Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [2087 / 5013]

Afișate impresii [20861 - 20870]
Majestic Hotel 3 / MAMAIA

Un sejur de relaxare totală într-o atmosferă de vis

- Echipa managerială bine pregătită cu un personal de servire plin de amabilitate. - o masă pentru toate gusturile şi preferințele. Saună, spa, coafor, piscină, masaj şi alte servicii oferite cu promptitudine. - serviciul "ultra all inclusiv" bine organizat, cu personal specializat. - parcarea încăpătoare şi cu serviciu de pază asigurat 24h din 24h. - plaja pregătită cu tot ce trebuie, fără taxă pentru "all inclusiv". - bucătăria ardeleană şi cea libaneză [...] — vezi review
Peștera Urșilor [Chișcău] / BEIUȘ / CHIȘCĂU [BH]

Traditional... COMERCIAL...

Anul acesta, am ajuns in sfarsit la Pestera Ursilor... destinatie indelung recomandata de amicii care au vizitat-o in anii dinainte! Vreau sa fac referire aici, nu neaparat despre pestera, care este intr-adevar fascinanta, cat despre ceea ce se intampla inainte si dupa iesirea din acest monument al naturii... care ar trebui sa ramana "al naturii"... Puzderia de "matusi" locale, imbracate - cum altfel - in straie populare... care NU AU NIMIC de-a face cu autenticul si cu traditionalismul [...] — vezi review
Eforie Aquapark / EFORIE NORD
  • AUGUST, 2014
  • de: rmnk [20.09.14]
  • RECOMANDĂ

Aqua Park - Eforie Nord

Cum nu am mai scapat de kinder, iata-ne la Aqua Park-ul din Eforie Nord, din zona Belona, la ora 9.00, punctuali. Intrarea 35 lei adult, 25 lei copil. Noi am nimerit in prima zi in care restaurantele din interior functionau toate, asa ca am beneficiat :)) si de un mic control la intrare, pentru a nu avea la noi mancare sau bautura. Daca pana in acea zi se putea iesi din park si intra iar, pe baza biletului, ei bine, de acum nu se mai poate! Am fost asigurati la intrare ca o sa gasim inauntru [...] — vezi review [+19 poze]
Unde mâncăm în Sibiu și împrejurimi? / SIBIU
  • AUGUST, 2014
  • de: rmnk [19.09.14]
  • NURECOMANDĂ

Restaurant Casa Frieda

In scurta noastra oprire in Sibiu, bineinteles ca a trebuit sa si mancam. Dupa o plimbare prin centru, ne-am hotarat sa ramanem la restaurantul Casa Frieda, terasa acestuia fiind incapatoare, cu zeci de mese afara. Am fost condusi repede catre o masa de 4 persoane, si a inceput asteptarea. Dupa vreo 10 minute a aparut cineva cu un meniu, bineinteles ca am profitat de ocazie pentru a comanda bauturile. Inca vreo 20 minute, si au aparut si ele, dar nu in totalitate (pentru ceaiul cald am mai [...] — vezi review [+4 poze]
Unde mâncăm în Buzău și împrejurimi? / BUZĂU
  • AUGUST, 2014
  • de: Dan&Ema [19.09.14]
  • RECOMANDĂ

La Moara Dragaicilor [Maracineni], langa Buzau

Un concediu se incheie in mod normal cu drumul spre casa. Concediul din acest an l-am petrecut in Bucovina, gazda fiindu-ne pentru a doua oara Casa Vero (vezi impresii) din Vama, judetul Suceava, o locatie pe care o recomandam cu drag. Am vizitat multe obiective din judetele Neamt si Suceava despre care am scris impresiile noastre pe AFA. Am fost la mai multe dintre manastirile din zona intre care: la Sf. Ioan din Suceava (vezi impresii), la Voronet (vezi impresii), la Moldovita (vezi [...] — vezi review [+8 poze]
Descoperă zona Șinca / ȘINCA [BV]
  • AUGUST, 2014
  • de: Michi [17.09.14]
  • RECOMANDĂ

