Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [2117 / 5013]

Afișate impresii [21161 - 21170]
Complex Mediteranean (ex Mercur-Minerva) 3 / MAMAIA
  • AUGUST, 2014
  • de: ag80jnh [09.08.14]
  • NURECOMANDĂ

3 zile la bal, 3 zile la spital

O sa incep cu punctele forte ale acestui hotel: curatenie in fiecare zi si bine facuta; camera racoroasa; clubul de joaca pt copii foarte frumos; si cam atat. In rest dezastru: - baia la fel dupa timpul lu' ceasca (robinete plina de rugina, fara ventilatie); - mancarea nu are rost sa vb de diversitate, calitate, etc. Simplu mi-a bagat toata familia in spital (3 zile in hotel si 3 zile pe la spital). Initial am ajuns cu copilul la spital (toxi-infectie alimentara), apoi eu si sotia. [...] — vezi review
Vacanța în Ardeal / #EXCURSII și CĂLĂTORII
  • AUGUST, 2014
  • de: dorgo [09.08.14]
  • RECOMANDĂ

Calatorie prin tinutul izvoarelor minerale

Uneori dorm prost (dar ma scol destept), alteori, ziua ma simt plictisit sau obosit si de-abia astept apusul soarelui ca sa adorm si sa visez frumos. Noaptea nu simt niciodata plictiseala. Nici oboseala. Pentru mine, cel mai frumos moment al zilei, e... noaptea. Ati ascultat vreodata sunetul linistii ce apare dupa apusul soarelui? Incercati! youtube Dar dimineata! Ah, dimineata devreme, sunt plin de energie. Si cand afara e inorat sau ploua, imi zic... ”E-o vreme tocmai buna pentru a scrie [...] — vezi review [+38 poze]
Canionul 'Şapte Scări' [Dâmbu Morii] / MASIVUL PIATRA MARE
  • AUGUST, 2014
  • de: melissa86 [08.08.14]
  • RECOMANDĂ

Weekend de vis la Canionul Sapte Scari

Vizita la canionul 7 scari este cea mai frumoasa experienta avuta dintre toate de pana acum. Am mai vizitat cascade in Turcia si Canada insa atat de bine nu m-am simtit decat in Romania la cascada sapte scari. am aflat de acest loc minunat de la un prieten turc care are un hotel prin apropiere. Recunosc ca nu am venit corespunzator echipata pentru o urcare in cascada si drumul pietruit din padure insa fata de altii bine echipati am incheiat drumetia fara nici o cazutura sau intamplari [...] — vezi review [+13 poze]
Descoperă Durăul şi Muntele Ceahlău / DURĂU
  • AUGUST, 2014
  • de: yom [08.08.14]
  • RECOMANDĂ

Nemaipomenit

Un loc de vis. E o statiune cu acces direct pe munte. Trasee scurte si uimitoare. La fiecare urcus, te incanta cu goluri alpine, emotionant de colorate si marete. Culori de verde, toate nuantele. Bradul parca te imbratiseaza cu ramurile intinse larg, mirosul care te imbie tot timpul si covorul maroniu si moale, care iti incanta mersul mai departe, sa poti vedea toate comorile padurii. Traseele sunt marcate corespunzator, supravegheate video, e minunat. Trebuie sa vedeti aceasta statiune! [...] — vezi review [+5 poze]
Bradul Hotel 3 / DURĂU
  • AUGUST, 2014
  • de: yom [08.08.14]
  • RECOMANDĂ

Nemaipomenit

Am fost foarte incantati de amabilitatea personalului, curatenia si privelistea spre munte, de la balconul Hotelului Bradul. Va recomand cu placere aceasta unitate de cazare, isi merita pretul. Statiunea Durau e ca o carte de povesti, cu desene de basm. E un colt de rai. Muntii accesibili, cu goluri alpine, care te emotioneaza pana la lacrimi, totul este minunat. Multumiri celor care se ocupa de administrarea rezervatiei muntelui ceahlau. Traseele sunt marcate corespunzator, am fost [...] — vezi review [+9 poze]
Cleopatra Hotel 3 / SATURN

Ocoliți!

