şi internaţională rămân la prima recomandare Crinul Alb. David's Pizza este amplasată într-o zonă intens circulată a oraşului, la intersecţia [...] — vezi review [+20 poze]
În vizită la Hotelul de Gheață [Bâlea Lac] / TRANSFĂGĂRAȘAN
  • MARTIE, 2015
  • de: danimlh [02.03.15]
  • RECOMANDĂ

Balea Lac - taram de basm

Buna! Sambata seara am hotarat ca duminica dimineata (pe 01 martie, ieri) la ora 7 sa plecam spre Balea Lac, sa vizitam Hotelul de Gheata. De doi ani imi doresc acest lucru si tot timpul au intervenit diverse piedici. Deci, doua persoane, o masina... am plecat pe ruta Bucuresti - Rasnov - Fagaras - Cartisoara. (280 km - 4.5 ore mers lejer). La telecabina a fost destul de aglomerat, am stat cam 45 minute pana am urcat. Pretul este de 50 lei/persoana/urcare-coborare. Urcarea se face cu [...] — vezi review [+6 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.3003330230713 sec
    ecranul dvs: 1 x 1