Paraclisul sfântului Nectarie şi mănăstirea rupestră din Şinca Veche, mituri şi realitate

Am trecut de mai multe ori spre, sau de la Făgăraş, prin comuna Şinca, una din cele mai vechi aşezări de la poalele Făgăraşilor, datată din 1476. De fiecare dată m-a intrigat un indicator „Spre schitul rupestru˝. Odată, de două ori, de trei, „hai să-l vizităm!”. Din Sinca Veche am intrat pe un drum bun asfaltat ajungând într-un loc în care un indicator scria „spre grotă˝. Deşi era zi lucrătoare erau multe maşini ca la mitoc (metoc). Cei care coborau din [...] — vezi review [+27 poze]
Casa Yachi [Vama Veche] [?] / VAMA VECHE / 2 MAI
  • AUGUST, 2014
  • de: RAISA_CJ* [16.09.14]
  • NURECOMANDĂ

Deci... NU!

Norocul nostru a fost ca suntem genul de turisti care nu stau in camera si care nu tin mortis sa beneficieze de tv cu nu stiu cate canale sau camera de 100 mp. Deci fara sa exagerez si fara fitze aiurea, nu recomand acest loc unor oameni obisnuiti cu vacante de bun simt, curatenie, asternuturi placute, aer in camera, curatenie, etc. Prospul ud in ziua de joi a ramas ud pana duminica, atat va spun referitor la aerisire, ca sa nu mai spun ca nu ai un cuier, o sfoara, un scaun, ceva, orice sa [...] — vezi review
Herghelia Sâmbăta de Jos / SÂMBĂTA de SUS

Herghelia Sambata de Jos

In drum spre Complex Turistic Sambata, am trecut prin Sambata de Jos si am zarit la sosea indicator cu Herghelia Sambata de Jos. Nu am stat pe ganduri si am oprit imediat. Fiind in cursul saptamanii, era cam pustiu. Cu toate astea am, intrat, am luat bilet si am fost indrumati de ghid sa vizitam herghelia. Conform informațiilor furnizate de către site-ul www.cesavezi.ro, transcriu o parte din istoricul Hergheliei: "Herghelia Sâmbăta de Jos a fost fondată în anul 1874, cu cai din rasa [...] — vezi review [+9 poze]
Centrul Muzeal Eco-Turistic Delta Dunării / TULCEA
  • AUGUST, 2014
  • de: rmnk [15.09.14]
  • RECOMANDĂ

Centrul Muzeal Ecoturistic Delta Dunarii-Acvariu Tulcea

Locatia am gasit-o cu usurinta datorita gps-ului, parcarea cam mititica, dar ne-am descurcat. La casierie, biletul 15 lei de adult, 5 lei copil, taxa foto 20lei plus 50lei ghidul. Ne-au facut sa platim si pentru o persoana cu dizabilitate vizuala totala (desii la intrare scrie ca e intrarea gratuita), pe motiv ca ne uitasem actele care dovedesc acest lucru acasa. Dar na, o persoana nevazatoare, cam nu prea are ce face in acest loc, unde te duci sa vezi minunatele vietati marine din acvarii. [...] — vezi review [+10 poze]
Steaua de Mare, complex hotelier 3 / EFORIE NORD
  • AUGUST, 2014
  • de: adis0404 [15.09.14]
  • RECOMANDĂ

[hotel Meduza] Raport bun calitate - pret

Puncte forte ale hotelului: Locurile de joaca pentru copii (4 la numar): 1. in interiorul hotelului - doar copiii peste 4 ani pot sa fie lasati fara a fi supravegheati de catre parinti, pt copiii sub 4 ani e necesara prezenta unui parinte) 2. tot in interiorul hotelului exista o gradinita 3. parc de joaca afara langa terasa restaurantului 4. tobogan gonflabil langa apartamentele de lux ale complexului Mancarea buna si diversificata, prajituri la fiecare masa. Piscina curata si [...] — vezi review
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» ROMÂNIA [1986]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.0549669265747 sec
    ecranul dvs: 1 x 1