Cea mai mare greseala sa alegeti acest Hotel. Este o bataie de joc, esti tratat cu indiferenta, mintit privindu-te in ochi. Sefii dau vina pe patroni, “ei nu au ce sa faca”... De la parcare - spaga pt locuri si asta daca are chef paznicul, daca nu, sunt afaceristi locali care iti ia 10 lei/zi. La receptie am platit parcarea 12 lei/zi fara a primi bon fiscal, dupa ce am gasit un paznic care accepta spaga noastra. La cazare am gasit gandaci morti in camera pe mocheta, lenjeria nu s-a [...] — vezi review
Unde mâncăm în Bușteni? / BUȘTENI
  • AUGUST, 2014
  • de: pepsi70ro [07.08.14]
  • RECOMANDĂ

Restaurant 'Izvorul cu păstrăvi' [Poiana Țapului] - loc de relaxare totală

Impresiile încă sunt proaspete, de aceea aș vrea să le împărtășesc cu voi, cine știe, poate fi o experiență plăcută, într-un loc nu foarte aglomerat, dar cu multă liniște care bucură sufletul. Duminică, încă fiind la munte, la buni prieteni din Bușteni, am decis împreună să evităm grătarul și mititeii și să mergem să cunosc o pensiune despre care nu știam mare lucru, dar unde se mănâncă excepțional. Este vorba de Izvorul cu păstrăvi, o pensiune [...] — vezi review [+32 poze]
Unde mâncăm în Sibiu și împrejurimi? / SIBIU
  • AUGUST, 2014
  • de: adispan [07.08.14]
  • RECOMANDĂ

Bestial - Restaurantul Prima Sibiu

Super tare restaurantul asta. Nu e central, dar oamenii sunt pe rockereala. Adica stateam la masa si ascultam RockFM. Bravo, baieti. Mincarea exceptionala. Am cerut ciorba de burta, a venit repede, mi-a pus vreo 4 polonice. Dupa ce mincasem vreo trei sferturi, a venit si mi-a mai pus vreo 2 polonice jumate. E curat. Cei doi chelneri se misca super-repede. Nu-s multe locuri, insa e de genu "vazut, mincat, platit, plecat". Si am venit si a doua zi, ca n-aveam chef de fancy-mancy din centrul [...] — vezi review
Drumeții în Apuseni / M-ȚII APUSENI
  • AUGUST, 2014
  • de: DOINITA [06.08.14]
  • RECOMANDĂ

'Four Seasons'- parte din natura, locul unde te simti ca acasa si de unde poti vedea facil zona

Sejurul nostru in Apuseni a fost doar pt un weekend prelungit, impreuna cu un grup de prieteni (4 familii si o nepotica). Cazarea a fost la pensiunea "Four Seasons", convenabila pt deplasarile programate. In prima zi, am hotarat (in mod democratic) sa incercam: - Cheile Galbene - vazut intrarea (lipsa incaltaminte de schimb - se mergea si prin apa) si prin Poiana Florilor finalul, adica izbucul. - Glavoi - un loc superb, cu oameni frumosi ce respirau o data cu natura. Un loc curat, [...] — vezi review [+11 poze]
Lacul Sfânta Ana / BALVANYOS
  • AUGUST, 2014
  • de: dorgo [06.08.14]
  • RECOMANDĂ

Lacul Sfanta Ana si Baile Balvanyos

Filozofie N-am crezut niciodata ca intre Paradis si Infern, intre Sublim si Mizerie, intre “perla” muntilor Harghitei (Lacul Sf. Ana) si “ruina” ei (Baile Balvanyos), sa fie o cale si o distanta atat de scurta, doar de 10 Km! Drumul, cand bun, cand prost, e serpentinos ca un prelung sarpe de beton ce se strecoara prin padure, un amestec de piatra cubica, de denivelari sau petece de smoala, e-un drum ce te zapaceste dar peisajul ce-l inconjoara, e fantastic. Se pare ca ceea ce [...] — vezi review [+25 poze]
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» ROMÂNIA [1986]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.0785629749298 sec
    ecranul dvs: 1 x 1