Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 2135 / 5013]
Afișate impresii [21341 - 21350] din total 50125 impresii
Aquapark Felix-Apollo [Băile Felix] / BĂILE FELIX / '1 MAI'
- IULIE, 2014
- de: resita2009 [30.07.14]
- RECOMANDĂ
Strand Baile Felix
Scurt ca e mai sanatos, (experienta traita de mine nu trebuie sa fie la fel pt. toata lumea): - intrare 25 ron/persoana adult sau 12 ron/copil - e valabila doar pt. o intrare, daca iesi trebuiesa platesti din nou (aici au un mare minus din partea mea deoarec foarte multa lume pleca la ora 13-14:00si nu mai putea reveni dupa masa) - curatenie exemplara in interior - mancarea groaznica la impinge tava (am mancat de 2 ori si la fel a fost de fiecare data) in schimb foartebuna la gratarul din [...] — vezi review
Pensiunea Rustic 2 / BAIA SPRIE
- IULIE, 2014
- de: marius_antonio [30.07.14]
- RECOMANDĂ
O pensiune exceptionala !
Am fost acolo 3 nopti. Am nimerit cu totul intamplator (parte a unui circuit prin tara). Pensiune este superba. Dispune de mult teren, folosit cu cap. Doua parcari, gradini superbe si foarte bine intretinute (felicitari gradinarului, era de dimineata pana seara printre flori). Un foisor linistitor pe un lac artificial. Restaurant cu personal amabil si bine instruit, cu bun simt si prietenos. Bucatarie excelenta si preturi rezonabile. Restaurant frumos echipat, curat si plin de [...] — vezi review
Unde mâncăm în Venus? / VENUS
- IULIE, 2014
- de: elizioana [30.07.14]
- RECOMANDĂ
Autoservirea 'La foisoare'
nu am gasit nimic despre locatia asta asa ca m/am gandit sa o inscriu pe lista pentru cei care vor sa manance ceva bun si ieftin. Am fost impresionata de calitatea serviciilor de aici cat si de cei care se ocupa de restaurant. Am ajuns intr-o seara la ora 22.30, cu dorinta de a manca ceva peste si spre surprinderea noastra la acea ora ne-a facut la comanda patru portii, am fost serviti la masa (asta in conditiile in care e autoservire - impinge tava). Pizza e la fel de buna, se face pe loc, [...] — vezi review
Sunquest Hotel 3 / VENUS
- IULIE, 2014
- de: elizioana [30.07.14]
- RECOMANDĂ
Mai revenim!!!
dupa multe cautari pe net si sincer, datorita celor de aici am avut curajul sa incerc acest hotel. Acum 15 ani mai fusesem la Venus, unde mi/am zis ca nu mai calc vreodata. Dar uite ca am ajuns si nu mi. a parut rau. Hotelul - nimic de reprosat, tot ceea ce e descris pe site-ul lor si expuse si aici de altii sunt adevarate. Curatenie, personal amabil, piscina curata, mancarea ok. Nu am avut bilet cu masa dar am mancat uneori la restaurant si a fost mancare gustoasa. Locul de joaca e foarte [...] — vezi review
Pensiunea Socriţa [Corbu, CT] 3 / CORBU / CAPUL MIDIA
- IULIE, 2014
- de: carmenb [30.07.14]
- RECOMANDĂ
Un concediu minunat
Am pornit spre Corbu in speranta unui concediu relaxant. Ne-am cazat la pensiunea socrita pe ultima suta de metri si sincer nu ne-a parut rau, deoarece am gasit niste oameni foarte ospitalieri care au avut grija ca sejurul nostru de 5 zile sa fie unul mai mult ca perfect prin modul in care s-au ingrijit de noi, prin bucatele delicioase pregatite de socrita si de curatenia gasita in locatie. Cine doreste o oaza de relaxare poate opta linistit pentru aceasta locatie. Speram sa revenim in [...] — vezi review
Pensiunea Cristina și Pavel 2 / SIGHIȘOARA [MS]
- IULIE, 2014
- de: marius_antonio [30.07.14]
- RECOMANDĂ
Un exemplu! Felicitari!
Am fost cazat o noapte in aceasta excelenta pensiune! In mijlocul cetatii. Camera tripla. Curatenie, ospitalitate, frumusete, amabilitate sunt cuvinte ce nu pot descrie suficient atmosfera ce am trait-o la Cristina & Pavel. Camera curata, simpla dar absolut mai mult decat suficienta, baie in camera, bucatarie utilata cu toate cele necesare. Curtea minunata, intretinuta. Primitoare. Terase multiple. Gazdele? Amabile, minunate, calde! Multumim pentru tot, ne-am simtit excelent si vom [...] — vezi review
Casa Memorială George Topârceanu / NĂMĂIEȘTI [AG]
- IULIE, 2014
- de: Floryn81 [30.07.14]
- RECOMANDĂ
Pe urmele ”chiriașului grăbit” - Casa Memorială George Topârceanu
”Cri-cri-cri, / Toamnă gri, /Nu credeam c-o să mai vii... ” Cine oare nu-și amintește aceste minunate versuri din poezia ”Balada unui greier mic”, scrisă de George Topârceanu?! Știu deja răspunsurile voastre, cunoaștem cu toții acest refren... Și atunci când întâlnești un indicator care să te anunțe, dintr-o dată, că până la Casa Memorială ”George Topârceanu” mai ai de parcurs 1 kilometru, ce ai face? Evident, vei decide imediat, oricât de mult te-ai grăbi, [...] — vezi review [+29 poze]
Pensiunea Casa Edy 2 / BORŞA
- IULIE, 2014
- de: griga82 [29.07.14]
- RECOMANDĂ
Simplu si frumos
Pensiunea Edy se gaseste doar sunand gazda, deoarece nu are firma la strada. Intrand in curtea ce permite parcarea a 4-5 masini dai de o curte frumos amenajata, cu leagan, foisor cu o capacitate de aprox 30 de persoane si flori de jur imprejur. Accesul este usor, fiind la strada principala. La 50m de locatie este un restaurant unde am servit una dintre cele mai bune pizza mancate vreodată. Camera a fost la subsol, avantajul fiind ca a fost foarte răcoroasa. Gazda foarte amabila. Se pot [...] — vezi review
President Hotel [Băile Felix] 4 / BĂILE FELIX / '1 MAI'
- IULIE, 2014
- de: costachedaniela [29.07.14]
- NURECOMANDĂ
Nu mergeti acolo!
daca aveti posibilitatea de a va schimba cazarea nu ezitati! pe langa aspectele negative scrise in celelalte comentarii si regasite acolo, pot sa va spun in plus ca aveti program la apa rece! da. ati citit bine! apa rece curge doar de la 6 la 9 si de la 21 la 22. iar uneori se sare programul de dimineata. cand am intrebat mi s-a spus ca asta este politica conducerii. micul dejun mereu acelasi iar ce nu se manca cu o zi inainte sau la eventualele mese festive organizate se servea refolosit a [...] — vezi review
Pensiunea Izvorul 2 / SÂMBĂTA de SUS
- IULIE, 2014
- de: Maruta23 [29.07.14]
- RECOMANDĂ



