Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [2076 / 5013]

Afișate impresii [20751 - 20760]
Unde mâncăm în zona Moieciu / MOIECIU
  • SEPTEMBRIE, 2014
  • de: asalcescu [07.09.14]
  • NURECOMANDĂ

Dezamagire la restaurantul Crăiasa Munţilor.

Am fost la restaurantul acestei pensiuni ieri cu copii pentru a manca la pranz. Ne-am asezat si am asteptat 10 minute sa primim meniul. Am ales felul 1 ciorba si felul 2 ostropel de pui. Am primit felul 1 dupa 15 minute si a fost in regula, insa felul 2 am asteptat 30 de minute si pauza... erau doua ospatare care nu faceau fata la comenzi. Cand ne-am plictisit, copii numai rezistau am rugat ospatara sa vina sa ne puna la pachet felul 2 si sa ne faca nota mai repede deoarece vrem sa [...] — vezi review
Pensiunea Casa Lucreția 4 / VAMA
  • SEPTEMBRIE, 2014
  • de: sotcanm [07.09.14]
  • RECOMANDĂ

O experienta minunata

Am petrecut 2 seri memorabile la Pensiunea Casa Lucretia. Intrarea de la strada principala bine semnalizata, usor de localizat. Cazarea impecabila, loc de parcare, curtea f frumoasa, totul a decurs minunat. Micul dejun copios, cu prepararea si servirea pe loc a bucatelor. Masa de seara- de poveste- intr-o atmosfera incantatoare, cu muzica ambientala -cafe concert-, cu servire ireprosabila. Mancarea - de foarte buna calitate-bio, preparate deosebite. Pretul cazarii- f bun, mai ales [...] — vezi review
Unde mâncăm în Șimleul Silvaniei? / ȘIMLEU SILVANIEI [SJ]

Restaurant Cabana Bradet - La masa in aer curat, intre flori si brazi

Cabana Bradet, aflata pe strada Partizanilor nr 28 este un loc superb de unde ai o perspectiva panoramica asupra orasului Simleul Silvaniei. Si pentru ca eram rupti de foame si mai fusesem aici cu o alta ocazie am zis sa profitam de locatia frumoasa, cabana fiind amplasata in mijlocul unui palc de pini, intr-o padure. Se afla foarte aproape de centrul orasului, lucru care constituie un mare avantaj. Ei bine, ajunsi la restaurant, dupa ce studiem meniul (preparate traditionale romanesti, [...] — vezi review [+22 poze]
Pensiunea Flora 3 / TÎRGU MUREȘ
  • SEPTEMBRIE, 2014
  • de: Clara Nutu [07.09.14]
  • RECOMANDĂ

Turneu EON KINDER 2014

Buna ziua, am fost cazati la Pensiunea Flora din Targu Mures si vreau sa va spun ca ne-am simtit foarte bine. Masa a fost servita de fiecare data fix la ora care am stabilit-o impreuna cu dna Rodica Fodor, curatenie atat in camere cat si in pensiune, spatiu si mediu ambiant foarte placut din partea proprietarilor. Grupul nostru de copiii s-a simtit foarte bine, au mancat foarte bine si variat de la o zi la alta. Cu siguranta ca vom mai reveni si cu alta ocazie. Recomand cu toata [...] — vezi review
Unde mâncăm în pasul Tihuța? / Pasul TIHUȚA [BN]

Pensiunea Popasul Transilvania [Piatra Fântânele] // Dezamagita de restaurant!

