Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 2072 / 5013]
Afișate impresii [20711 - 20720] din total 50125 impresii
Perla Hotel 3 / MAMAIA
- SEPTEMBRIE, 2014
- de: liana08 [18.09.14]
- NURECOMANDĂ
Pentru Perla - o bila neagra
Am sperat ca imi va trece impusul de a scrie despre aceasta parodie de hotel care isi spune PERLA, dar nu a fosta asa.... La inceput de septembrie am ales o saptamana de vacanta la acest hotel, e drept ca am facut-o cam in graba, nu am studiat parerile voastre si am regretat. Perioada a fost 01-07 septembrie, dar in data de 6 am renuntat, e drept ca si din cauza vremii... a batut vantul 4 zile... Am ajuns la hotel pe la ora 12, cazarea s-a facut imediat, la etajul 11. Macar chestia cu [...] — vezi review
Savoy Hotel 4 / MAMAIA
- SEPTEMBRIE, 2014
- de: tzunoi1974 [17.09.14]
- NURECOMANDĂ
4 stele poate peste 4 ani
Dotarile din camere nu sunt de 4 stele: - televizorul si uscatorul vechi de 10 ani cel putin, - aerul conditionat nu racea si facea un zgomot de te speriai; ar trebui verificate si aparatele astea cateodata; - la 4 stele ar trebui sa se schimbe asternuturile la 2 zile si halatele la 3 zile ceea ce nu s-a intamplat; parcarea, - la 4 stele stiam ca trebuie sa ai parcare la cel putin 40% din nr camerelor, ceea ce nu a fost, mai mult intr o sambata a fost nunta si am ramas fara loc cat am [...] — vezi review
Modern Hotel 4 / MAMAIA
- SEPTEMBRIE, 2014
- de: Adina Paunescu [17.09.14]
- RECOMANDĂ
O vacanta reusita
Nu am mai fost pe litoralul romanesc de 20 de ani. Am fost placut impresionati de personalul hotelului, calitatea mancarii, de curatenia pe care am gasit-o in camera. Hotelul este foarte aproape de plaja, beneficieaza de multe locuri de joaca pentru copii. Il recomand familiilor cu copii cat si persoanelor care vor sa petreaca, in liniste, cateva zile pe litoral. Este adevarat ca sejurul nostru a fost in septembrie, deci nu stiu daca aceleasi conditii se respecta si in plin sezon. Vom [...] — vezi review
Starea drumurilor în Ardeal / #EXCURSII și CĂLĂTORII
- SEPTEMBRIE, 2014
- de: Gabryel1972 [16.09.14]
DJ705A Orăştie - Sarmizegetusa Regia // Trauma!
Ziua buna! Am incercat si eu intr-o zi frumoasa de septembrie experienta Sarmizegetusa, dupa aproape 20 ani de la ultima vizita acolo, si m-am intors cu cu o senzatie de neuitat, dar nu una placuta! Drumul pana colo este infernal, ultimii 20 km sunt de fapt un drum de tara, plin de pietre si hartoape... Cine nu are un auto cu motor peste 1600 cmc (cel putin) sau jeep, este mai bine sa nu incerce sa se aventureze acolo; ultimii 2 km e de preferat sa ii urcati pe jos... Avem acest loc cu [...] — vezi review
Unde mâncăm în Jupiter / Aurora? / JUPITER / AURORA
- SEPTEMBRIE, 2014
- de: Marius Paul [16.09.14]
- RECOMANDĂ
Restaurantul Rustika - o experienţă memorabilă
Mi-am încheiat sejurul pe litoralul nostru de circa 2 săptămâni, şi am aşteptat ceva vreme să postez această impresie ca să văd dacă nu cumva senzaţia nu se va estompa în timp. Ei bine, nici vorbă! În urma recomandărilor de pe AFA am încercat şi eu saramura de biban de mare de la restaurantul Rustika din Jupiter. A fost absolut fabuloasă!!! Aromele din saramură au fost perfect echilibrate şi porţia excelent calibrată, astfel că la final am simţit că am fost de-a [...] — vezi review
Mănăstirea Prislop [Silvașu de Sus] / HAȚEG [HD]
- SEPTEMBRIE, 2014
- de: carmenret* [16.09.14]
- RECOMANDĂ
Un loc binecuvantat de Dumnezeu
Am fost in 11 septembrie 2014 cu familia la Manastirea Prislop pentru prima data, dupa multe incercari de a pleca de-acasa. Drumul pana la manastire a fost acceptabil pe partea cu Sibiul (autostrada) dar din Hateg drumul a fost destul de ingust si se mai si lucra. Poate, in timp, acest drum pana la Prislop sa fie renovat pentru ca-i pacat deoarece sunt mii de turisti care vin tot timpul la mormantul parintelui Arsenie Boca si au nevoie de strazi mai bune. La manastirea Prislop mi-a placut [...] — vezi review
Casa Ador 2 / SINAIA
- SEPTEMBRIE, 2014
- de: Iudex [15.09.14]
Gust amar
Proprietari ridicoli, pretentiosi - zici ca te cazeaza la Burj al Arab. Sambata in jur de ora 15.00 am ajuns la poarta si am intrebat de cazare. M-a intampinat proprietareasa, care cand a auzit ca stam doar o noapte a inceput sa strambe din nas, ca nu-si acopera cheltuielile - la 100 lei camera/noapte - 2 camere. Am vazut 2 camere la cucurigu - etaj 2 unde trebuia sa ma cocot cu un copil de 1 an. Bucataria la demisol - de la 2 pana la bucatarie te lua ameteala cat te invarteai pe scari. [...] — vezi review
Unde mâncăm în Sinaia? / SINAIA
- SEPTEMBRIE, 2014
- de: nelug [15.09.14]
- RECOMANDĂ
Popas La Tantyka
In timpul sejurului petrecut in Sinaia, am ramas placut impresionat de Terasa Popas La Tantyka, amplasata la poalele drumului catre Castelul Peles. Contrar aspectului de terasa ieftina ne-am asezat la o masa. Am remarcat ca in timp ce intrebam de meniu, s-au sters toate mesele. Sincer, ma asteptam la un meniu cu mancaruri gata preparate, dar, surpriza. Totul s-a gatit proaspat sub privirile noastre. Nu ne venea sa credem. Meniul este pentru cei cu un buget mai restrans, sau pentru cei care, [...] — vezi review [+1 poze]
Unde mâncăm în Sinaia? / SINAIA
- SEPTEMBRIE, 2014
- de: danut_sirbu [15.09.14]
IRISH HOUSE - ocazional
De mult timp nu am mai mancat o asa ciorba de burta chioara, cu fasii de burta transparente (din aceea congelata de doi bani) intr-o taverna mizera, cu wc-uri infecte, mese de lemn murdare, vopsite neatent si fara gust, pe nume IRISH HOUSE. Preturile in raport cu calitatea - jignitor de mari. Va recomand sa evitati aceasta locatie, din tot suletul. Cand ne-am plans ospatarului ni s-a spus ca stiu ca mancarea e o porcarie, dar ei nu au ce face! Am ajuns sa umflam buzunarele unor patroni [...] — vezi review
Pensiunea Melba 3 / DUBOVA
- SEPTEMBRIE, 2014
- de: sergiu manoila [15.09.14]
- NURECOMANDĂ



