Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [2111 / 5013]

Afișate impresii [21101 - 21110]
Roata Făget Inn Hotel 3 / CLUJ
  • AUGUST, 2014
  • de: forumast* [17.08.14]
  • RECOMANDĂ

Multă liniște lângă un oraș mare

Într-o scurtă deplasare la Cluj, am ales să înnoptăm departe de zgomotul orașului dar fără a fi nevoiti să facem mai mult de 10 min. până în centru. Personalul ne-a povestiti că pensiunea veche există de 10 ani dar acum 4 ani și-a schimbat proprietarul și acesta încearcă să dezvolte afacerea în contunuare chiar și prin accesarea de fonduri europene, cu ajutorul cărora a fost efectuată si modernizarea terminată de curând. Camerele sunt foarte mari, predomină [...] — vezi review [+4 poze]
Unde mâncăm în 2 Mai? / VAMA VECHE / 2 MAI
  • AUGUST, 2014
  • de: umit* [17.08.14]
  • RECOMANDĂ

2 Mai - Vama veche

Neam întors de 2 zile, 2 mai/ vama, frumos mai ales este prima oara când mergem sa petrecem concediu la 2 mai. ne am cazat la o vila, a fost ok, plaja la dig o fost ok, dar... cel mai deranjant a fost nu ai unde sa mananci ☹, am fost la nasu, margo, italianul cu pizza, îmi pare rău de banii care am dat, in schimb am avut mare plăcere de a gusta din mâncărurile lui petya! sunt delicoase, icrele, pestele, midiile, si nu cele din urma papanasiii ????, extraordinari! daca o sa gasiti [...] — vezi review
Unde mâncăm în Sovata? / SOVATA [MS]
  • AUGUST, 2014
  • de: catballo [17.08.14]
  • NURECOMANDĂ

Club Dracula [Sovata]: Teapa lui Dracula e reala

Daca doriti sa fiti tratati prost, alegeti restaurantul Club Dracula si in special pe chelnerul Lehel. Comportamentul total inadecvat atit al personalului cit si al patronului iti lasa un gust amar, asa incat nu mai conteaza gustul mancarii. Atunci cind doriti sa va simtiti jigniti si umiliti in acelasi timp vi-l recomand cu convingere si cu totala responsabilitate. Atentie marita la acesti chelneri si priviti-i in ochi profund, altfel veti avea parte de gesturi cu conotatii deplasate si [...] — vezi review
Majestic Hotel [Jupiter] 3 / JUPITER / AURORA
  • AUGUST, 2014
  • de: Rfelician [16.08.14]
  • NURECOMANDĂ

Pe afara vopsit gardul, inauntru... leopardul

Luna trecuta, dupa ce am citit sute de review- uri despre diverse hoteluri de pe litoralul romanesc m- am decis sa aleg hotelul Majestic Jupiter. Mare greseala!!! . Cand am ajuns, 10.08.2014 era destul de aglomerat, mi s- a spus de la receptie ca pana la ora 17.00 nu voi avea camera, ca asa era scris si in contract, n-am comentat, s- au miscat insa mai repede si in jurul orei 15.00 am putut intra in camera. In tot acel timp am asteptat in gradina hotelului si am inceput sa studiez. Hotelul [...] — vezi review
Balada Hotel 3 / SATURN
  • AUGUST, 2014
  • de: roxa [16.08.14]
  • NURECOMANDĂ

Cea mai oribila experienta

Am fost cazati 5 nopti la Hotel Balada insa a fost cea mai urata experienta. In camera miroase a igrasie, prosoapele sunt negre, nu se face curatenie plus ca nici hartie igienica la baie nu ám avut decat in primele 2 zile. Balconul era mizerabil, cred ca nu se mai facuse curat de f múlt timp. Baia era murdara, cu hartii pe jos si in plus scurgerea de la dus refula tot timpul. Frigiderul din camera era si el murdar si nu racea deloc. Conditiile de la Hotel Balada nu sunt deloc de 3 [...] — vezi review
Aquapark Divertiland [Chiajna] / BUCUREȘTI

