Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [2108 / 5013]

Afișate impresii [21071 - 21080]
Casa Yachi [Vama Veche] [?] / VAMA VECHE / 2 MAI
  • AUGUST, 2014
  • de: meda07 [20.08.14]

Mucegai, mizerie, risc de a contacta boli

Pentru cei carora le pasa de vacanta lor si vor sa primeasca servicii pe masura banilor pe care ii platesc ii sfatuiesc sa NUUUUUUUUUU aleaga niciodata Casa Yachi. Am platit aproape 1.300 lei, pentru care nu am primit niciun bon si am primit o camera insalubra, care mirosea a mucegai si a gunoi. Saltelele, paturile, asternuturile, mobilierul, totul era ticsit de mucegai. Aerul in camerele inchiriate este irespirabil, iar dupa o noapte in care ati dormit in asternuturile din Casa Yachi, va [...] — vezi review
Cleopatra Hotel 3 / SATURN

Sub așteptări!

Cand am ajuns in parcarea hotelului paznicul ne-a abordat foarte nepoliticos, spunand ca trebuie sa mutam masina de acolo deoarece nu are locuri. Apoi ne-a propus sa ne aranjeze in curtea din fata hotelului Cleopatra la pretul de 10 lei/ zi, bineinteles bani dati fara chitanta. Camera am primit-o destul de repede, era ora 14 si probabil aveau camere libere. Nu va amagiti ca toate camerele au vedere la mare, asa cum scrie pe site, poate daca se muta marea. Hotelul este pozitionat perpendicular [...] — vezi review
Savoy Hotel 4 / MAMAIA

Regres total față de 2013

Buna seara tuturor!!! Incep redactarea acestui articol la doar o zi de la revenirea mea si a sotului meu din concediul petrecut, pentru al doilea an consecutiv - din pacate - pentru noi si - din fericire pentru ei - la hotel Savoy din Mamaia. Expunerea mea... probabil o sa spuneti ca e un pic tardiva, tinand cont de faptul ca mai sunt doar 2 saptamani pana la 1 septembrie... si chiar aveti dreptate, dar ma adresez in primul rand celor care intentioneaza sa isi petreaca concediul din vara [...] — vezi review [+4 poze]
La pas prin Mamaia / MAMAIA

Mamaia 2014, mai degrabă, nu!

Îmi place Marea Neagră, dacă vreți și pentru că sunt român. Am fost și pe alte litoraluri, din țări vecine și prietene, e frumos, e bine, dar mie îmi place Marea Neagră de la noi, din Românica noastră, a' de toate zilele. Așa că, pe 10 august ne-am urcat în mașină, de-acasă, din orașul istoric în care locuiesc și m-am aruncat în vâltoarea vieții, spre Mamaia. Am ajuns la Mamaia conform planificării inițiale, care a ținut cont și de pauza de cafea de la Stația [...] — vezi review [+2 poze]
Unde mâncăm în Sinaia? / SINAIA

Terasa restaurant Bucegi

Am luat pranzul - cina la ora 16 la aceasta terasa Bucegi in Sinaia. O terasa unde misuna pe sub mese un caine maidanez, unde sunt genul de chelneri de pe timpul comunismului care nu stiu ce inseamna customer service, nu stiu ce inseamna amabilitate. Am luat loc la o masa unde fata de masa era murdara de la clientii de dinainte (banuiesc). Bineinteles ca nu a fost schimbata fata de masa. A venit un chelner obosit si ne-a trantit in fata meniurile fara macar sa raspunda la salut, nu mai zic [...] — vezi review
Modern Hotel 4 / MAMAIA
  • AUGUST, 2014
  • de: oana2002 [19.08.14]
  • NURECOMANDĂ

Cel mai imputit loc

Daca aveti copii si nu vreti sa-i imbolnaviti nu va duceti la acest hotel! In 7 zile ne-am imbolnavit cu totii, inclusiv adultii! Imodium se lua ca dropsul! Acest hotel este precum zicala afara-i vopsit gardul si -nautru leopardul. Deci si pe rand: 1. Locul de parcare, daca dai 50 ro la receptie, spaga pt a-ti veni randul :)) 2. Receptionerele sunt niste acrituri care se cearta parte-n parte cu clientul 3. Incerca sa te cazeze in cele mai proaste camere daca esti cu bun simt 4. Bar [...] — vezi review
Mănăstirea Crasna [Prahova] / SLĂNIC [PH]

Mai aproape de Dumnezeu

Nu stiam despre manastirea Crasna mai nimic, decat cele cateva informatii citite repede pe internet. Odata ajunsi acolo am inteles ca nicio descriere nu se poate compara cu ceeace simti cand esti acolo, te rogi bunului Dumnezeu si Maicutei Lui si le simti prezenta ca pe niste aripi blande ce coboara in sufletul tau. Dupa mine la orice intrare in casa Domnului ai parte de aceeasi minune: esti mai aproape de Creatorul tau. Drumul a fost greoi, nici n-am incercat sa urcam pe jos dar, dupa o [...] — vezi review
Casa Yachi [Vama Veche] [?] / VAMA VECHE / 2 MAI
  • AUGUST, 2014
  • de: ilincagh [19.08.14]
  • NURECOMANDĂ

Fereasca Dumnezeu!

Daca doriti sa aflati cum traiau oamenii in Evul Mediu, Casa Yachi ofera o experienta autentica: camera cu aspect de grajd, gandaci, soareci, broaste (da, chiar si broaste in camera), apa rece, asternuturi care probabil nu au mai fost spalate din toamna lui '94 si o gazda primitiva. Daca aveti noroc si prindeti o ploaie torentiala va recomand sa dormiti cu pelerina si umbrela. Dupa ce va imprieteniti cu soarecii (Mircea si Eusebiu sunt cei de la camera 5) o sa vreti sa va imprieteniti si cu [...] — vezi review
Unde mâncăm în Bușteni? / BUȘTENI
  • AUGUST, 2014
  • de: alinuzza [19.08.14]
  • RECOMANDĂ

Impresii restaurant Casa Magică Buşteni

Nu am fost cazati la Casa Magica, ci in apropiere, iar din acest motiv in timpul sejurului nostru am mancat de cateva ori acolo. Dar si datorita preturilor atractive. Au un meniu bogat, ai de unde sa alegi, insa bucatarul nu gateste bine toate preparatele. Am observat ca ies f gustoase ciorbele, recomand ciorba a la grec si mancarurile gatite, varza, fasole, friptura in sos delicioasa. In ceea ce priveste preparatele la gratar ni s-a demonstrat contrariul, atunci cand am comandat un platou [...] — vezi review
Steaua de Mare, complex hotelier 3 / EFORIE NORD
  • AUGUST, 2014
  • de: ClaudiuSb [19.08.14]
  • RECOMANDĂ

[hotel Delfinul] A fost un concediu placut

Tocmai ne-am incheiat sejurul de 7 nopti (A. I.) la Delfinul. Ne-au cazat cu noroc la etajul 2 asa ca am folosit scarile si la urcare si la coborare din camera. Citisem sfaturile de pe aceasta pagina si ne-au prins bine. Ce as putea spune despre sejur: - plaja mica (venea jumate de statiune - adica cei din pensiuni-) si era o inghesuila ca la Mamaia pe plaja hotelului - piscina cu apa de mare (la care ma sculam la 5:00 sa prind un loc cu umbrela) draguta si cu apa curata. Si cand in mare [...] — vezi review [+6 poze]
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» ROMÂNIA [1986]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.5441019535065 sec
    ecranul dvs: 1 x 1