Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 2100 / 5013]
Afișate impresii [20991 - 21000] din total 50125 impresii
Unde mâncăm în Costinești? / COSTINEȘTI
- AUGUST, 2014
- de: Giulias [26.08.14]
- NURECOMANDĂ
Hotie romaneasca. Restaurant rustic terasa Poenita
Nu am stat cazati la hotel, insa am luat masa la terasa rustica apartinand de complex. Ne-au atras amenajarea terasei care este formata din foisoare din lemn, copacei si fantani arteziene, o locatie altfel fata de constructiile din jur. Am comandat doua meniuri din cele 4 afisate pe tablita de la intrare. Am schimbat vreo 3 mese, deoarece ne pomeneam doar cu mese care se clatinau rau si scaune nesterse, unsuroase. O duduie blonda care tocmai intrase in tura si nu stia nimic din ce o intrebam [...] — vezi review
Ferdinand Hotel 4 / HAȚEG [HD]
- AUGUST, 2014
- de: tiberiu1977 [26.08.14]
- RECOMANDĂ
Hotel Ferdinand
Am fost cazat pentru o noapte in acest hotel la mansarda, camera 206. Camera foarte spatioasa frumos mirositoare, foarte curat (cum este si normal la 4 stele). Nu am nimic de reprosat, este situat chiar langa primarie, este un parc frumos amenajat in fata hotelului, foarte aproape de orice ai vrea sa vizitezi in Hateg. Pentru cei ce vor sa viziteze acest oras le recomand hotelul Ferdinand. Nu este mare are etajul unu si mansarda, micut si cochet, foarte linistit cu un personal [...] — vezi review [+4 poze]
Ovicris Hotel (ex Selena) 2 / EFORIE NORD
- AUGUST, 2014
- de: abapada [26.08.14]
- NURECOMANDĂ
Evitati Ovicris
Ovicris? nici pe departe nu voi mai alege aceasta locatie... oribil, camere renovate, unde? aaaaa... da, erau varuite, contur pe langa mobila, daca mutai putin patul se vedea varul vechi. asa ceva nu este admis. baia renovata, dar 3 zile la rand am solicitat la receptie sa vina cineva se ne repare wc, ca se umplea baia de apa, hartie igienica nu au mai pus, noroc ca am venit cu ea de acasa, prosoapele de baie le-au schimbat dupa 4 zile la insistentele noastre, curatenie in camera s-a facut dupa [...] — vezi review
Unde mâncăm în Mamaia? / MAMAIA
- AUGUST, 2014
- de: speedeu [26.08.14]
- RECOMANDĂ
Terasa ,,La mama'' din Mamaia, loc bun de mancat pentru gurmandul din tine
Super preturi, mici, portii imense, 500 g portiile de spe/ciorbe, au sectiune de mancaruri fara carne pt vegani/vegetarieni, lucru de bun gust si dovada de respect pt cei din categoria vizata, 7,8, 900 g felurile de mancare 2, painea 2,5 ron si iti umple cosuletzul cu paine de mai si ramane, apa de 0,75 11 ron, se putea si mai bine, dar macar la apa sa mai cstige si ei ceva mai mult, 32 ron carafa de vin de 1 litru, si aici se putea mai bine dar compenseaza prin celelalte preturi mici, servirea [...] — vezi review
Carmen Azzuro Hotel (ex Lidia) 3 / VENUS
- AUGUST, 2014
- de: vale2013 [26.08.14]
- RECOMANDĂ
Placut impresionata de acest hotel
am ramas placut impresionata de hotel lidia care functioneaza ca hotel de 2 stele: -mobilier schimbat, -curat in camere, la baie - vedere superba de pe balcon - ne au facut curat in fiecare zi (luat gunoiul, dat cu matura si mopul), -ne-au schimbat prosoapele cand le am lasat jos -apa cald non stop -personalul amabil, incepand cu receptia si terminand cu masa, dna de servici - am ajuns dimineata pe la 8-9 dupa un drum lung de 511 km. am primit camera pentru ca aveau libere nu pentru [...] — vezi review
Unde mâncăm în Eșelnița? / EȘELNIȚA [MH]
- AUGUST, 2014
- de: s andrei [25.08.14]
- NURECOMANDĂ
Restaurantul pensiunii Danubia - Terasa frumoasa daca veniti cu 'pachetel' la voi!
Cu recomandari de la ghidul (soferul sau skipper-ul) de pe salupa de la "cazane", am ajuns sa mancam la terasa de la Danubia. Frumoasa (pe bune), mare, parcare mare pietruita, lume mai spalata, vedere cu Dunarea-Serbia-slepuri-etc. Ospatarul amabil, am asteptat ceva pina ne-a venit mancarea, da' na, nu ne grabeam! A) felu' intai: eu o supa de vacuta (carnea ciudata la gust, insa daca-am platit-o...); baietelul nostru 5 1/2 ani o supa de pui (arata bine) insa carnea de pui cu un gust [...] — vezi review
Vila Vânturiş 2 / SINAIA
- AUGUST, 2014
- de: ghserban2003 [25.08.14]
- RECOMANDĂ
Ospitalitate şi relaxare
Am locuit in aceasta vila, detinuta de o familie de oameni ospitalieri care ne-au oferit o camera amplasate la etaj cu vedere spre padure, de unde aerul curat ne invada camera. Bucataria a fost la dispozitia noastra cu toata dotarea necesara pentru prepararea hranei si pentru a ne simti ca casa. Am fost informati si din punct de vedere turistic ce zone de interes pot fi vizitate, iar in toata perioada cat am fost cazati n-am fost deranjati de gazda, asta a facut sa ne simtim liberi si cu [...] — vezi review
La pas prin zona Lepșa / LEPȘA
- AUGUST, 2014
- de: mafteimarian [25.08.14]
- RECOMANDĂ
O plimbare perfecta!
Dornici de o plimbare, într-o zi de duminica, am dat fuga la Lepșa. Citisem câte ceva pe net și ne-a atras. Din București pana la Lepsa sunt cam 250 km. Drumul este extraordinar de bun, e nou, încă nemarcat și fără parapet, cu priveliște frumoasa. Ajunși la Lepșa, am mers la Mănăstirea Lepșa. Un loc deosebit de frumos, cu multe flori și la fel, priveliște frumoasa. Mănăstirea este deosebita, altceva decât ce văzusem pana sa ajungem aici... După mai mult timp petrecut la [...] — vezi review
Vila Wiki Nord 2 / COSTINEȘTI
- AUGUST, 2014
- de: Anamaria S [25.08.14]
- NURECOMANDĂ
Vila Wiki Nord Costinesti
Buna, Nu va recomand aceasta vila. Am primit o camera la mansarda, cu baie proprie plina de mucegai. Plasa de la geam cadea, nu statea inchisa. La fel si fundul de la sertar. Sunt lucruri marunte care puteau fi rezolvate fara prea mari investitii doar pentru a oferi putin confort turistilor. In plus telefonic ni s-a rezervat camera pentru patru nopti. Iar dupa prima noapte de sedere am fost anuntati ca nu ni se mai poate oferi si a patra noapte. Astfel fiind un grup, am ramas 6 [...] — vezi review
Musai de văzut: Cascada Cailor / BORŞA
- AUGUST, 2014
- de: mafteimarian [25.08.14]
- RECOMANDĂ