Oribil

Daca vreti sa fiti jecmaniti fara rusine la intrare si sa platiti apoi 8 lei pe doua linguri de piure facut din fulgi de cartof sau mai mult pe o pizza dr. Oetker congelata sunteti bineveniti. Pe langa bautura si mancarea scumpa/naspa sunteti asteptati si la cozile de o ora chiar ca sa va dati pe un tobogan cu apa. Toate acestea se asezoneaza cu o inghesuiala de zile mari in care va veti freca coatele cu faimosii taximetristi de Bucuresti, cu meltenii de Ilfov si nu numai dar mai ales cu [...] — vezi review
Unde mâncăm în zona Lacul Roșu? / LACU ROȘU
  • AUGUST, 2014
  • de: i1ionut [16.08.14]
  • NURECOMANDĂ

Restaurantul hotelului Lacu Rosu - de evitat

Am fost un weekend la Lacul Rosu (Cheile Bicazului), doi adulti plus doi copii. Zona este superba, drumul refacut, oameni primitori (chiar daca rupeau greu romaneste). Mentionez ca venim cam de 2-3 ori pe an aici si de fiecare data incercam alta pensiune si/sau restaurant. Weekendul trecut am luat masa de pranz la restaurantul Lacu Rosu, apartinand de hotelul cu acelasi nume. Impresii: Plusuri: - locatie superba, curatenie, servicii f bune, liniste, parcare generoasa (parcarea fiind o prb [...] — vezi review
Festivaluri, evenimente în Suceava / SUCEAVA
  • AUGUST, 2014
  • de: CATAAS [16.08.14]
  • RECOMANDĂ

Poftiti la Festivalul Medieval Suceava!

Devenit deja o traditie, Festivalul Medieval de la Suceava, este din nou un succes! A debutat joi seara cu o parada pe un traseu prestabilit din oras, a tuturor participantilor la eveniment: calareti, tobosari, cavaleri, domnite, jongleri cu steaguri, dansatori, fachiri, strajeri, oameni catarati pe catalige adunati din toate colturile tarii. Din programul festivalului as spicui: teatru pentru copii, concurs pentru copii Descoperiti Comoara, turniruri de arme, demonstratii de lupte, [...] — vezi review [+9 poze]
Descoperă Iașul și împrejurimile sale / IAȘI
  • AUGUST, 2014
  • de: edi.goian [16.08.14]
  • RECOMANDĂ

Unde sa mergem cu cei mici in si pe langa Iasi

Salutare!!! Am terminat concediul de vara din 2014. Celor care mai au... numai de bine. Pentru litoral am ales, ca si anul trecut, la Hotelul Adria din Saturn si tin sa-i multumesc pe aceasta cale proprietarului - NOTA 10. Am decis sa mergem si cateva zile la munte, asa ca am plecat spre Gura Humorului, cu o pauza de o noapte - am planificat noi initial - in Iasi. Am ajuns pe la 12.30-13.00 si am mers direct la Pallas, o scurta vizita de 4-5 ore. Mai ajunseseram aici de multe ori, dar [...] — vezi review [+14 poze]
Cleopatra Hotel 3 / SATURN

Observatii critice la un sejur aparent promitator

Deficiente majore constatate: 1. prezenta mirosului intepator de mucegai in holul mare al receptiei si in separeurile cu fotolii pentru relaxarea si accesul turistilor la internet wireless. 2. pretul diferit si mai avantajos afisat / practicat la receptie pentru cazarea fara rezervare (338 lei/noapte fata de 424 lei), in acest caz nemaifiind pretinsa "obligatoriu" si demipensiunea asa cum procedeaza cei de la Cleopatra cu turistii care vin cu rezervare (inclusiv prin site-uri online). Nu se [...] — vezi review
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» ROMÂNIA [1986]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.6523530483246 sec
    ecranul dvs: 1 x 1