Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 2133 / 5013]
Afișate impresii [21321 - 21330] din total 50125 impresii
Unde mâncăm în Eforie Nord? / EFORIE NORD
- IULIE, 2014
- de: Cristicop [02.08.14]
- RECOMANDĂ
Pe unde mancam in Eforie Nord
Sa gasim locuri de servit masa in Eforie Nord este cel mai usor lucru. Incepand din centrul orasului, coborand pe faleza de la Belona, apoi spre Debarcader si Acapulco multitudinea de autoserviri, terase si restaurante ne fac cu ochiul si numai sa fii prea pretentios nu gasesti un loc de servit masa. In centru pentru pranz recomand autoservirea Litoral, care este cea mai mare si mai bine dotata cu feluri de mancare din toata bucataria romaneasca. Cred ca au peste 50 de feluri de mancare [...] — vezi review [+1 poze]
Savoy Hotel 4 / MAMAIA
- IULIE, 2014
- de: geo10_75 [02.08.14]
- RECOMANDĂ
Peste asteptari... se pare ca se poate si la noi
Dupa o surpriza neplacuta anul trecut la Hotel Modern din Mamaia, am privit cu ceva emotii comentariile despre acest hotel. Insa cum majoritatea erau pozitive am hotarat sa incercam si spre surprinderea noastra a fost o vacanta minunata fara prea multe reprosuri. Astfel ce ne-a placut: - parcarea chiar daca micuta in fata hotelului (noi am avut loc de parcare si am plecat de vreo daua ori), au inchiriat peste strada pe malul lacului o parcare pentru turistii lor care e mare nu poate fi [...] — vezi review
Complex Turistic Wolf [Wolf 1, Wolf 2] 3 / BRAN
- IULIE, 2014
- de: cornelstan [02.08.14]
- NURECOMANDĂ
Wolf 2 - 4*
Salut! Am sa incep acest rewiew cu o mica specificatie: In turism hotelurile sunt cotate in stele, unele mai mici, altele mai stralucitoare si in agro turism in margarete, unele mai frumoase altele mai ofilite. Am optat pentru un weekend la hotelul wolf2 datorita dotarilor (spa, tiroliana etc) dar mai ales pentru faptul ca acesta accepta tichete de vacanta la receptive. Complexul Wolf se afla la intrarea in Bran pe partea dreapta si este format din doua hoteluri unul de 3* si celalalt de 4*, [...] — vezi review
Mausoleul de la Valea Mare - Mateiaş / CÂMPULUNG-MUSCEL
- IULIE, 2014
- de: Floryn81 [02.08.14]
- RECOMANDĂ
Mausoleul de la Mateiaș - o pagină glorioasă din istoria neamului românesc!
Despre Mausoleul de la Mateiaș am lecturat în urmă cu doi ani câteva informații, când ne pregăteam de o vizită a monumentelor de acest fel din zona Vrancei. Am reținut că se află undeva în apropierea orașului Câmpulung, în județul Argeș, în apropierea culoarului Rucăr-Bran. În urmă cu o lună, cu ocazia planificării concediului, am reluat căutarea unor date despre acest obiectiv, pe care ne-am propus să-l vizităm deoarece locurile încărcate de istorie din țara [...] — vezi review [+33 poze]
Mănăstirea Nămăiești [Valea Mare - Pravăț] / NĂMĂIEȘTI [AG]
- IULIE, 2014
- de: Floryn81 [02.08.14]
- RECOMANDĂ
Mănăstirea Nămăiești, locul unde credința a trecut prin stâncă
Nămăiești... numele unei localități micuțe din apropierea orașului Câmpulung, o așezare care oferă posibilitatea vizitării a două obiective turistice deosebite: pe de o parte Casa Memorială a poetului George Topârceanu (vezi detalii) pentru cei pasionați de istoria literaturii, iar pe de altă parte Mănăstirea Nămăiești, lăcaș de cult al cărui început se pierde undeva în negura timpului. Noi am ajuns la Nămăiești întâmplător, urmând DN 73 pe culoarul [...] — vezi review [+19 poze]
Lacul Iezer (Ighiel) / IGHIU [AB]
- IULIE, 2014
- de: rstejar [01.08.14]
- RECOMANDĂ
Extraordinar de frumos
Am fost acolo adica la Iezer, si locatia este foarte frumoasa. E adevarat ca drumul pana sus este unul neasfaltat (forestier indica o tablita) dar usor abordabil cu logan. Sus era si un VW passat deci su putina atentie oricine poate ajunge (macar o data, vorba sotiei). Ca si opinie personal, sper ca acel drum sa nu se asfalteze niciodata, pentru a pastra zona cat mai curata si dorita doar de iubitorii de natura. Exista pe malul iezerului o cabana frumoasa accesibila oricui, si care am inteles [...] — vezi review
Steaua de Mare, complex hotelier 3 / EFORIE NORD
- IULIE, 2014
- de: aaryianne [01.08.14]
- RECOMANDĂ
[hotel Meduza] Experienta placuta, recomand familiilor cu copil
La hotel Delfinul, am stat si acum 2 ani si fiind multumiti, am decis sa revenim, impreuna cu alte 2 familii. Am avut o mica dezamagire cand am ajuns sa ne cazam, pt ca, de la agentie ni se rezervasera camere in cadrul complexului, o pacaleala ieftina, pusa la cale probabil de agentia de turism. Deoarece nu mai erau camere libere, de la receptie am fost indrumati catre Meduza. Usor dezamagiti, ne-am retras catre hotelul mentionat, fara prea multe asteptari. Ca sa nu ma mai intind, trec la [...] — vezi review
Complex Agrement Laguna Albastră - aquapark, camping etc / FĂGĂRAȘ [BV]
- IULIE, 2014
- de: Lumi [01.08.14]
- RECOMANDĂ
Laguna Albastra Fagaras // Un strand foarte frumos, cu multe plusuri dar si cateva minusuri
Bazinele au apa curata, destul de calda, placuta in zilele calduroase. Tot complexul este foarte bine ingrijit. Foarte multe sezlonguri, cu zona de iarba verde, zona de lacuri, zona cu soare si zona cu umbra. Exista si bazine pentru copii mici, si un bazin special pentru sarituri si cateva tobogane. Bufetul strandului serveste o pizza foarte buna, facuta la vatra, iar meniul zilei este foarte gustos si ambalat igienic in cutii de unica folosinta. Atat mancarea cat si bautura au preturi [...] — vezi review
Cleopatra Hotel 3 / SATURN
- IULIE, 2014
- de: pisi [01.08.14]
- RECOMANDĂ
Am fost multumiti
Din punctul meu de vedere, ca adult, a fost OK. Copilul in schimb a fost extrem de incantat si cu siguranta asta mi-a influentat impresia generala. Cu siguranta toate familiile cu copii stiu ce inseamna sa ai un copil marait si nemultumit dupa tine, se alege praful de concediu. In primul rand am stat aproape tot timpul la aqua park, in general la toboganul cu apa. Baie in mare faceam dimineata vreo ora jumate si ma intreba din 5 in 5 minute cand se deschide aqua parkul. Din motivul asta [...] — vezi review
Cabana Conacul Ursului [Piscu Negru] 3 / TRANSFĂGĂRAȘAN
- IULIE, 2014
- de: Ionel G. [01.08.14]
- RECOMANDĂ





