Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [2110 / 5013]

Afișate impresii [21091 - 21100]
Unde mâncăm în Slănic Moldova și împrejurimi / SLĂNIC MOLDOVA
  • AUGUST, 2014
  • de: oanagogan [18.08.14]
  • RECOMANDĂ

Pizza buna

Pentru iubitorii de pizza, Pizzeria Class de langa statia de autobuz este o optiune buna (una din putinele optiuni pentru mancare in statiune din pacate). Am incercat atat pizza vegetariana, care a fost mare, consistenta si foarte gustoasa. Si spre uimirea mea, blatul a fost numai bun de crocant (de regula, din cauza lipsei branzei este tare si greu de taiat). Si pizza cu ton este foarte buna si din alte surse stiu ca si cea cu pui este o alegere inspirata. Terasa este placuta, singurul [...] — vezi review
Unde mâncăm în Herculane? / HERCULANE
  • AUGUST, 2014
  • de: hmc [17.08.14]
  • NURECOMANDĂ

Pizzeria Dimitrios fugiti!!!

am fost in minivacanta de Sf. Maria la Herculane... doua familii... parintii si doi copii mari... 15 ani... si doi mici 5 si 7 ani... statiunea ocupata in intregime!!!... nu am avut rezervare... si dupa doua ore de cautat. am avut noroc!!... la Casa Vivian... proprietari au dat afara... sau au plecat ei de buna voie... n-am inteles prea bine... 3 familii din Bucuresti... varianta proprietarilor ca s-au imbatat si au facut foc de tabara si nu gratar... varianta lor... ca au fost conditii... de [...] — vezi review
Unde mâncăm în Răchițele? / RĂCHIȚELE / VLĂDEASA [CJ]
  • AUGUST, 2014
  • de: sandu14 [17.08.14]
  • RECOMANDĂ

Ospitalitate ardeleneasca la Pensiunea Maria [Răchiţele]

Am ramas impresionati de ospitalitatea personalului din aceasta pensiune. Am mers in Rachitele in 16.08.2014 ca sa vizitam cascada (noi fiind cazati in Belis) si am cautat un loc unde sa luam masa cu cei doi copii. Aici am fost primiti cu caldura si serviti prompt. In toata zona (Belis, Fantanele, Rachitele) nu te serveste nimeni decat daca esti cazat in pensiunile lor, dar aici am ne-am simtit rasfatati. Felicitari proprietarilor si personalului pentru modul in care au inteles ca cel mai [...] — vezi review
Descoperă Sărata Monteoru / SĂRATA MONTEORU [BZ]
  • AUGUST, 2014
  • de: diantus [17.08.14]
  • NURECOMANDĂ

Nu se poate numi statiune!!!

Am petrecut cateva zile la Sarata Monteoru, dornica de a face baie in apa sarata. Daca stiam ca voi gasi 2 bazine, unul descoperit, dar foarte murdar si foarte aglomerat, iar altul mai amenajat dar mic si neincapator as fi ales alta statiune. La inceputul statiunii este un indicator pe care scrie statiune de inteles local. Ne-a frapat, dar dupa ce am intrat in localitate pt ca statiune nu se poate numi, ne-am dat seama de ce scrie interes local, deoarece este pentru buzoieni, nicidecum [...] — vezi review
Unde mâncăm în 2 Mai? / VAMA VECHE / 2 MAI
  • AUGUST, 2014
  • de: adispan [17.08.14]
  • RECOMANDĂ

La Dinamo - terasa in 2 Mai

Din capu' locului zic ca nu am fost cazat aici. Am venit la Dinamo doar sa halesc. Era cat pe ce sa nu intram, deoarece terasa de la sosea era full duminica seara. Ne-a "agatat" insa un cetatean care ne-a dus la terasa "din spate", sub copaci, linga corpul ude te poti caza. Si trei seri la rind tot acolo, sub copaci, ne-am dus. Mincarea e specific romaneasca, nimic special. Ciorbe, gratare de pui / porc / peste, toate felurile principale au garnitura inclusa. O pulpa de pui la gratar cu [...] — vezi review
Unde mâncăm în Sinaia? / SINAIA
  • AUGUST, 2014
  • de: DianaC [17.08.14]
  • NURECOMANDĂ

