Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [2044 / 5013]

Afișate impresii [20431 - 20440]
La pas prin Moieciu și împrejurimi / MOIECIU
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: mihai27 [21.02.15]
  • RECOMANDĂ

Cum sa te relaxezi

La inceputul lunii decembrie 2014 am hotarat sa mergem la munte. Am gasit o pensiune super faina, Pensiunea Andrei, Moeciu de Jos, am stat 5 nopti, in perioada 23.12-28.12.2014, DP si masa festiva (vezi impresii). In fiecare zi am avut ce face, imi pare rau ca nu am avut costumele de baie la noi, sa fii mers si la AquaPark-ul din Brasov, asa doar ne-am plimbat la pas prin Brasov Zona Bran Moeciu este situata intre Muntii Bucegi si Muntii Piatra Craiului. Cale de acces din Brasov (30 [...] — vezi review [+9 poze]
Pensiunea Spicului 3 / CLUJ
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: MamaO [20.02.15]
  • NURECOMANDĂ

Sa dormi si sa fugi

Revin, dupa o lunga absenta, cu impresii de pe unde am mai fost (absenta s-a datorat faptului ca multa vreme nu am fost nicaieri...) Anul acesta am petrecut perioada Revelionului in Cluj Napoca, impreuna cu mai multe familii de prieteni, majoritatea cu copii (in total, am fost un grup de vreo 20 de persoane). Pensiunea la care mergeam de obicei fusese deja rezervata, asa ca a trebuit sa ne apucam din nou de cautari. Uite-asa am ajuns la pensiunea Spicului, care intrunea toate conditiile: era [...] — vezi review
Pensiunea Eden [Rânca] 4 / RÂNCA
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: csorin [09.02.15]
  • RECOMANDĂ

Recomandam pensiunea Eden

Salutare! Am fost aici in decembrie 2014. Am citit si niste review-uri nu tocmai pozitive despre acest hotel si vazand ca sunt exagerari ne-am hotarat sa scriem cateva randuri. Pentru voi care doriti sau intentionati sa alegeti Eden credeti-ne ca acest hotel este excelent, frumoase si curate camerele, mesele sunt complete, cu mancaruri traditionale si servicii pe care noi le putem recomanda cu incredere. Peisajul este "breathtaking" Noi am vazut si am fost cazati in multe [...] — vezi review
Vacanța în Ardeal / #EXCURSII și CĂLĂTORII
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: crismis [07.02.15]
  • RECOMANDĂ

In alt anotimp...

M-am gandit o gramada daca trebuie sa scriu acest review. Adica daca e nevoie de el, ca eu n-am decat sa-l scriu asa, pentru sufletul meu… dar nu despre sufletul meu este vorba pe acest site, ci despre a impartasi semenilor impresiile mele turistice in masura in care acestea le-ar putea fi utile in vreun fel. … Si daca m-am apucat totusi de scris, inseamna ca, intr-un final, am decis ca unele informatii ar putea fi mai mult sau mai putin folositoare. Deci: Va povesteam mai daunazi ca am [...] — vezi review [+47 poze]
Cabana Schiorilor 4 / PREDEAL

Excelent!

Am fost de mai multe ori in Predeal, insa pentru prima oara ne am cazat la cabana Skiorilor, camera spatioasa, aerisita, cu toate cele necesare, apa calda, internet gratis, liniste, eu una am numai cuvinte de apreciere pentru serviciile disponibile. Localizat aproape de partie, echipamentele au fost usor de inchiriat, chiar din incinta hotelului, mancarea a fost buna si servirea rapida. Noi fumam, insa nu in camera, ci pe balcon, sau in restaurant, daca sunt copii in restaurant, tine de [...] — vezi review
Salina Turda / TURDA [CJ]
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: AleDia [01.02.15]
  • RECOMANDĂ

Salina Turda - de nota 10!

Ce fac oamenii atunci când afară plouă şi e frig? Se urcă în maşină şi pleacă la drum! Cu siguranţă nu e cea mai înţeleaptă decizie, însă de unde era să ştim noi cu o seară înainte că va ploua toată ziua următoare? Lăsăm o ploaie mică să ne oprească? Doar cât facem noi de la Sibiu până la Salină? 2 ore în cap! Şi aşa am pornit în mica aventură. Am plecat în jurul orei 10:00 şi am ajuns în faţa salinei pe la 12:00 si un pic. Ne învârtim prin [...] — vezi review [+53 poze]
O zi în zona Târnăveni / TÂRNĂVENI [MS]
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: AleDia [31.01.15]
  • RECOMANDĂ

Degustare de vinuri la Villa Vinea [loc Mica, MS]

A venit luna decembrie şi încă nu avusesem team event-ul anual. Unde pot să meargă un grup de 32 de femei? ... Răspunsul este... la Cramă! Vroiam şi noi să mergem să vedem cum arată o cramă şi să participăm la o degustare de vinuri. Câteva din colege mai fuseseră în trecut, dar foarte puține. Pentru mine a fost prima oară. Şi conform zicalei „Curiozitatea a omorât pisica, dar satisfacerea curiozităţii a înviat-o”, abia am aşteptat să văd/cunosc/trăiesc ceva nou. [...] — vezi review [+31 poze]
Aquapark Prezident [Băile Felix] / BĂILE FELIX / '1 MAI'

Aqua parc President plus si minus

O frumoasa revenire la Aqua Parc pe data de 31 decembrie 2014, o zi linistita, puhoiul de lume inca nu sosise, locuri la sezlonguri, bazine nu foarte aglomerate, veselie, voie buna, relaxare, toate bazinele functionale, ne-a placut mult ca la bazinele de afara era tare putina lume, 3 sau 4 cupluri plus cativa tineri ametiti dar simpatici, topoganele de afara nu functionau oficial desi pe cel rosu, drept, l-am incercat asa fara apa de multe ori (traznet desi erau -14 grade Celsius) plus altii [...] — vezi review [+10 poze]
Cetatea Deva / DEVA
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: bogumil [29.01.15]
  • RECOMANDĂ

Cetatea Deva - merită mai mult!

Coordonatele GPS Cetate : N 45.888485º / E 22.897475º Coordonatele GPS parcare telecabină : N 45.888633º / E 22.901023º Adresa poştală cetate : Deva, Dealul Cetăţii Adresa poştală parcare telecabină : Deva, str. Stadionului Pagina web oficială : cetateadeva.ro. Alte informaţii pot fi găsite pe saitul primăriei (despre cetate şi despre telecabină) sau pe wikipedia. La Cetatea Deva, este musai să ajungi dacă eşti prin zonă, cu atât mai mult cu cât, în afara [...] — vezi review [+23 poze]
Tanți (Tantzi) Hotel 2 / SINAIA
  • DECEMBRIE, 2014
  • de: ecos2000 [26.01.15]
  • RECOMANDĂ

Toata Stima

Pentru oameni normali, pentru oameni de buni simt si cu evaluari corecte de calitate pret recomand TANTI si in cunostinta de cauza, Revin cu placere la Tanti. P. S. notificare... textul nu este suficient de LUNG... cred ca nu este neaparat nevoie de note precum... snurul de la bazinul de toaleta nu este suficient de lung, sau presul de la intrare nu are densitatea necesara, sau, geamul nu are suprafata suficienta de permisivitate a razelor solare, salteaua nu are consistenta necesara, sau... [...] — vezi review [+6 poze]
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» ROMÂNIA [1986]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.0218729972839 sec
    ecranul dvs: 1 x 1