Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [2042 / 5013]

Afișate impresii [20411 - 20420]
Unde mâncăm în Cavnic? / CAVNIC
  • IANUARIE, 2015
  • de: zial [08.01.15]

Revelion esuat la Pensiunea Elisabeta

Pe scurt, am cumparat 2 locuri la masa de Revelion, la Pensiunea Elisabeta din Cavnic. Pretul a fost destul de piperat si tocmai de aceea aveam cateva asteptari. Dar se pare ca asteptarile nostre nu s-au concretizat, in sensul ca nu a fost muzica aproape deloc... "dj-ul" responsabil nu prea se pricepea la muzica, iar calculatorul din dotare se oprea de tot, uneori durand si cam o jumatate de ora sa se reia bruma de muzica... Mancarea nu a fost potrivita pentru o masa de Revelion, mai mult [...] — vezi review
Unde mâncăm în Constanța și împrejurimi / CONSTANȚA

La masa in oras

Acum, ca au trecut sarbatorile de iarna, cand toata lumea e imbuibata, m-am trezit si eu sa vorbesc despre mancare. Dar cum vara se apropie (in mintea mea), vreau sa impartasesc din experientele noastre culinare, sa dau cateva ponturi. In acest articol, va voi spune unde mergem noi sa mancam, atunci cand vrem sa iesim. Poate va fi de folos, celor care vin aici in sezonul estival sau oricand. Cand ni se face pofta de midii pane sau alte feluri de mancare din vietati marine, mergem la [...] — vezi review
Divertiland Playland / BUCUREȘTI

Santa Claus Kingdom - Divertiland de iarna

Cum de abia ne intorsesem de zi de la Brasov si regretam ca nu ne-am dat cu saniuta pentru ca nu suntem obisnuiti cu frigul si hainele groase, am dat intr-o doara cautare pe net dupa parc de iarna acoperit in Bucuresti. Bine am facut! Am gasit o noua locatie a Divertilandului, in zona eliberari permise auto, pe langa metrou Aurel Vlaicu (noi chiar am mers pe jos de la metrou, neputand iesi cu masina din parcare si nevrand sa stam pentru o statie de autobuz 20-30 minute in frig). Fara prea mari [...] — vezi review [+13 poze]
Unde mâncăm în Constanța și împrejurimi / CONSTANȚA

Revelion la 'O seară la Constanța'

La mulți ani, tuturor utilizatorilor AmFostAcolo.ro, sănătate și bucurii, toate dorințele voastre să prindă contur și să se îndeplinească în 2015! Pentru că unii dintre utilizatorii site-ului au decis să povestească despre masa lor la cumpăna dintre ani, voi încerca și eu să creionez câteva idei despre Revelionul 2015, pe care l-am sărbătorit într-unul dintre cele mai cunoscute restaurante din Constanța – „O seară la Constanța” N-a fost prima dată când am [...] — vezi review [+13 poze]
Pensiunea Casa Serena [Predeluț] 3 / BRAN
  • IANUARIE, 2015
  • de: crina1977 [04.01.15]
  • RECOMANDĂ

Relaxare

Am sosit la Casa Serena dupa un drum de aprox. 5 ore (aglomeratie la inceput de an), am fost intampinati cu o gustarica din partea casei si palinca. In camera curat si cald. Am luat pranzul o ciorbita si felul 2 la alegere (ex:sotul meu a vrut ceafa de porc si cartofi si fata mea snitel si piure plus o portie de clatite). Am fost la o mica plimbarica ne-am jucat la locul de joaca in siguranta, am alegat prin zapada in curtea foarte mare a pensiunii. Seara noi adultii am stat pana dimineata [...] — vezi review
La pas prin zona Lepșa / LEPȘA
  • IANUARIE, 2015
  • de: Adrijaan [04.01.15]
  • RECOMANDĂ

O zi minunata la Lepsa

Sambata 3 ianuarie am plecat din Buzau in jurul orei 10.00 catre Lepsa. Nu mai fusesem niciodata aici. Drumul a fost superb atat pe DN2 E85 Buzau-Focsani cat si pe DN2D Focsani-Lepsa (acesta este recent renovat si se circula foarte bine). Am ajuns in statiunea Lepsa in jurul orei 12.15 Deci am facut 145km in 2 ore si 15 minute, mers asa batraneste, de frica radarului. Statiunea Lepsa (impropriu spus statiune, intrucat este o localitate de munte in care s-au construit pensiuni), [...] — vezi review
Descoperă Pojorâta și împrejurimile / POJORÂTA
  • IANUARIE, 2015
  • de: DOINITA [03.01.15]
  • RECOMANDĂ

Partia 'Drumul Tatarilor'

Am fost acolo! Am fost acolo, unde natura e minunata, unde omul a incercat sa-si aduca aportul fara a deranja mediul si unde noi, turistii, ne dorim sa revenim iarna sau vara ,cu schiuri sau cu dorinta de simti mirosul de cetina. E vorba de o partie de schi recent deschisa si mai putin, spre deloc popularizata. Noi nu schiem, dar dupa petrecerea de Revelion, am simtit nevoia de putina miscare in natura. Si cum eram impreuna cu inca doua familiii de prieteni, ne-am consultat si am decis sa [...] — vezi review [+10 poze]
Unde mâncăm în Vârtop? / VÂRTOP [AB / BH]

Penibili - Restaurantul H. Four Seasons din Vârtop [BH]

Am fost pe 1 ianuarie 2015 seara, la ora 20, sa servim cina la restaurantul hoteleului. Am comandat niste minuturi (paste, cascaval pane, cartofi prajiti, piept de pui, etc.), comanda luata de catre ospatar la ora 20.10 si ajunsa la noi la ora 21.55, in contextul in care eram a doua masa la care se luase comanda in acea seara. In tot acest timp ospatarul a dat din umeri de fiecare data cand il intrebam de comanda noastra, spunand ca "vine imediat". A adus mancarea pe rand, pe ultimul servit [...] — vezi review
Unde mâncăm în Azuga? / AZUGA

O surpriza placuta - H. Larisa

Am petrecut revelionul la Hotel Larisa si am remarcat cu placere cateva aspecte: caldura cu care esti primit, atentia care este acordata fiecarui turist in parte, ciorba de fasole (mai ales), coastele..., mancarea in general, buna si la preturi ok, servirea de buna calitate, curatenia si amplasarea de exceptie. Am avut parte de o seara frumoasa de revelion iar gazdele au facut tot ce le-a stat in putere sa ne simtim bine. Vom mai reveni cu drag si felicitari pentru ceea ce ati inceput sa [...] — vezi review
Unde mâncăm în Timișoara? / TIMIȘOARA

Revelion 2015 la Wake-up Club&Restaurant

FEEDBACK: 1. Mancare: a. Antreuri: bune, dar 99% numai chestii uscate... nimic care sa ajute la "alunecare" - gen niste rosii cherry, ardei... ceva! b. Fel principal 1: Carnea a fost nemestecabila =» nemancabila! ; Sos aproape inexistent; Cartofii ori vechi, ori de calitate foarte proasta --» unii verzi, unii innegriti c. Fel principal 2: Bunicel, dar s-a simtit lipsa unei salate-ceva... sau mai mult sos! d. Desert: foarte gustos! Mniam! 2. Bautura: Nu s-a luat deloc in calcul [...] — vezi review
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» ROMÂNIA [1986]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.185760974884 sec
    ecranul dvs: 1 x 1