Restaurant Marami - de toata jena

Am petrecut doar o zi in Sinaia, impreuna cu familia, deci nu ne-am cazat, doar am mancat. La Hotel Marami am ajuns intamplator - ploua afara si era cel mai apropiat restaurant deschis. Primul lucru pe care l-am remarcat a fost anuntul scris in engleza care trona la receptie - accesul la toaleta costa 2 lei/persoana. Jenant, ospitalitatea ar trebui sa insemne altceva, nu cred ca fara anuntul asta s-ar repezi hoardele de turisti straini sa foloseasca gratis toaleta restaurantului/hotelului [...] — vezi review
La pas prin Amara şi împrejurimi / AMARA

Lebăda Hotel, doar am trecut prin hol si a fost de ajuns

Am hotarat sa scriu despre acest hotel pentru ca cineva sa nu isi ia plasa. Precizez ca nu am stat acolo, doar cautam cazare dar am renuntat la idee. La acest hotel se ajunge usor existand indicator. Locuri de parcare se gasesc si pe strada si nu am bazut sa fie ridicate masini, dar este de verificat. Hotelul arata parasit, insa daca il ocolesti gasesti si intrarea unde sunt afisate 2 stele. Or fi fost, pe vremea lui Ceausescu pentru ca de atunci nu cred ca s-a mai investit in ceva. Cum [...] — vezi review
Impact G Hotel 3 / COSTINEȘTI

De evitat!

nu recomand! serviciile lasa de dorit incepand de la curatenie pana la atitudinea angajatiilor. se face curat 1 data la 3 zile si atunci doar cu matura, apa la baie nu functioneaza tot timpul, frigiderul nu raceste, televizorul are doar 2 culori mov si galben, internetul functioneaza doar in anumite momente ale zilei, la fiecare iesire-plecare esti intrebat de catre patroana la ce camera esti unde te duci cand te intorci, are o atitudine deplorabila inca de cand ajungi te intampina cu un la [...] — vezi review
Descoperă Clisura Dunării / #EXCURSII și CĂLĂTORII
  • AUGUST, 2014
  • de: amavana [17.08.14]
  • RECOMANDĂ

Cazanele Dunarii din barca si de pe munte

Anul asta ne-am propus o vacanta maraton cea mai importanta destinatie fiind Cazanele Dunarii. Am avut noroc si nu am prins ploile si codurile rosii de inundatii din zona. Ne-am facut rezervare cu vreo 2 saptamani inainte la Danubia (vezi impresii) si desi optasem pt corpul de 3 stele (mai ieftin) am avut placuta surpriza sa fim cazati in cel de 4 stele, pt ca am stat 2 nopti. Nu am regretat nici o clipa alegerea facuta, curatenie, ospitalitate, restaurant cu mancare buna si la pret ok. [...] — vezi review
Descoperă Sovata / SOVATA [MS]

Scurtă plimbare prin Sovata

În drum spre Târgu Mureș, acum o săptămână am decis ad-hoc să facem o scurtă ieșire spre Sovata, fata mea simțind nevoie de a „evada” câteva clipe în natură, înainte să ajungem la destinație. Cum era destul de târziu (după ora 17), angajații care încasează taxa de parcare m-au asigurat că nu merită să mai plătesc doar pentru vreo oră-două cât urma să stau acolo. Drăguți. :) Am luat „copilu'” din dotare și am purces spre traseul de promenadă pe [...] — vezi review [+12 poze]
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» ROMÂNIA [1986]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.4938900470734 sec
    ecranul dvs: 1 x 1