Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [2041 / 5013]

Afișate impresii [20401 - 20410]
Cimitirul Vesel din Săpânța / SĂPÂNŢA [MM]
  • IANUARIE, 2015
  • de: spiros [12.01.15]
  • RECOMANDĂ

Epitafurile de la Cimitirul Vesel

Despre Cimitirul Vesel s-au scris multe si acesta apare in toate ghidurile de calatorie ca destinatie de bifat in Maramures. Cei care se asteapta sa gasesca bancuri in urma carora se vor tavali pe jos de atita ris vor fi dezamagiti deoarece Cimitirul Vesel nu e chiar atit de Vesel. Eu i-as spune mai mult Cimitirul Obiectiv deoarece la momentul in care un membru al comunitatii paraseste lumea, comunitatea ii face o caracterizare scurta despre cum a fost perceputa persoana respectiva in cadrul [...] — vezi review [+27 poze]
La Schi în Poiana Brașov / POIANA BRAŞOV

RAI si IAD in Postavaru

M-am hotarat sa merg 2 zile la ski la inceputul anului. Zis si facut, mi-am luat 2 zile de concediu si m-am deplasat pe partiile Masivului Postavarul, fiind cel mai aproape de mine. In prima zi a fost o zi de vis. M-am simtit ca in RAI. Nu stiam ca a doua zi ma voi simti ca in IAD. Pentru cei care nu vin cu masina, se poate ajunge usor in Poiana Brasov situata la poalele Masivului Postavarul si cu transportul in comun. Din gara Brasov luati autobuzul 4 pana la capatul de linie Livada Postei [...] — vezi review [+9 poze]
Unde mâncăm în Sibiu și împrejurimi? / SIBIU
  • IANUARIE, 2015
  • de: spiros [12.01.15]
  • RECOMANDĂ

Restaurant Casa Weidner

Dupa o plimbare prin centrul Sibiului vine momentul in care trebuie potolita si foamea. Va recomand restaurantul Casa Weidner unde am gasit un local total schimbat (in bine). Schimbarea sau mai bine zis saltul e de la ulcica de vin la paharul de cristal. Personalul restaurantului face o servire deosebita si se vede ca doresc sa impuna un standard incepind de la preparate, la modul de servire si la modul cum esti intimpinat si poftit in restaurant. Stil si rafinament e senzatia care mi-a [...] — vezi review [+11 poze]
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI

Evitați bucătăria Restaurantului Riviera - București

Revelion 2015 (sala mare), ma simt obligata sa va spun ca sunt total dezamagita. M-as bucura daca ati tine de cont de ceea ce va scriu... pentru evenimentele viitoare. - Am semnat un contract total nelegal cu Restaurantul - unde figureaza un domn care nu mai era asociat cu ceva timp in urma deci nu avea ce sa caute ca parte in contract (am aflat ulterior acest detaliu) chiar daca contractul a fost semnat de doamna U.C.. - Din punct de vedere BUCATARIE a fost CATASTROFAL. - TOATE [...] — vezi review
Unde mâncăm în Poiana Brașov / POIANA BRAŞOV

De evitat Restaurant Hotel Aurelius - Miorita

Dupa o plimbare prin Poiana Brasov, unde dezapezirea s-a facut aruncand zapada de pe carosabil pe trotoare, astfel incat o mama ca mine, cu 2 copii, din care unul de cateva luni, sa fie nevoita sa impinga caruciorul pe sosea, ne-am gandit sa mergem sa ne incalzim si sa luam pranzul la Restaurantul Hotelului Aurelius (cunoscut ca Miorita). Locatia in sine e ok, nimic spectaculos, aduce clar a KITSCH, insa curat, mesele aranjate ca la orice locatie cu acest specific. Distractia a inceput cand [...] — vezi review
Unde mâncăm în Vârtop? / VÂRTOP [AB / BH]
  • IANUARIE, 2015
  • de: rocha [10.01.15]
  • NURECOMANDĂ

Four Seasons Hotel - nu mai calc la voi

in 2.01.2015 am fost la Arieseni sa ne bucuram de zapada. La prinz zic hai sa mancam intr-un loc mai deosebit, am mai fost aici in 2012 am mancat la restaurant, apropo am ramas multumiti atunci. Anul acesta la restaurant ne-au anuntat ca nu servesc clientii doar cei din hotel, au deschis ceva sala tip club la ei unde au impinge tava, au zis cica in 20 min vor servi, pana atunci ne-au sfatuit sa servim ceva in acest loc, sala noua mare tip club. Uimitor ca ziua fiind preturile erau de club [...] — vezi review
Unde mâncăm în Sinaia? / SINAIA
  • IANUARIE, 2015
  • de: vtudor [09.01.15]
  • RECOMANDĂ

Restaurant 'Alex' Sinaia

Recomand restaurantul "Alex" oricui este interesat sa serveasca o masa gustoasa cu specific unguresc. Cum nu mai mancasem niciodata supa crema de usturoi in paine trebuie sa spun ca am fost foarte placut impresionata si voi reveni de cate ori am ocazia. Preturile sunt rezonabile iar personalul foarte amabil parea inarmat cu foarte multa rabdare. La prima vedere ar putea parea destul de complicat de ajuns la acest restaurant dar sunt indicatoare la tot pasul prin Sinaia; noi am trecut [...] — vezi review
Pensiunea Lidana 4 / VAMA

Revelion de vis la pensiunea Lidana

Am petrecut la pensiunea Lidana revelionul 2013-2014 (vezi impresii), mini vacanța de 1 Mai 2014 și revelionul 2014-2015. Am revenit pentru că locația se află într-un cadru natural de excepție, iar serviciile de cazare și masă (se gătește după rețete tradiționale bucovinene) se mențin de bună calitate. Poate ar trebui îmbunătățit semnalul de internet în camere. Și, ca să explic, pe scurt, titlul postării: cina festivă de revelion, grupurile de colindători te țin [...] — vezi review [+3 poze]
Descoperă zona Viscri / VISCRI [BV]
  • IANUARIE, 2015
  • de: ebirsan [09.01.15]
  • RECOMANDĂ

VISCRI un fel de KASTRO ardelenesc

Am petrecut perioada sărbătorilor de iarnă la Hărman (jud. Brașov) fiind găzduiți de niște prieteni care locuiesc acolo. In ciuda frigului (au fost și -23C) și a zăpezii am încercat ca în fiecare zi să ieșim din casă și să dăm o tură (cu mașina) prin împrejurimi. Astfel, pe 2 ianuarie ne-am propus să vizităm proprietățile Prințului Charles din județele Brașov și Covasna, respectiv satele Viscri și Valea Zălanului. Circuitul însuma circa 220 km, ceea ce în [...] — vezi review [+9 poze]
Pensiunea Lidana 4 / VAMA

Drept la replică

Stimati prieteni, Dorim sa va anuntam pe aceasta cale ca au fost finalizate lucrarile la centrul de agrement si din acest moment linistea si confortul vacantelor dumneavoastra vor fi satisfacute in totalitate. (...) Dorim, de asemenea, sa ne cerem scuze fata de toti prieteni nostri care ne-au trecut pragul in anul 2014 si care au simtit disconfortul creat de ridicarea centrului. Multumim! Pensiunea Lidana Veniti la noi ca oaspeti si ramaneti [...] — vezi review [+1 poze]
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» ROMÂNIA [1986]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.5138430595398 sec
    ecranul dvs: 1 x 1