Foarte dezamagita!!! Cladirea arata foarte frumos (doar ca nu are numele locatiei), insa daca intrati aveti mare grija la treapta de 6-7 cm (in jumatate de ora cat am stat noi acolo s-au intamplat doua accidente, intre care unul mai grav). Ni s-a adus paine veche uscata, culeasa de pe mese probabil, iar cand am cerut sa ni se aduca paine proaspata ospatarul ne-a spus ca a incurcat cosurile (l-a incurcat cu unul de acum 4 zile). Servetelele in care era painea erau murdare, patate. Ciorba [...] — vezi review
Marie Hotel (ex Midia) 3 / MAMAIA
  • SEPTEMBRIE, 2014
  • de: oanag [06.09.14]
  • RECOMANDĂ

Binisor

Am fost cazati la Hotel Marie la inceput de Septembrie. Vremea a fost urata si am stat destul de mult in camera. Camerele f mici (am renuntat la patutul de copii si ne-am chinuit 4 personae in pat (dar am reusit)), baia foarte mica si nu ai unde sa-ti pui ce ai nevoie, in dus este gresie pe care se aluneca foarte rau (daca ai copiii mici ar trebui sa vi de acasa cu ceva sa pui pe jos). Curatenia a fost OK (ni s-au schimbat posoapele in fiecare zi), si internetul a fost si el OK. Calitate [...] — vezi review
Focul Viu de la Andreiașu de Jos / [ALTE ZONE]

Turism de-o zi : Focul viu de la Andreiașu de Jos, Vrancea

Spuneam în postările mele anterioare că mă dau rotund că sunt din Vrancea, că județul meu e frumos și are locuri minunate, că avem și munte și câmpie și dealuri bogate. Mai avem, în plus, și fenomene ciudățele, cum ar fi ”Focul viu” de la Andreiașu de Jos, despre care o să vă scriu eu imediat un review. Apropos, să fiți mulțumiți că scriu despre Focul viu și nu despre vreun cutremur, că avem și de-astea, pe la Vrâncioaia, o să vă scriu și de ele. În [...] — vezi review [+16 poze]
Marie Hotel (ex Midia) 3 / MAMAIA
  • SEPTEMBRIE, 2014
  • de: Amasb [04.09.14]
  • RECOMANDĂ

Hotel Marie - multumiti, da se poate si pe litoralul romanesc!!

Sunt cazata la Hotel Marie, Mamaia. Si profit de ocazie (copilul doarme) sa va recomand acest hotel. L-am rezervat la recomandarea agentiei de turism si cum am gasit foarte putine comentarii despre el, am hotarat sa scriu. Este un hotel de 3 stele decent, situat la aprox. 100-150 de metri de plaja, in centrul statiunii Mamaia, langa hotel Iaki si Tomis (pentru cunoscatori). Este un hotel cu trei etaje, proaspat amenajat (am inteles ca in acest an) dotat cu mobilier nou, TV ecran plat, [...] — vezi review
Pensiunea Cris Garden [Cheia] 3 / MOIECIU
  • SEPTEMBRIE, 2014
  • de: F.Molocea [04.09.14]
  • RECOMANDĂ

O sedere placuta

Impresiile generale despre aceasta unitate sunt pozitive, putand enumera cateva lucruri care ne-au placut: - fatada pensiunii este garnisita cu flori ceea ce ii da un aspect foarte frumos - camera decorata frumos si mobilier cu finisaje - toate cu nota romantica - personal agreabil - curte cu spatiu de joaca pt copii (casuta suspendata cu tobogan, leagane, balansoar, masa tenis, bicicleta eliptica) - terasa frumoasa pe sub care curge un rau (ceva inedit si placut pt urechi) - sala de [...] — vezi review
Larisa Hotel 2 / AZUGA

Drept la replică

Buna ziua, Intradevar preturile nu sunt updatate pe site la mincare deoarece mereu schimbam cite ceva. De la 01.12.2014 vor fi stabile. Acum legat de mincare sincer? suntem o locatie in care lumea vine special pentru mincare si dvs spune-ti ca era rece. Eu nu cred sincer si daca pune-ti raportul calitate pret la tot iesiti in cistig. Dumneavoastra faceti mult rau scriind aici lucruri negative doar pentru ca dvs nu v-a placut. Sunt mii de oameni care au fost aici si au plecat multumiti. [...] — vezi review
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» ROMÂNIA [1986]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.0217959880829 sec
    ecranul dvs: 1 x 1