Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [2116 / 5013]

Afișate impresii [21151 - 21160]
Aquapark Divertiland [Chiajna] / BUCUREȘTI

Divertiland - mai bine NU

Am fost pentru prima data pe 10 August. Tot sistemul parca e creat sa te alunge inca de la inceput. In primul rand, exisat o maaare lista cu NU AI VOIE! De la intrare ti se spune ca, odata intrat, nu mai ai voie sa iesi pentru scurt timp, pana seara. Adica, odata iesit (daca vrei sa mergi pana la masina, de exemplu), ar trebui sa mai platesti inca un bilet ca sa te intorci in parc. Asta in conditiile in care ti se agata niste bratari de mana, cu care s-ar putea face foarte usor dovada ca ai [...] — vezi review
Club Vila Bran 3 / BRAN

Relaxare

Prima data am fost in luna Iunie si de atunci tot mergem din doua in doua saptamâni. Clubul Vila Bran ne-a facut sa ne simțim minunat, mâncarea foarte buna (eu am hrănit copilul de 2 ani) cu mancare din restaurant si niciodata nu a patit nimic, ospătarii sunt foarte atenti si prietenoși, echipa de animatie este punctul FORTE, niste tineri foarte draguti care sunt foarte iubiti de copiii, le fac baloane, sa coloreze, stau cu ei in timp ce mâncăm deci nu stam stresati sa mâncăm pe [...] — vezi review
La plajă în Eforie Sud / EFORIE SUD

Plaja Rainbow din Eforie Sud, o oaza de liniste si relaxare

Dezamagita de plaja din Eforie Nord, ne-am relaxat pe plaja din Eforie Sud, plaja Rainbow sau Curcubeul, plaja pe care o frecventam deja de trei ani consecutiv si revenim de fiecare data cu mare drag. O recomand turistilor care doresc sa de linisteasca sa auda doar valurile marii. Plaja este foarte frumos amenajata, poti sta pe sezlong la umbreluta de stuf. (Tin sa subliniez ca pretul e de 15 ron toata ziua!) sau pe cearceaf fara sa te izgoneasca cineva. Toaleta de pe plaja este foarte [...] — vezi review [+1 poze]
Unde mâncăm în Costinești? / COSTINEȘTI

Autoservire Closca cu puii de aur

O terasa amplasata pe promenada, apoape de plaja de la Obelisc. Mancare ca la mama acasa. Preturi excelente. Variatie in ceea ce priveste felurile ce se pot servi. Este al doilea an in care mancam acolo si, desi am incercat in alta parte cantitatiile din farfurie si calitatea lor au lasat de dorit. Sincer, este cea mai aglomerata terasa din Costinesti. Ca si exemplificare, o ciorba de vacuta, doua portii de piure (din fulgi) si doua snitele din piept de pui pret 55 ron (la o terasa din [...] — vezi review
Fortuna Hotel 3 / EFORIE NORD
  • AUGUST, 2014
  • de: bdinb [10.08.14]
  • RECOMANDĂ

Frumos

Cazarea s-a făcut tîrziu (pe la 17.00, în condiţiile în care am ajuns la hotel în jurul orei 14.30). Totuşi, camera era prezentabilă, spaţioasă, cu paturi destul de mari. Nu am avut probleme din acest punct de vedere. Ceea ce mi-a plăcut în mod special a fost sistemul de aerisire/ventilaţie, care ne putea permite să stăm în cameră chiar dacă era pornit. Curăţenia şi schimbatul prosoapelor se făceau zilnic, iar personalul de serviciu a fost foarte amabil. Încă un [...] — vezi review
Riviera Hotel 3 / MAMAIA
  • AUGUST, 2014
  • de: Viorel_TL [10.08.14]
  • RECOMANDĂ

Super OK!!

Ne-am cazat duminica dupa-amiaza, la receptie numai zambet! ok. Parcarea din pacate era ocupata, are de fapt foarte putine locuri. non-ok. Am gasit in fata hotelului o parcare cu plata si paza. ok. Camera la et. 4 = curata, aerisita, cu vedere spre litoral, a. c., t. v., minibarul plin (la preturile lor... nu am consumat nimic) deh... de trei stele. ok. Restaurantul = aici a intervenit "o problema" ptr. familia mea!! Dimineata, bufet suedez = OK Pranzul si cina = portiile de mancare [...] — vezi review
Ștrandul 'Avatar', Bragadiru / BUCUREȘTI
  • AUGUST, 2014
  • de: gabynegru [10.08.14]
  • NURECOMANDĂ

O duminica pierduta inutil la Ştrandul Bragadiru

Azi m. am hotarat sa va pun in tema pe cei carora le va veni ideea proasta de a merge la strand la Bragadiru. Pot sa spun ca nu suntem o familie cu fite, care mergem doar la piscina, dar sincer aici parca era o capsula a timpului, parca ne. am intors pe vremea lui ceasca, cand eram copii si faceam baie in Arges. De ce spun ca nu a fost o idee buna, deoarece am ajuns la Bragadiru si la intrarea in parc parea ok, frumos, curat dar ne. a intrebat un nene unde mergem si a inceput nebunia, 10 ron [...] — vezi review [+2 poze]
Transilvania Hotel 3 / SIGHIȘOARA [MS]
  • AUGUST, 2014
  • de: FeeL [10.08.14]
  • NURECOMANDĂ

De evitat

Daca esti in trecere prin Sighisoara si vrei sa mananci cava - recomand bucataria; dar daca te bate gandul sa te cazezi fa-o doar daca ai dopuri de urechi la tine deoarece hotelul este situat la iesirea din sighisoara spre tg mures iar pe drumul din fata hotelului circula masini de tonaj greu care iti vor crea o ambianta "placuta" toata noaptea. Camerele sunt ok pt 3 stele. Mici detalii care pot fi luate in considerare prin camere nu trece nimeni pentru alua gunoiul; in spatele hotelului se [...] — vezi review
Vila Dana 3 / EFORIE SUD
  • AUGUST, 2014
  • de: timeea_13 [10.08.14]
  • NURECOMANDĂ

Prima vacanta cu gemenii la mare

Ne faceam multe griji in ce priveste o vacanta cu gemenii nostri de 3 ani cu nevoi speciale din cauza prematuritatii dar in cele din urma ne-am decis pentru a ne petrece 5 zile la marea noastra. Aveam nevoie de o vila la cheie care sa aiba si o bucatarie unde sa le pregatim mancarea, sa fie si la parter, sa aiba mai multe camere, sa aiba baie fiecare camera, sa existe o masina de spalat. Asa am sunat la [...] si ni s-a recomandat Vila Dana din Eforie Sud. Ne-am uitat pe oferta de pe [... - [...] — vezi review
Unde mâncăm în Eforie Nord? / EFORIE NORD

Restaurant Lebada Eforie Nord - DE EVITAT

Salutare fiind in vacantza la Eforie Nord intr-o zi in jurul prinzului am facut greseala sa iau prinzul la restaurantul hotelului Lebada Eforie N. fiind cazat la Selena-Ovicris acolo nu imi placea mincarea chiar daca erau amabile domnisoarele de acolo, am crezut ca gasesc mai aproape un rest bun dar m-am inselat rau de tot. La restaurant Lebada mancarea ca de cantina fara gust, ciorbele zeama chioara, friptura cruda si mai rau comportamentul personalului de acolo fiind de o nesimtire si [...] — vezi review [+4 poze]
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» ROMÂNIA [1986]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.1862831115723 sec
    ecranul dvs: 1 x 1